Fatos Nano mesazh Ramës dhe Ruçit: Fitorja e PS e sigurtë, pa deformime e pseudoaleanca

June 12, 2017 18:42

Fatos Nano mesazh Ramës dhe Ruçit: Fitorja e PS e sigurtë, pa deformime e pseudoaleanca

Me rastin e 26-vjetorit të themelimit të PS, ish-Kryetari i kësaj force, Fatos Nano i ka dërguar një mesazh urimi Edi Ramës dhe Gramoz Ruçit. Kryeministri ka peferuar që ta ndajë këtë urim me ndjekësit e tij.

SMS NGA FATOS NANO:

Te dashur Edi e Gramoz!
Uroj nepermjet jush, gjithe socialistet anembane Shqiperise per 26 vjetorin e familjes sone te patjetersueshme! Jam i bindur se fitorja e PSSH ne zgjedhjet e 25 qershorit do garantoje Rilindjen e pakthyeshme te Shqiperise Europiane, pa deformimet e pseudoaleancave te deridjeshme! Ky eshte destini dhe destinacioni yne i perbashket, prandaj kam shume besim se çdo shqiptar i arsyeshem do te vendose qe ne kete udhekryq historik, timonin e qeverisjes se ketij vendi ta besoje ne duart tona!

June 12, 2017 18:42
Komento

19 Komente

 1. Tani June 12, 19:02

  Po edi sikur ishte politikani i ri me politik te re. Ketej ben qeverisje me liken, pastaj pazare me lulin e sales dhe tani na ben edhe partneritet me fatos nanon. Keta jane te gjithe politikan te vjeter dhe keto pazare te edit jane politika te vjetra. Vetem fasada ben ky njeri se eshte po aq dhjere sa edhe meta te tjeret.

  Reply to this comment
 2. Selenica June 12, 19:10

  Me kete pijanec sheh vetveten edi. Se edhe ky pijaneci nano kerkoi te bente pazar me saliun ne kohen e vet. Pa piken e turpit lepiresit mediatik te pushtetit vrapuan te thonin sa mire qe ishte kjo gje per vendin. Rezultatin e dim te gjithe dhe se ca beson populli per kete plehre dhe per sali kriminelin. Te njejten gje po kerkon te bej edhe edi tradhtari tani me pazarin e rradhes me lulin. Per kete na paska mar per keshillim vet fatos trapin. Por nuk mund ti haj keto populli. Njerzit e dijn sh mire se ca krimineli eshte saliu dhe luli dhe cdo njeri qe perpiqet te na i shesi meta per ndryshe apo me keq te qeverisi bashke me ta, eshte detyrimisht bashke kriminel.

  Reply to this comment
  • Artur June 12, 21:25

   @ I nderuar Selenica,
   Nuk dua qe te ndryshosh mendim per Nanon nga komenti im por dua te te sjell ne vemendje dicka qe duhet ta kuptojme te gjithe si popull: Ne politike nuk ka armiqesi te perjetshme. Fatos Nano me te mirat dhe te keqiat e tij eshte themeluesi i pare i Partise Socialiste dhe duam apo nuk duam historia e kesaj force politike moderne nuk do te ishte e plote pa kontributet e tij. Une e pershendes Edi Ramen qe ka gjetur “detanten” me Nanon dhe keshtu duhet te beje edhe me Arben Malajn dhe te tjere qe jane “lene ne harrese” por qe ne te vertete perbejne potenciale te patjetersueshme te familjes tone te madhe politike. Respekt dhe te falenderoj edhe nese nuk je ne nje mendje me mua.

   Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic June 12, 19:10

  Nuk thojen kote .I yti sado te zemrohet , sado te hidherohet, ai mishi ndofta ta lakomon pore kockat ti ruan.! Ky mesazh i Fatos Nanons ben qe socialistet te kthehen te gjith ne stacionin e tyre me timonin ne dore per nje disinacion te sigurte.
  Askush me me mmire se Socialistet, Askushe me shume se socialistet nuk e don shqiperin. Historia eshte e gjall.Forca jone politike i ka dalure dhe vazhdon ti dale zote kombit shqiptare.
  Rikthimi i Fatos Nanos ne stacionin e tije i jep forc te metejshme Partise Socialiste te Shqiperise.
  Nuk besoi qe te ket socialiste qe sote ne ket prage pervjetori te krijimit te Partise Socialiste te mos gezoj edhe per ishe themeluesin e kesaje Force politike Fatos NANON.!
  Bashkohu Parti Socialiste Rreth idelit tone Kombetar per nje qellim te vetem Berjen e shqiperise shtet Evropian teper te vonuar tani me.!

  Reply to this comment
 4. Floriri i Krrabes. June 12, 19:19

  “Tani”, Fatosi eshte themeluesi dhe Kryetari i Pare i PS, kur te gjithe i kthyen shpinen dhe moren tesaret e PD.
  Nje socialist ne ate kohe shikohes si armik, persekuthej dhe survejohej nga SHIK i Gazidetes syra e Gestaps e Sali Bishes.
  Perse kerkon t’a shmangesh Fatos Nanon, eshte i vetmi Kryetar Partie ne pluralizem i burgosur, kur krminele te tjere jane te lire si Saliu, Fatmir, Luli etj, ai tashme ka hyre ne histori.

  Reply to this comment
 5. dodi June 12, 19:24

  A i ka lane leket qe ka vjedh,bixhoz ky,do ti futet edhe nje here politikes shqiptare,qe te kete munsi ti fuse duart prap ne thes te millit.

  Reply to this comment
 6. Rajmondi June 12, 20:23

  Rama ka vizion te qarte per reformat e nevojshme qe duhen bere dhe mbeshtetje te plote nga nderkombetaret.Vetem ai mund ta ndertoje Shqiperine.I urojme fitore ne zgjedhjet e 25 Qershorit.

  Reply to this comment
 7. Arben June 12, 20:27

  ISH-KRYEMINISTRI I KROACISE U DENUA ME 9 VITE BURG, PASI PROKURORIA I KERKOI BANKES AUSTRIAKE LLOGARITE E TIJ, KU DOLI SE KISHTE MARRE PARA NGA FIRMA AUSTRIAKE QE KISHTE BERE NJE PRIVATIZIM TE RENDESISHEM NE KROACI.

  E NJEJTA SITUATE ME NANO BYTHEN NE PRIVATIZIMIN E BANKES SE KURSIMEVE TEK RAIFFEISEN BANK.

  PRANDAJ VJEN KY, SE MOS I HAPET NDONJE NGA ATO DOSJET QE I KA ZENE PLUHURI NE PROKURORI.

  DHE ESHTE KOLLAJ FARE, PASI LLOGARITE BANKARE TE TIJ JANE NE VJENE, ATJE KU “EMIGROI” PASI RA NGA FIKU.

  KRIMINELAT E KANE VENDIN NE BURG.

  Reply to this comment
 8. LORA June 12, 20:38

  Ia paska dhene Edit dhe Gramozit nje llapisje ky
  nano-kurva.
  Duket shkoqur qe po I vika era kerme.
  Po mediave dhe PS-se cfare era po u vjen nga dalzotesi krethemeles I verdiktit te majte me 2005-en,,,,dhe atij qe nuk eshte ndalur per 12-te vjet se veni shkopinj nen rrota familjes socialiste ?????

  Reply to this comment
 9. Aliu nga Selenic June 12, 21:09

  Ti Selenmica te lutem mos ma merre kete mbiemer timin. Une jame bashkekudhtar i Gazetes Dita me kete Emer dhe mbiemer “Aliu nga Selenic” shiko e gjeje ndonje emer tjeter se nuk eshte mire te ngatrrohemi me emra pasi komentet tona dhe mendimet ton nuk jan njesoi. Mire do te ishte te mbash nje emer tjeter.Si te duash.Me deshire kjo e imja.!

  Reply to this comment
 10. Adih June 12, 22:19

  Aliu ne Selenice ,mjaft propogandove o i mjere . Te kujtohet ajo Beracja qe thonte ,aman mos u zini ,mos prishni unitetin , ne hame edhe bar . Tamam si Beracja me dukesh o Ali .. Ta dish ti ,Nano ka nje vile me pishine ne periferi te vjenes me pishine ,ne lagjen e vipave , ku dikur luante ne kazinone e Badenit bixhoz , por me qe eshte populluar nga shqiptare ,normal i ruhet atyre ,e ka nderuar , e shkon e luan ne kufirin afer Cekise ,por ne teritorin Austriak . Bile nga e premtja deri te djelen ne darke, eshte nje tavoline e rezervuar nga ky bandill. .Ku pa ekzaxhirim luan aq shume, sa e ze gjumi ciper bixhozit . Shiko vehten o Ali i mjere ,i mjere jam edhe une si ty ,por me mend ne koke .E more vesh ,kembanen e alarmit, qe beri amb Amerikane sot ,hapni syte o popull ,po sabotohet vettingu . Dhe kete sabotim nuk e bejne gjykatat ,por bandillet e politikes . Dhe kjo eshte per ty e per mua e si shume te paperkrahur popull shqiptare ,dhe nuk eshte per PS tende , ku beri pa lejen e mbare popullit Liken President , martese me Lulin e Saliut E kjo ishte katanacja e mbrojtjes kunder vettingut e ti o ali ben……. ….???!!!. Nuk kam cfare te sqaroj me ,o Ali .Qe nuk mendon per femijet e tu kete e kuptoj ,por cfaje kemi ne te te tjeret

  Reply to this comment
 11. gjermani i fundit June 12, 23:59

  Ky doli zhgenjim i madh, ne vend ti shkonte prapa historia ngeli burre pa histori. Tani do kete ngrene bretkosa me Edin dhe prisni kur te kerkoje ndonje ofiq, se eshte veteran i nderuar

  Reply to this comment
 12. Aliu nga Selenic June 13, 00:19

  Adi Vila kane edhe qytetaret e thejshte ne boten perpoendimore.!
  Vitingu nuk do te sabotohet ne asnje menyre. Vetingu per mua dhe per ty ka qen gjithmon , pore per keta Jo.E pra per keto po behet dhe nuk ka forc qe ta ndale. Neve na interson bashkimi i se majtes. Bashkimi i PS se pasi kerkohet nje mazhorance solide e afte per te quar perpara shqiperine.
  Nano eshte sakrifikuar per PS u denua me burge , Pavarsishte se situatat ishin te atilla qe ai edhe u largua per nje kohe. Ardhja e tije PS-ne e ndihmon.

  Reply to this comment
 13. MH June 13, 02:38

  PS fiton nese populli e ka da mendjen per te mbeshtet Reformen ne drejtesi me udherrefyes Vettingun.
  Populli jo se nuk e don mirqenien por asht momenti qe harrohen te gjitha vetem per drejtesin.Duhet te kemi drejtesi

  Reply to this comment
 14. demo June 13, 04:12

  Ajo Beratsja kishte te drejte.Ne 97 e ne vazhdim Berati i urte i qytetareve u kthye ne kasaphane nga Berisha dhe Musaraj.

  Reply to this comment
 15. TROJA June 13, 08:33

  Fatosit ju be zemra mal.Erdhem edhe nje here ne PPSH,i tha Edvinit ne Durres.Keshtu ka vendosur ne 1990″KATOVICA”(edhe profesor Pellumbi ka mbetue mjaf i kenaqur),sa dhe ka falenderuar timonierin plak qe beri bashkimin e hajnave,krimineleve,mashtruseve qe u caktuan ne 90.Fatosi pranoi edhe largimin e 20% te te punesuareve te LSI,dhe me deshperim,ra dakort me Edvinin qe per te mbetur kryeminister te largonte nga puna edhe 30% te socialisteve qe punojne sot,PASI KY ESHTE KUSHTI I LULUSHIT. Socialistet tha Fatosi si dele te buta qe jane do durojne edhe keto 4 vjet,ose nga syte kembet.Kjo ishte biseda e dy timoniereve te shkaterimit te Shqiperise,te mbrojtjes se vrasesve,te amnistise se krimineleve,te faljes te grabitesve dhe maskarenjve te shqiperise.SOCIALISTE,JUA FUTI EDHE NE 2013,PO JUA FUT EDHE SOT,E JU RUANI LESHT E DELEVE SE NUK KENI RRUGE TJETER.TUNG.

  Reply to this comment
 16. Novruz Taip Vishanji June 13, 09:07

  NJE ZAGAR HAJDUT I KOCKAVE

  qe na hodhen ne ate 92-shin e larget, neofashistet italiane, per te kalmuar sado pak varferine ekstreme ne te ciilen e katandisi Shqiperine, ai serbo-boshnjaku me emrin shpresoj te harruar Ramiz Alia.

  Ky dordolec pasi grabiti fasulet, makaranat, sheqerin, orizin e tere ate te te s’emes, dhe me zagarucet e tij e nxori ne shitje, kur ishte gjithçka falas, ne emrin e koduar “Operacioni Pelican”, u burgos nga nje tjeter halldup i prapaskenave nga me te frikeshmet, nje fare Blerim çela, injorant e shpirtqen si jo kush tjeter ne kete bote.

  Dhe pak e njohin historine si ndodhi ne te vertete, sepse Blerushi i “dru me preve”, jo vetem burgosi kete sketerre qe akoma pretendon te rimarre poste te rendesishme ne kete vend, por edhe perfitoi shuma te majme, e nga kush pa, nga Sherbimi Sekret i Ushtrise Italiane.

  Ata, SISMI, erdhen me nje “oferte” prej mbi 2 miliard liretash, per te bere Harten e Shqiperise, sikur te Ishim nje vend afrikan, paçka se kishim nje Institut te tere te Hartografise, me harta deri ne shkalle 1-20, per çdo cep te vendit.

  Kuptoheshin qellimet e tyre shoviniste, edhe korruptive, por per te arritur qellimin e tyre, u kapen pikerisht pas Blerushkes, nj injorant me brire edhe sot pas tre dekadash shkerdhatokraci.

  Ne shkembim te gjithe dokumentacionit te “Operacionit Pelikan”, Sali Mutqenef Shiqere Berisha dhe zagari Blerim çela, i hapen semaforin jeshil, ketyre neofashisteve postmoderne italiane, kryestrumbullari i te cileve, me nje denim per korrupsion ne vendin e tij, qe kur ishte Kapo i Demokracise Kristiane ne Provincen e Lazios (Romes).

  Dikush mund te mendoje qe fati dhe rethanat e lane te lire kete karabushin me emrin Nano, te dale nga burgu, edhe mundet, por amnistia e metejshme ishte ajo qe kurorzoi korrupsionin si lejtmotivin e qeverisjeve te me voneshme, perfshire kete te sotmen, qe ky biçim i riben elozhe per t’ju rifutur rruges se vjeter qe e njeh mire, ate te grabitjes se shqiptareve deri ne kocke.

  Ky atavizem i shoqerise shqiptare, se bashku me dy destinataret e SMS-se e kane vendin pas hekurave, dhe jo votebesimeve te tradhetuara qe pa perfunduar numurimi i fleteve ne kutiat e votimit.

  Reply to this comment
 17. I MASHTRUARI June 13, 14:52

  Nje episod grotesk :
  Kur Nano kembengulte te behej president,ne nje studio televizive gazetari e pyeti , ne se nuk do te arrinte te behej president , me se do te merrej :
  Fatos Nanua , si klloun , demagog dhe mashtrues , iu pergjegj me nje barcolete : Nastradinin e zuri nje rrebesh i madh ne rruge dhe mezi arriti te futej ne shtepine e pare te fshatit prane . Por , si per fat , aty ishin futur aq shume njerez , sa Nastradini mundi te fuse vetem ghysmen e trupit tek dera . Atehere perdori dredhine , duke i u thene njerezve qe kishte para vetes , se ne mesin e fshatit kishin zier nje kazan me pilaf dhe zier nje dem te therur , por nga shiu qe bintre , nuk po vinte njeri per te ngrene dhe kishte rrezik qe kazanin ta dherdhnin. Me nje here , keta persona dualen dhe vrapuan per ne qender te fshatit… Keshtu ua punoi Nastradini me radhe , te gjithe atyre qe kishte para vetes , deri sa arriti te oxhaku , ku u ngroh , u tha dhe u kenaq… !
  Domethenia dhe kuptimi i plote i mesazhit qe percolli sarahoshi F.Nano , ishte me se i kuptueshem ,
  ” MASHTRIMI ” . Nga plehra e sarahoshe te tille , nuk mund te pritet asghe e mire , pervec idjotesive !

  Reply to this comment
 18. L. June 13, 15:25

  Nano nuk është themelues i PS, por bashkndryshues me ne te tjerë nga monizmi i PPSH ne pluraluzmin e PS…Nano është e vertet u zgjodh kryetar i PS duke konkuruar me te nderuarin e respektuar Moikom Zeqo…

  Por Nano dhe shumica e partitokracise shqiptare, kane mbetur me Katovicen, duke mos bere dot asnje hap te ri me tej, si e kerkon koha. Ka 26 vjet qe mashtrimet politike pluraliste jane ne pushtet me aleanca apo pa aleanca, te perkohshme apo afat gjata si ishte kjo me deshtuesin e vijes se trete te Toni Bler, Meten qe Nano nuk e keshillon te aplikohet, pasi shihet se mund te votohet masivisht PS qe dhe pse ka fabime te trasha ka epersi ne konfront me vka bere PD e Berishes dhe Bashes apo LSI e Metes. Nano orjenton, pasambetesit e tij Rama e Ruci te mos bejne kualicion kur duhet orjentuar dhe eshte emergjence demojeaci e drejtperdrejte e qytetareve qe “vdes” politikisht bandat e partive politike 26 vjet ne pushtet a opozite te kalkuluar…

  Nano pret zgjedhjen president pasi ka projekt per kete post te kerkuar me ngulm prej tij e qe ketu duket se nuk shihet…

  Nese vazhdojme te mos u japim te drejte propozimi e vote te drejtperdrejte qytetareve, Zeuset si Rama, Basha, Meta etj do bejne lista deputetesh dhe do dine si te behet president pa vote qytetare edhe Nano…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*