Fatos Lubonja: Tani do na përgjojnë edhe se si bëjmë seks

August 13, 2014 12:41

Fatos Lubonja: Tani do na përgjojnë edhe se si bëjmë seks

Fatos Lubonja shprehet kundër regjistrimit të numrit IMEI të celularit.

Ai thotë se argumentet e qeverisë për regjistrimin e numrit IMEI, janë qesharake.

Lubonja shkruan për “Panorama”, se tani do na përgjojnë edhe si dhe me kë bëjmë seks.

Argumenti i parë është se “Telefonat celularë smartphone kanë shumë vlerë në treg. Për rrjedhojë, janë objekt vjedhjeje dhe vjedhjet krijojnë një treg informal e mbajnë gjallë rrjete kriminale”.

Siç e kuptoj unë këtë frazë, celularët mund të vidhen që të tregtohen, dhe kjo mban gjallë me para hajdutët e celularëve. Mua më duket se ky argument mund të bëjë për të qeshur edhe vetë hajdutët e celularëve, sepse kjo është vjedhja më banale që mund të ndodhë në këtë vend ku për të bërë para nga Veriu në Jug shqiptarët kanë regëtuar deri edhe njerëzit, kanë mbjellë marijuanë e çfarë nuk kanë bërë.

Por, në parim, edhe sikur celulari e rrobat e trupit t’i kemi të gjitha prej ari, a ia vjen të japim privatësinë tonë për t’i ruajtur ato nga vjedhësit?

Për mua kjo është sikur, meqenëse ti ke në shtëpi sende të shtrenjta, qeveria të vendosë që nëpër të gjitha dhomat e shtëpisë tënde të ketë kamera që do të kontrollohen nga një ekip në Ministrinë e Brendshme, në mëny rë që, nëse hyn e të vjedh ndonjë hajdut, ta kapë që të luftojë kështu kriminalitetin.

A ia vlen kjo mbrojtje kur ti jeton me idenë se gjatë kohës kur në shtëpinë tënde nuk do të shëtisin hajdutë këta të ekipit mund të kullosin sy të duke parë se çfarë stilesh përdori ti për të bërë seks, me kë e bën atë, me bashkëshortin/en apo me ndonjë tjetër, se si e ke stilin e urinimit, të dhjerjes e me radhë e me radhë”, shkruan ai.

Sipas Lubonjës, këto përgjime mund të përdoren për shantazhe.

“Dhe pastaj, me idenë se po pate ndonjë pretendim politik apo bën ndonjë punë që s’i pëlqen qeverisë, ata e kanë atje filmin e mund të ta nxjerrin.

Pra, lidhur me argumentin e parë do të thosha se është më mire të na e vjedhin celularin hajdutët për ta regëtuar, sesa të hapim librin e jetës tonë private për të ruajtur celularin”, shkruan Lubonja./b.l

August 13, 2014 12:41
Komento

49 Komente

 1. lida August 13, 12:50

  A ben dot valle seks ti?

  Reply to this comment
  • Tarrasi August 13, 15:14

   Po ik more zhapik i menderosur kush do tja dije sa cfare ben e thua ti???!!!

   Mos kujton se je Brad Pitt???!!!

   O cna beri te qeshim.

   Reply to this comment
   • Raimond Vlonjati August 13, 17:15

    Shume mire thote Lubonja , keto pislleqe qe ben Edi Rama jane kriminale dhe duhen kundershtuar me force …..

    EDI RAMA ka mbledh reth vetes ca kalamaj budallenj te cilet cdo hajvanllek dhe ligesi qe nxjerr Rama nga goja na e paraqisin si zbuilimi i fundit i shkences …dhe o burra

    Edi duhet cuar per ndjekje penale , sepse kerkon te shkateroje lirite e individit ne Shqiperi

    Reply to this comment
    • A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku August 13, 20:36

     Or Rajmondo pse ke morr jerm kot??
     Ene telefoni jem ktu ku jetoj osht i regjistrum.
     O Toso garoçja.., ideja jote nuk qindron,por dhe sikur te qindronte mos e filmo veten kur bon seks se do jua shpifje tan atyne qe kan pak respekt per ty,..ene hajdutave qi kan me ta vjedh celularin do dorzoheshin vete tek Krye polic-Didi.Ti i veshun dhe je per gjynof me u pamun,.. lene ma me te pa laskariq qi duhet me kerku azil pulitik ne Arabi Saudite.Ene ather e morre ne qaf Zaken tem se duhet me u bo gruja e 7 e njonji sheijku te pasun un fatlumja.
     Fol si burre i pjek dhe jo si nji halab oridiner. or Tos KERCUNA
     Po qe se ke argumenta silli ,..por mos dil me teza deridemnash.Allaj Bilaj je shashtis ka trut e kaptines moj Luba moe..
     Mos na boj Berishen se te dijm ma te zgjut.

     Reply to this comment
    • jetnori August 13, 22:25

     Po mor zoti RRENJMOND te ka fryre shume SALIQENI me liri njeriu dhe tani po te ngushtohen. Thone se edhe ne USA jane pergjuar por nuk dime ndonje raste qe robi ne pune te tije ta kete mare ne qafe ndonje Rajon policie apo FBI_ja. Por halli i SALINJVE dhe TOSLESHIT eshte se punojne kunder vendit te tyre, kjo i tmerron. Kjo e zvogelon menyren e komunikimit te bythshiturve tek serbi&greku edhe zanatcinjve te tritolit apo kallashnikovit. Nese TOSLESHI i bje gruas, motres apo vajzes si kercet njeriu. Shpesh RRENJMOND djali, dukesh si i punesuari i shkerdhenit argjiftes apo saliqenit, megjithate si ekonomi tregu qe eshte do mbijetosh edhe TI

     Reply to this comment
  • Labi Vlore August 13, 16:17

   Ty ta preu bilen xhaxhi Enveri.C’fare seksi ben ti mor??

   Reply to this comment
  • Kris August 13, 17:13

   A te ngrihet me, Lubonja ,se Berisha te “Kastroi”. Plehra

   Reply to this comment
  • andrea August 13, 18:15

   LIDA PER TE SHUAJTUR KURESHTJEN TUAJ ,LERE NJE TAKIM ME LUBONJEN DHE KESHTU ZGJIDHET ENIGMA

   Reply to this comment
  • Pajtim Pirasi August 13, 19:00

   …provoje qe ta dish…

   Reply to this comment
  • Tosi August 14, 15:52

   @lida

   Shko takoje dhe provoje, por mbase duhet të marrësh me vete edhe ndonjë buçe tjetër nga familja, sepse thonë që një nuk i del…

   Reply to this comment
 2. Kritizeri August 13, 12:51

  Pas kaq kohesh Lubonja flet edhe nje here per se mbari.

  Reply to this comment
  • FUTJA KOT August 13, 14:07

   Kemi degjuar tere ato komente,por nuk ka folur asnje specialist.Pyetja e pare qe te vete nder mend eshte:
   A mund te peregjohet celulari im pa bashkepunimin e kompanise celulare me organin apo personin qe do te na pergjoje?
   Pyetja e dyte eshte:
   A mund te na pergjoje ne kompania celulare me organin apo personin pergjues pa e ditur kete te famshmin IMEI ?
   ..atehere mos ja futni kot, sepse edhe pa kete IMEI ata qe jane kopetente po te duan na pergjojne

   Reply to this comment
   • Trendi August 13, 15:15

    Nqs ky database vidhet ose bie ne duar te tjera pervec qeverise si puna e Snowden e me rradhe. Pastaj edhe stilin e seksit do te te marrin vesh. Pastaj nqs ti e shet celularin si do ja besh qe ta besh te ligjshme shitjen do besh kontrate shitblerje.

    Reply to this comment
  • imei August 13, 14:18

   Nuk flet per se mbari jo. Po ju shkruaj si ekspert telekomunikacioni. ne momentin qe nje telefon celular ndizet me nje karte sim kompania celulare qe disponon karten sim di eshe numrin imei te aparatit qe ka kjo karte.Po nese ne rastin e kartes sim pronari ose perdoruesi dihet se eshte oi regjistruar per rastin e aparatit nuk dihet pronari ose perdoruesi se nuk eshte i regjistruar.Pra nuk ka te bej me pergjimin se nuk pergjohet aparati por karta sim ose me sakte numri i celularit.Ne kete rast regjistrimi i imeit ka qellime te tjera po kure pergjimi sepse nuk pergjohet Imei qe eshte nje numer qe thjesh eshte numer serie ose identifikimi per pajisjen ,por pergjohet numri i celularit.Nese nje celular nuk ka karte sim nuk pergjohet
   neise

   Reply to this comment
 3. andromeda August 13, 12:56

  Dhe ty sidomos duhet të të ruajnë mirë se ti shet vend dhe nder për hiç gjë.

  Reply to this comment
 4. Tahiri August 13, 13:01

  Kunder regjistrimit te IMEI te celularit duhet te jemi te gjithe! Jo ta pranojme regjistrimin se e do qeveria, as ta kundershtojme regjistrimin se thote opozita apo Lubonja e kushdo qofte. Thjeshte ta kundershtojme kete pergjim se nuk eshte ne dinjitetin qytetar. Ne Europe nuk ka qeveri te detyroje regjistrimin me ligj te IMEI te celularit. Mos t”ja japim kete mundesi pergjimi qeverise sotme e as qeverise neserme. Mos behemi si kinezet ne kohen e Revolucionit Kulturor qe hoqen perdet si c”faqje e huaj dhe zbuluan jeten private para shtetit qe ti shihte ne shtepi.

  Reply to this comment
 5. loreta August 13, 13:05

  jane mese te verteta ato qe shkruan lubonja .

  Reply to this comment
 6. A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku August 13, 13:06

  O Toso ideja jote nuk qindron,por dhe sikur te qindronte mos e filmo veten kur bon seks se do jua shpifje tan atyne qe kan pak respekt per ty,ene hajdutave qi kan me ta vjedh celularin do dorzoheshin vete tek Didi.Ti i veshun dhe je pergjynof lene ma me te pa laskariq qi duhet me kerku azil pulitik ne Arabi Saudite.
  Fol si burre i pjek dhe jo si nji halab oridiner.
  Po qe se ke argumenta silli por mos dil me teza deridemnash.
  Mos na boj Berishen se te dijm per te zgjut.

  Reply to this comment
  • pelivan August 13, 15:53

   Bravo !… A.p.S,qenke i madh,i ke fut nje fshikull thane,qe do i qendroj gjate vazhda, bythve….” Ti dhe i veshun je per gjynof….”

   Reply to this comment
 7. i tredhuri August 13, 13:11

  O Lubonje, ti profsor doktor i gjithckaje vec ne kete drejtim mos ki frik nga pergjimi se nuk kane cfare te zbulojne, ti je rehat nga seksi, nuk mban mend se cfare i behet femres

  Reply to this comment
 8. Sherbyesit e mafies se saliut August 13, 13:39

  Mediokri Lubonja!
  Qe ti je kokerr Palle kete e dine te gjithe, si ata qe te njohin nga afer po ashtu edhe ata qe lexojne idiotesite e tua!
  Nje qeveri nese do doje te pergjoje dike, i ka te gjitha mundesite, si te kete te dhenat imei dhe te mos i kete, nje strukture Shteterore ja arrine t’ia dali!
  O idiot, te pergjosh nje celular ne dite, kushton shume e jo me miliona celulare qe qarkullojne ne vendin tone, te dhenat duhen si ne cdo vend te botes qe te mos abuzohet, qe te mos behen me krime si ne kohen e saliut dhe per krimet te pagojne njerez qe thjeshte kane blere per llogari te tjereve skeda celularesh e dyta, te mos abuzohet me perdoruesit e internetit, sepse ne cdo kafe internet te shkosh ne cdo vend te botes , je i detyruar te leshe karten e identitetit dhe jo si tek ne qe kujt t’i doje qejfi mjafton te pagoje kohen qe qendron dhe ben cfare te doje!
  Lubonja mediokri, para se te shkruash idiotesite e tua dhe para se t’i besh sherbimin atyre qe te pagojne per broçkullat qe shkruan , informohu me pare.
  sali Berisha, me klanin e tij, kane arritur te pergjojne kedo, madje edhe diplomatet e huaj , madje edhe ty o lubonja dhe pse ti e shume te tjere qe alarmohen sot, nuk ja kishit dhene kodin imei.
  Per sa i perket qe ke frike se te pergjojne duke bere seks, s’ke pse merakosesh… fillo e gjeje nje femer me pare , pastaj kur te ta japi ajo , ne do bejme nje peticion qe vetem ty te te mos pergjojne!!!
  fatos lubonja Palla!

  Reply to this comment
 9. Gjaton Toroveci August 13, 13:40

  Fatos Lubonja nuk ka hall se si do duket apo degjohet ai kur ben seks edhe se me ke ben seks ai nuk e ka problem. Si luftetar i te drejtave te njeriut ai jep alarmin se shteti do te fute hundet atje ku nuk i perket e kur i futi9n hundet edhe ne gjera kaq intime kot lodhemi per respektim te privatesise, te te dhenave personale etj te drejta qe Bota intelektuale eshte shume e ndjesh. Po te flasesh per shtetet qofshin demokratike, islamike, fashiste apo naziste qofshin duan te kene ne tryeze çdo intimitet te qytetarve te vet. Prandaj mendoj se kjo çeshtje mjaft delikate e ne te mire te popullit nuk duhet te banalizohet, por te degjohen njeres si Lubonja e te behet nje barikade e fuqishme kunder nderhyrjes ne punet e brendeshme te individit. Rrofte Liria! Rrofte siguria.

  Reply to this comment
 10. nastradini August 13, 14:27

  FATOSA LUBONJA LE TE BINDE EDI RAMEN QE TE PERGJOJE DHE TE ZBULOJE SE KU E “FUT PENISIN” GUVERANTORI FULLANI SE PASTAJ TE GJITHE SHQYPTARET DO T’JA JAPIN VULLNETARISHT IMEI E CELULAREVE TE TYRE.

  Eshte mjaft qesharake kur analistet famoze te media medioker shqyptare te komentojne tra-la-late e qeverise se Edi Rames per pergjimin e celulareve, sic ne fakt i ka pasur te gjitha nismat kjo qeveri nga taksa famoze progresive deri tek shendetesia falas dhe hapja e 300 mije vende te reja pune dhe te mos thone asnje fjale per megaskandalin e vjedhjes se Thesarit te Bankes se Shtetit nga Guvernatori Fullani per vite me radhe. Prandaj eshte mjaft e cuditeshme dhe mileti po pyet:

  PSE FATOS LUBONJA HESHT PER KETE MEGASKANDAL TE PAPARE?

  dhe ka preferuar te prononcohet per pergjimin e seksit te shqyptareve apo se ku e fusin PENISIN shqyptaret e zakonshem ne nje kohe qe po vidhen si magjype hindie nga Banda Kusare me pushtet. Per kete arsye fatos Lubonja meqe nuk do te pyese Kryeministrin tone Edi Rama:

  PSE HESHT SI PESHK PER VJEDHJEN E PAPARE NE HISTORI TE THESARIT TE BANKES SE SHTETIT DHE PSE NUK NDERMERR NISMA LIGJORE SI BOS I EKZEKUTIVIT PER NDESHKIMIN E KUSERISE MAKABER?

  le ta pyese Edi Ramen qe nuk le rast pa dale ne TV per mbrojtjen me shkak dhe pa shkak te kauzes se tij RILINDASE, por qe nuk ka deshire per te ndeshkuar zullumqaret qe po falimentojne Vatanin me kuseri te papare ndonjehere si ASKUND ne Bote, pra me dy fjale:

  FATOSA LUBONJA LE TE BINDE EDI RAMEN QE TE PERGJOJE DHE TE ZBULOJE SE KU E “FUT PENISIN” GUVERANTORI FULLANI SE PASTAJ TE GJITHE SHQYPTARET DO T’JA JAPIN VULLNETARISHT IMEI E CELULAREVE TE TYRE

  sepse kjo do te ishte me e dobishme per te zgjidhur kete ceshtje mjaft te nderlikuar pergjimi enverist.

  Reply to this comment
  • beni August 13, 15:06

   Vjedhja e bankes qendrore te Shqipnis ka nje domethenje krejt tjeter,ku dihet qe siguria e kapitalit shteteror duhet te jet 100% dhe kur ndodh pikerisht ne kete institucion ,do te thot qe themelet e ktij shteti,te ktij guvernatori,te ministris se financave te vihen ne nje pikpyetje te madhe!!!
   Cdo gje mundet te ndodhe,ashtu sic reklamon edhe Z: Lubonja por me parat e kesaj banke, nuk mundet qe qytetarve tu kthejm besimin se ketu ka shtet!!??
   Sa shpejt regjistrohen Imelet,por parate e bankes a jan regjistruar njelloj si ato te celularve!?
   Lubonja ka pjekuri dhe thot vetem ate qe te tjeret mbyllin syte edhe veshet,per tia u sjell reth e rotull qe taksapaguesi shqiptAR TE VAZHDOJ E TE PAGUAJ PERSERI!!!

   Reply to this comment
   • nastradini August 13, 15:44

    I nderuari Beni,

    e kam pasur fjalen ne plan dhe drejtim fare tjeter, meqe Fatos Lubonja si analist famoz qe eshte dhe i cili nuk le teme aktuale pa prekur, papritur dhe per cudine e nastradinit qe eshte edhe Miku i tij po hesht si PESHK per aferen me skandaloze qe kane patur shqyptaret deri me sot dhe praktikisht ka bere vaki vetem ne filmat e Hollivudit teserise “DIE HARD” me aktorin Bruce Willis lidhur me vjedhjen makber te Thesarit te Bankes se Shtetit dhe kur Guvernaatori Fajtor nuk do te qe te dorehiqet. Ku ka bere vaki nje gje e tille? Ne nje vend fqinj ballkanik u vodh Thesari i nje Banke Private dhe qeveria socialiste e miqve te Edi Rames dha e tera doreheqjen dhe Presidenti caktoi nje veri teknike deri ne zgjedhjet e parakoheshme, sepse kjo vjedhje cenoi sigurine kombetare. Parafytyro sikur te ishte vjedhur Thesari Federal i SHBA. Presidenti Obama nuk do te qendronte asnje minute ne postin e tij dhe skandali do te trondiste themelet e Shtetit.

    Prandaj sa per sqarim dua te shtoj se ne forme alegorike nastradini i kerkon Fatos Lubonjes te detyroje Edvin Kryeministrin qe ne vend te pergjoje seksin e shqyptareve te zakonshem qe mezi sigurojne buken e gojes, me mire te pergjoje se ku e fut PENISIN Guvernatori i dhjamosur dhe superpotent Fullani, sepse sipas pergjimeve mund te zbulohet pse i ka marre ne pune te gjitha grate dhe vajzat e pushtetareve nga te gjitha kahet e politikes.

    KJO DO TE ISHTE ME E DOBISHME PER MEDIAN DHE MILETIN.

    Reply to this comment
 11. Genti August 13, 14:41

  Me habit ky debat kaq i zjarrte per kodin IMEI.
  Meqe jam i kesaj fushe do doja te ndaja me ju thjesht disa detaje teknike sa per te kuptuar se sa i kote eshte ky debat.
  – IMEI – eshte thjesht numri identifikues i aparatit celular si pajisje. Ai eshte unik per cdo pajisje. Njesoj si numri serial i televizorit, mikrovales,
  – MSISDN – eshte numri qe i perket cdo abonenti (068XXXXXXX ose 069XXXXXXX, etj)

  Praktikisht organet e ndryshme (te ekzekutivit apo SHISH ose Prokuroria) kane akses ne baze te ligjit dhe jane ne dijeni te cdo numri celular dhe personit posedues. Keshtu qe bie poshte komplet ideja qe, medemek, tani qe qeveria do te dije edhe kodin IMEI do te mare vesh se kush eshte fejuar, martuar dhe ca pozicioni perdor ne sex nje abonent. Pa qene nevoja fare e kodit IMEI, nje nga organet e mesiperme, mund te perdore listen e MSISDN per te gjurmuar dhe pergjuar cdo abonent te kompanive celulare. Kodi IMEI eshte nje e dhene me shume qe mund te nxirret edhe duke pasur thjesht numrin MSISDN e duke exekutuar nje komande te thjeshte ne sistemin qendror (MSS) te kompanise perkatese celulare.
  Para disa kohesh u krye regjistrimi i te gjitha MSISDN bashke me emrin e personit qe e posedon realisht ate. Kjo ul ndjeshem mundesite e perdorimit ne menyre abuzive e kriminale sherbimet telefonike celulare. Tashme regjistrimi i IMEI e shton edhe me shume shtrengimin qe sherbimet telefonike te mos perdoren per qellime kriminale si dhe me ne fund vjedhja e celulareve do jete histori e shkuar se nuk do te rrezikoje asnje hajdut te vjedhe nje pajisje qe nuk i hyn me ne pune as dreqit pasi ne cdo kompani celulare ka nje database qe rregjistron ne dy lista (White List, Black List) te gjithe aparatet qe jane ne perdorim. Nqs nje aparat ka nje kod IMEI qe nuk ndodhet fare ne asnje nga databaset e kompanive celulare, atehere ai eshte i paperdorshem. Nqs ju keni nje aparat dhe jua vjedhin, atehere beni deklarimin dhe kodi i tij IMEI futet ne Black List dhe ky aparat automatikisht del jashte perdorimit ne Shqiperi. dhe kudo ku funksionon kjo menyre. Sa per faktin qe dikush mund tju pergjoje, kjo kryhet vetem nese ai person ka realisht akses fizik ne celularin tuaj, te instaloje nje Phone Spy software dhe pastaj te perdore kete kod IMEI apo edhe MSISDN per kete pune. Pra sic mund ta kuptoni duhet patjeter nje nderhyrje fizike ne aparat. A do mund ta bente nje gje te tille qeveria….un nuk besoj se qeveria do kishte ndonje mundesi reale te kishte akses fizik ne cdo celular te republikes se Shqiperise per te instaluar kete software.

  Besoj se me kaq, kuptohet qe ky debat eshte i tepert, dhe nuk duhet ti japim shume amplifikim mashtrimeve te Saliut i cili qellimisht kerkon te dezinformoj e e terrorizoje njerezit vetem e vetem per te shkaktuar trazirat per te cilat ai ka aq nevoje….

  Reply to this comment
 12. TROJA August 13, 14:56

  FULLANI,O LUBONJA,FULLANI,NA PERGJON,NA TALL,NA POSHTERON,NA PESHTYN,A KE NDONJE FJALE?

  Reply to this comment
 13. Skraparlliu August 13, 15:03

  Fatos ti qe flet per gjithshka kekoj opinionin tend per vjedhjen e thesarit ne B.SH dhe qendrimin per Fullanin

  Reply to this comment
 14. Noli August 13, 15:55

  Ti ke rrjedhur

  Reply to this comment
 15. Jani August 13, 16:04

  Meqe komentuesi GENTI qenka specialist per kete fushe a mund te na tregoje nje vend tjeter ne Europe qe detyron me ligj qytetaret e vet te bejne regjistrimin e IMEI te celularit? Do isha kurioz se ku tjeter behet ky regjistrim i detyruar qe kerkon kjo qeveria jone e nderuar.

  Reply to this comment
  • kalimtari August 13, 16:41

   Zoti Jani,ne Europe ai numer shenohet a u t o m a t i k i sh t kur ti blen telefonin sepse aty nuk shiten telefona te porta e Postes ! Qarte besoj! Te gjithe ata qe kundershtojne kete regjistrim humbasin para nga tregetia e paligjshme dhe e turpshme qe behet nen hunden e pushtetareve nga disa tipa qe s’u afrohesh dot se bien era perc!

   Reply to this comment
  • Kapterri August 13, 17:16

   Jani! Genti u perpoq te shpjegoje dhe edukoje pak anti-IMEI-stat se regjistrimi i IMEI nuk e ben abonentin detyrimisht te pergjohet. Kjo eshte ceshtje teknike. Lidhur me iniciativen e qeverise shqiptare, kjo eshte ceshte juridike dhe nuk besoj se Genti duhet te jape ndonje shpjegim. Ne shume vende te Evropes, por edhe jashte saj, nuk eshte e nevojshme qe klienti te deklaroje numrin e IMEI-i, pasi, ashtu sic e shpjegon edhe Genti, ne momentin kur karta SIM aktivizohet, dihet kush eshte pronari i celularit. Edhe ne bote behen vjedhje telefonash, por jo ne ate katrahure si ne Shqiperi. Po ashtu, ne Shqiperi jane futur dhe vazhdojne te futen celulare te vjedhur jashte te cilet futen pa dogane. Ne kete rast qeveria ka shume te drejte te ndjeke kete fenomen antiligjor. Por, me e keqja, te cilen nuk e shohin edhe analistet e pjerdhur si L(j)ubonja eshte perdorimi i celulareve per telekomande eksplozivi. Ne kete rast, qeveria ka te drejte te pergjoje kedo. Sidomos bazhibozuket e PD-se

   Reply to this comment
 16. frenki August 13, 16:21

  ne turqi duhet te rregjistrosh imai si mase kuner terrorizmit. kjo mase u mor para dy vitesh kur filluan te vinin bomba neper kazanet e pleherave

  Reply to this comment
 17. Tiku August 13, 16:43

  Doli nga gjirizi ky psiqiku te flas. Njeri pa personalitet, sherbetor i rendomte i Saliut. E paguan Sandri me paret qe na vodhi ne gjate kohes qe mbreteronte Sali Baba me femijet hajdut. Lubonja ti je nje i cmendur i atij regjimi qe kaluam, ske faj se nuk ishe per burg ti. Ti ishe cun blloku.

  Reply to this comment
 18. DORI August 13, 16:50

  PERDERISA E KA PROBLEM KY QE KY SKA LOQE PO NE…………………???????????

  Reply to this comment
 19. ardi-mamurrzaku August 13, 17:02

  gati e gjithe europa i ka te regjistrume imei.
  mendoj qe eshte i drejte regjistrimi i tyre,por sigurisht pergjimi nuk do jote total,por me urdher te prokurorise mund te pregjohet numri yt,i imi, apo i ndonje tjeter.

  Reply to this comment
 20. Kollodoku. August 13, 17:30

  Z.Lubonja eshte personifikimi i se bukures dhe estetikes, se potences mashkullore kombinuar me tezat e kamasutres. Nga kohet e lashta, flitet per bukurine e Adonis. Lubonja ia kalon atij.
  Grate shqiptare, mbajne radhe per te kaluar nje nate me kete simbol bukurije.
  A nuk eshte mese e arsyetueshme qe ky bashkekombas, te frigohet per sigurine e tij epshore?? Si mund te duroje ai, qe bota te degjoje klithmat e tij energjike, pse harroi te blinte pakon e re te Viagras??
  Z.Lubonja.!! Ju dhe ata qe ju mbajne Ju per te zgjuar dhe “analist” te se perditshmes politike,ekonomike,bujqesore,veterinare etj etj,,,,duhet te kuptojne qe me “deklarata te tilla bombastike”,,,,vetem se thelloni hendekun midis medias vizive e asaj te shkruar dhe asaj pjese te shoqerise shqiptare qe nuk ka kaluar nje amputim truri.
  Bota e qyteteruar, ajo Europa qe kerkojme te aderojme,, nuk pranon rrumpalle dhe kaos. Nese Ju personalisht nuk e kuptoni dot kete rregull loje,,e keni fare te thjeshte. Refuzoni tekniken moderne te komunikimit dhe askush nuk do dije se cfare praktikash seksuale, e lumturuan Zoterine nje nate me pare.!!

  Reply to this comment
 21. August 13, 18:39

  Lexon shkrimet dhe te vjen per te vjelle, nivel njeqelizoresh . Hajde militant hajde. Edhe enveri do ju kishte zili o kunguj . Pas lirise , privatesia eshte me eshtrenjta or sahanlepiresa te partise.

  Reply to this comment
 22. Paci August 13, 18:43

  Fatos emrin e ke komunistt por mendimet i ke rrumpalle , nuk ke moshe te shtesohesh per seksin se do pergjohesh .

  Reply to this comment
 23. LORA August 13, 19:39

  Regjistrimin e numrit IMEI e shoh si nje perparesi ne sherbim te sigurise individuale dhe kombetare.E quaj te vonuar per Shqiperine,po te ishte bere me pare do te mbroheshin jetet e marra me trtol dhe celular.
  Sa per ato qe thote f.lubonja,,,,,,,,,,,,zakonisht per seks flasin ata qe nuk ja thone,

  Reply to this comment
 24. Jimi August 13, 20:00

  Po pse more Ljubo tani qe shtrohet ideja e regjistrimit te telefonave ty po te duket se vetem tani mbaroj privatsia e jetes tende?
  Ty nuk te kujtohet apo ben sikur, qe deri dje rregjimi i qoftlargut jo qe pergjonte dhe jo vetem politikane, por kishte edhe guximin dhe paftyresine te bente publike, te qena e te paqena, duke u bere shantazh te gjithe kundershtarve politike e jo politike fare hapur dhe me arogance?
  Ty te duket se kete gje po e shpikin qeveritaret e sotem dhe ketu qendron e gjithe cudia?
  Megjithate une si qytetar i thjeshtei kesaj republike , edhe pse kam mendimin qe kjo kerkese e qeverise nuk behet per qellime te mbrapshta dhe djallzore, sepse jam i sigurt qe nuk eshte regjistrimi i telefonit i cili munde te realizoj pergjimin,por une nuk besoj se do te sjelle ndonje rezultat te dukshem ne luften kunder krimit te organizuar.

  Reply to this comment
 25. shqip hesapi August 14, 03:00

  I dashur Lubonje,jam disa vite me e re se ti,por me kete rast jam gati te bej seks ( te q….. me ty),te njoh dhe me njeh,kur te duash me thuaj te pijme kafe dhe leme takimin.Po te pergatis qe te mos cuditesh kur te dal perpara.

  Reply to this comment
 26. Rimi August 14, 07:56

  Problemi per Lubonjet eshte me i thelle e me provokues.Interesimi i Lubonjeve eshte se tashme duhet te deklarojne celularet qe posedojne nen fshehtesi pra te pa deklaruar e n..se kapen me celulare te padeklaruar kane pergjegjesi ligjore.Gjithkush e mbae mend kolegun e Tos Lubonjes pra Sal Berishen kur na deklaroi se BlackBerr-in e kish pas ender qe kur ishte i rri (pasi ne kohen kur filloi karrieren e agjentit ky aparat qe i veçante)!Kjo e merakos edhe Tosin se do kete ndonje Blackberr dhe nuk i vjen mire ta deklaroje.Eshte pak e komplikuar kjo pune e per rrjedhoje ka trazuar disa mendje,shikoni kur te shkruaj Sala lidhur me kete skandal te qeverise pavaresisht se ai e ka te mbrojtur kete aparat qe disponon!

  Reply to this comment
 27. H August 14, 08:48

  Gazeta Dita, paskeni manipuluar pak fare me titullin.

  Reply to this comment
 28. Niko August 14, 10:45

  Lubonja duhet te jete nga ata tipa qe kontrollin nuk e ben koka e madhe por ajo e vogla qe nuk ka llogjik qe mbahet ne burg nga mbathjet dhe pantallonat dhe pikerisht ketu e ka friken lubonja mos pergjohet koka e vogel nga celulari i rilindjes qe ka vene ne pykpjetje shum vajza 20 vjecare per moshen dhe seksin Sa per dijeni jeta fillon mbi te 40 ketu i dhemb me teper lubonjes qe thot rilindja nuk duhet te nderhyje ne jeten private vetem ketu i jap te drejte lubonjes dhe ne kohen e diktatures thoshnin te gjitha na i mori partia por ne hajdari dhe ne pjeshka nuk nderhyri asnjehere

  Reply to this comment
 29. toni August 14, 14:05

  Duhen sqaruar disa informacione që i përkasin EMEI …e para është që nuk e përdor dot celularin nqs ky nuk ka Emei, më qartë çdo pajisje me bazën që në rastin tonë operatorin transmeton të dhëna që lidhen me sim dhe Emei-n. e dyta pozicioni i cellularit gjendet me mbulimin e antenave ose gps….e treta pothuajse të gjithë smartfonat kanë programe që në një mënyrë ose tjetrën japin të dhëna për telefonin në përdorim….dhe e fundit çdo trasmetim është i regjistruar diku. Vetëm injoranca po na mbyt të Tjerat ecin përpara.

  Reply to this comment
 30. Pellazgu August 14, 16:13

  Duke lexuar komentet e shumë trutharëve që e nxijnë papushim forumin me budallallëqet e tyre, më shkon mendja tek personazhi i Bertolt Brehtit, i cili ia fuste gjumit i qetë kur dëgjonte se djegiet e dyqaneve dhe keqtrajtimet e hebrenjve prej nazistëve nuk po ndodhnin në shtëpinë e tij, por diku larg në qytet, pa menduar thellë se një ditë do t’i kishte nazistët në derë…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*