Fatmir Mediu shpallet “Republikani i Vitit” nga Partia Republikane

December 27, 2017 17:10

Fatmir Mediu shpallet “Republikani i Vitit” nga Partia Republikane

Duke theksuar profesionalizmin, gjakftohtësinë, prirjen gjithnjë e më të theksuar republikane dhe shfaqjen e tij pothuajse të përditshme në punë, dmth në zyrat e partisë, Partia Republikane e Shqipërisë shpalli dje kryetarin e Partisë Republikane të Shqipërisë, Fatmir Mediu, si “Republikanin e Vitit”.

“Edhe pse disa prej radhëve tona kanë prirje monarkiste, mes nesh ka shumë republikanë të vendosur dhe trima,” deklaroi nënkryetari Arjan Madhi, njëherësh kryetar i jurisë speciale të këtij çmimi, “ndaj dhe gara ishte e fortë. Por duhet pohuar se republikan si Fatmir Mediu nuk gjen në tërë kazanë. Pas tij po të vesh, nuk humbet kurrë”.

 Anëtarët e tjerë të jurisë vunë në dukje rigorozitetin, seriozitetin, personalitetin, dinjitetin, manovrabilitetin, kapacitetin, elasticitetin, zigzagecitetin e Mediut, cilësi këto që e bëjnë atë një fitues të merituar të Çmimit të madh.

Siç është shpallur tashmë në të gjitha mediat, çmimi Republikani i Vitit shoqërohet me një kupon 100 eurosh për pazaret e Vitit të Ri, si dhe 3 muaj internet dhuratë.

Ai që i dorëzoi çmimin fitues dhe një nga të parët që e uroi zotin Mediu për titullin “Republikani i Vitit”, ishte princi Leka il Secondo.

“Beteja juaj gjigande republikane për të kthyer pronën tek i zoti, ka dhënë fryte, të paktën në rastin e familjes mbretërore,” tha Leka duke shtuar, “nuk thonë kot: Lekat te Leka do venë!”

Kujtojmë këtu se kjo është hera e 26-të këto 20 vitet e fundit, që Mediu shpallet “Republikani i Vitit”.

December 27, 2017 17:10
Komento

7 Komente

 1. biku December 28, 12:50

  turpi i vitit,si ka sy e faqe te dale ne tv si eshte e mundur qe i turren mbrapa ca zgjebarake ,perendia na ruajt

  Reply to this comment
 2. perkthyesi December 31, 13:02

  Se ku i ka meritat ky politikan tej mase i perfolur, une nuk e di! Keta republikanet, ne se vertete ekzistojne, mund te na e shpjegojne!

  Reply to this comment
 3. Bato January 1, 09:05

  Palaco i vitit.

  Reply to this comment
 4. Arber Iliri January 1, 22:16

  Hahaha, per te kenduar e ka mesu Eli Fara.Fati i ketij budallit.

  Reply to this comment
 5. llalle harapashi January 4, 12:37

  Kulishi vitit i Berisho-Lulovicit!Burri pa hallate e shtylle kurrizore,kryetari i nje partie ne letra dhe deputet i lulushkes se hashashit dhe fares se droges nga hollanda.Kandidati i pare i kesaj gjoja-partie per tu paraqitur ne prokurori,me urdher te zonjes Marku,per te dhene spjegime per Gerdecin,si pergjegjesi kryesor,i mbrojtur nga shefi i tij,kryerspiuni Salih Berishovici i UDB-se!

  Reply to this comment
 6. MH January 4, 15:17

  Urime dhe gezime z.Mediu!
  Ju e meritoni keni punue per kete dite!
  Demokracia me ne krye Vettingun po mendon shume bukur per t’iu garantue nji jete komode bashkohore ne bjeshket e alpeve me qender ne Rec te gjithe juve qe kontribuat me vetmohim teper shpirterisht per “vatanin” ne kete cerek shekullit qe po e lem pas ne prag te vitit te ri 2018.
  Gezo dhe lumturohu ne keto pak dite te acarta po te bukura e te lira te Janarit.Shoqeroi dhe me fotografi e selfie dashurie.Keto te jene si stazh pergaditje qe te gezosh shume e shume dite te tjera ne bjeshket e malcise se madhe.Ne stanet e Reqit bash ne kete fshat ku monizmi vti per vit festonte heroizmin e heronjeve luftetar qe i dhane dermen armikut dhe sot juve do ju garantojne me shume pompozitet qendrimin brenda per te mos iu merdhij trupi ne dimer dhe nxehti ne vere.

  Reply to this comment
 7. Toger Lukashi January 6, 21:07

  Ha haa cfare butaforizmi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*