Familja ndalohet në kufirin kroat, e kishin mbushur makinën me drogë

June 10, 2018 11:13

Familja ndalohet në kufirin kroat, e kishin mbushur makinën me drogë

 

Një familje shqiptare u ndalua vonë natën e kaluar në kufirin nga Mali i Zi në Kroaci, ndërsa me vete kishin edhe 53 pako marijuanë të fshehur në makinë.

Shoferi 41-vjeçar, gruaja e tij dhe fëmijët e vegjël të gjithë nga Shqipëria po tentonin të hynin në Kroaci me 53 pako që përmbanin 23 kg marihuanë dhe 8 pako të tjera me 5 kg marihuanë.

Policia kufitare ndaloi makinën pas dyshimeve të lindura për shkak të erës së fortë që vinte prej saj.

Ata pastaj kryen një kërkim të hollësishëm dhe gjetën drogën të fshehur nën makinë dhe vendet e pasagjerëve.

a.s/dita

June 10, 2018 11:13
Komento

2 Komente

 1. intelektuali June 10, 11:49

  Ne baze te ligjit RICO edhe burri edhe e shoqja e tij automatikisht futen ne burg, gjithe pasuria i konfiskohet dhe femijet i kthehen Shqypnise per perkujdesje shteterore. Kroacia, por edhe shume vende te tjera te rajonit i kane burgjet plot me bashkeshorte shqyptare qe jane kapur duke transportuar droge dhe asnje Gjykate ne keto vende nuk ka vene ne dyshim fajin e grave apo te dashnoreve te drogaxhinjve qe i kane femrat dhe femijte ne veturat apo makinat e tyre sa per t’i hedhur hi ne sy doganiereve te shteteve ku kalojne,

  PO KAPOBANDA E EDVINIT, FATMIR XHAFAJ QE I KA SHPETUAR LIGJIT “RICO” APO I QUAJTUR “ANTIMAFIA” ME FINTE ENVERISTE?

  Shiko Monika Kryemadhin e Like Floririt qe mbron Kapobanden e droges, Fatmir Xhafaj dhe qe shqyptaret e kane President te turpit dhe rezilit dhe pastaj nuk ke se cfare te flasesh.

  Reply to this comment
 2. Udhetar June 10, 19:16

  Idiote

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*