Fatos Nano refuzon ftesën, nuk merr pjesë në Kongresin e PS

March 23, 2019 12:25

Fatos Nano refuzon ftesën, nuk merr pjesë në Kongresin e PS

Pavarësisht ftesës, ish kryeministri Fatos Nano nuk ka marrë pjesë në Kongresin e PS.

Fillimisht u tha se Nano kishte pranuar ftesën dhe do merrte pjesë në Kongres, por deri tani ai nuk është shfaqur.

Nuk dihen arsyet se pse nuk ka marrë pjesë Fatos Nano në Kongresin e PS, i cili ka përmbyllur pjesën e parë të punimeve.

Ndoshta Nano do të shfaqet më vonë në Kongres por deri atëhere, s’na mbetet veçse të presim.

o.j/dita

 

March 23, 2019 12:25
Komento

23 Komente

 1. xhini March 23, 12:36

  Areyet jane fare te thjeshta :Mos ardhja e tij ne kete evenient te PS eshte se ai si person eshte i dale boje dhe me e mundeshme eshte te pranoje ftesen e PD e LSI se sa te PS!Nga ky lider qe drejton sot kete force eshte cilesuar Robert Camçakizi ,nofke qe e ka merituar pasi Shqiperia e lene sot ne kete fare feje eshte merite kryesore e pisllekut te ketij njeriu pa moral duke iu bashkangitur pengmarresve te ketij vendi Berishe e Ilir!Ndoshta tani eshte me afer Monikes se sa Ilirit!Do te qe gabim i madh nese do te ndodhej ne kete salle pasi kjo levizje s’eshte keq per pianece xhini rrugesh siç e cileson edhe i madhi Mero!Ai nuk do ftese por vetem xhixha e pije!Ndaj mos u merakosni kaq shume Ju te gazetes “nata” se keni me se merreni,na thoni ndonje lajm edhe sa ore jete ka toto Likja pasi per ju eshte fatkeqesi e madhe ikja e tij!Tik tak,tik tak!

  Reply to this comment
  • Modeli Nanos eshte si politikan eshte i shemtuar sidomos mbas 1997 March 23, 16:33

   Nano ka ber mire qe nuk erdhi dhe ska pse te vinte Modeli i Nanos ai pazareve me Berishen dhe mos ndeshkimit te Beriesh gjate kohes qe kishte pushtetin nuk eshte fare gjekundi !
   Jane harxhuar 20 vite kot Sot do te kishim Drejtesine qe duam ! Berisha ose Nano duhet te kishin dal ne Pension mbas 1997 !
   Por nuk dolen !
   sepse kishin interesin e tyre personal mbi intereat e shqiptareve dhe interesat e vendit !
   Nuk e di pse ishte i ftuar per !!

   Reply to this comment
  • Ver Badulla March 24, 07:34

   Fatosi mungoi me arsye. Kishte rrekellyer 2 shishe me xhin dhe flinte, sigurisht edhe pirdhte nga pak. Mungoi edhe Arta, qe e shiti Partine Socialiste per nje cope posti ambasador. Ne fakt Rama i propozoi nje post si ambasadore ne Ulan Bator te Mongolise, po Arta donte ne Uashington.Nuk e kupton politiken derezeza, Ulan Batori eshte origjina e Xhingis Khanit, dhe te ishte krenare, po ku di dhia cfare eshte tagjia. Na nashi, te veje te Saliu, se nuk ka vrime tjeter. Meta po vete flijohet, pastaj ku e le Mona kete plaken ti afrohet Likes, se iken florinjte, bejne kembe. I ngjit dora Artes. Hahaha.

   Reply to this comment
 2. Kacureli Albanistanit March 23, 12:37

  Si jane mbaruar leket akoma,kur ti mbarohen do kerkoj
  te behet krye minister per te fituar buken me “djerse”

  Reply to this comment
 3. xxx March 23, 12:43

  uroj mos marre pjese
  kjo nuk eshte PS po percudnim nga shartimi me ramen dhe veliaj e Kumbaro qe s’kan te njejten ideologji me ish-PS

  Fatosnano nuk eshte histori e PS, zj. Kumbaro, Fatos Nano eshte PS.

  Reply to this comment
 4. & March 23, 12:45

  Nuk e kapi dot avionin nga Vjena se nuk i doli gjumi sot ne mengjes

  Reply to this comment
 5. Tos thonjpreri... March 23, 12:47

  “Punime” kishte artizanatja dhe jo keta llapaqena. Nano politikani me i kompletuar i gjithe pluhuralizmit.

  Ku je perendi? – po uleret perdite gramshjoti. Me mire nje pijanec qe i punon truri me mire ne gjendje te dehur, se sa njeqind kokrra rrushi pa fara. Me mire nje bixhozxhi qe ta ngec derrin mac ne dore, se sa nje dordolec qe s’ja ka haberin se nga lidhet gamori.

  Ku je bixhozxhi !!!

  Reply to this comment
 6. fteri March 23, 12:48

  Ka qënë i zënë me punë ,duke hedhur ndonjë dopjo uiski !

  Reply to this comment
 7. demo March 23, 12:52

  Rendesi ka pushteti.Edvin,eduard Edi Rama ka fituar dy zgjedhje per qeverine dhe pritet te fitoje edhe dy te tjera.
  Nuk eshte socialist,eshte mavi,eshte rilindjot,pak rendesi ka.Rendesi ka qe PS ka qeverine.
  Kam shume rezerva ndaj edi rames,por kur vjen puna tek vota,do votoj PS.Nuk durohet Maloku.
  Se c`dmth,pushtet i katundareve e ka treguar Gorki me nje anekdote nga kongresi sovjeteve,qe u mbajt ne pallatin perandorak te dimrit.Delegatet muzhike dilnin nga salla dhe shkonin dhitnin neper saksite prej porcelani te lara ne ar te kohes se Ekaterines se madhe.

  Reply to this comment
 8. socialisti March 23, 13:26

  Qytetari Fatos Nano nuk ka pune ne nje parti te drejtu nga psikopati Edi Rama me katunarin Taulant Balla pas kepuce.

  Reply to this comment
 9. intelektual, eshte ai qe respekton prodhuesit e te mirave materiale . March 23, 14:10

  demo-no shume mire benin deputetet muzhike, qe dhisnin neper vazot e arta . pse pak, paten dhjere ne to, kelyshte e romanoveve? nuk e ke sensin e modestise per njerzit e thejshte, qe prodhojne.. qengja e poca … ari .

  Reply to this comment
 10. bart72 March 23, 14:47

  Ho Fatos i le Rama drogaxhiun Shqiperise sta pati borxh njeri hahahhahahahah

  Reply to this comment
 11. XXXL March 23, 15:57

  Ftesa duhej te shoqerohej me nje shishe Wisky.
  Mos e perserisni me kete gabim.

  Reply to this comment
 12. agimkraja1 March 23, 16:38

  Me te vertet qe nuk mundet te eci perpare Shqiperia me keto komentues qe nuk dijne gje tjeter vetem te ofendojne.Sikur e kane per detyre kete pune.ne jeni parimor dilni dhe ofendomi me emerin tuaj personal dhe jo me pseudonime.Kete une e quaj demokraci.dhe jo duke gjuajtur me fjale banale mbas gardhit.

  Reply to this comment
 13. fatjon March 23, 17:35

  Me mire te mos marre pjese. Edhe pse socialistet bene te pamunderen per ta perkrahe e nxjerre nga burgu,ai disa here eshte bere pale me Sali Berishen kundra PS. Nuk ka sy e faqe tju dale para socialisteve per ti takuar. Me kollaj e ka te takoje Saliun e Monen se socialiset.

  Reply to this comment
 14. Spurdhjaku March 23, 18:27

  Shume mire beri pijaneci. Do mbante salla era konjak dhe bloze!

  Reply to this comment
 15. PO , PO March 23, 18:53

  Do kete qene bere tape sarahoshi , ose ka qene ne ndonje kazino ! Lideri historik i PS-se , mafjozi F.Nano , eshte pergjegjesi kryesor per gjendjen qe eshte sot Shqiperia . Me politiken dhe veprimet e tij krejt te pa pergjegjeshme , jo vetem nuk e ka frenuar Sali Berishen , por e ka inkurajuar per tu futur me thelle ne vandalizmat e tij , sepse keshtu ,ne syte e popullit do te dukej me i mire ! Fakti qe iu hodh ne qafe Saliut te UDB-se , mbasi e flaku tej PS-ja , tregon se eshte pro vandalizmave te tij antikombetare . Aq sa Saliu eshte spiuni i UDB-se , po kaq eshte ky idjoti i Nexhmijes spiun i Asfalise ! E si mund te kesh respekt per nje ish kryetar partie , palaco qe voton kunder partise se tij ?! Ky do te mbetet ne memorjen e shqiptareve si nje aventurier fodull , hajdut , i droguar , i pa bese , imoral dhe i te 99 e nentave !

  Reply to this comment
 16. Arsen March 23, 19:07

  Vend me njerez te cuditshem Albania. Sa me shume ti genjesh dhe sa me shume ti vjedhesh sa me shume te duan. Cfare te mire beri Nano per vendin vecse mbushi xhepin e tij. Nje pijanec dhe pa moral apo karakter. Edhe bastardi Sali.Ilir Luli. The same story. Thieves

  Reply to this comment
 17. Aliu nga Selenic March 23, 20:14

  lE TE SHKOJ TEK BERISHA SE BERISHA E FUTI NE BURGE JA SHKATRROI FAMILJEN DHE KY “MESIA” JA DHA PUSHTETIN bERSHES, JA MBAJTI PUSHTETIN, E TANI AI NUK KA SY E FAQE TE VIJE NE GJIRIN E PARTISE SOCIALISTE.!

  Reply to this comment
 18. Tol francezi March 23, 21:17

  Né tè semes vafsh, o nano bixhozxhiu, se ti me bacin e finos, e shpetuat ne Mars tè 97tes sali haram berishovksin, duke formuar qeverine e pajtimit kombetar .se po tè ishte bere drejtesia dhe tè vieshin pikat mbi I qe ne 97ten me salehun, dhe banden PDiste, sdo kishim kete opozite qe kemi sot, qe punon kunder interesave tè vendit, dhe tè popullit.

  Reply to this comment
 19. Dash March 23, 22:26

  Nje surrat kane, pavaresishte se hiqen nje PD e tjetri ish PS , Nano e Berisha te perkedhelurit e Partise dhe Ramizit qene…demi i “demokracise” alla shqiptareshe..

  Reply to this comment
 20. Alban Dega March 24, 03:29

  U NDEROI ME MOSPJESMARRJEN E TIJ !

  Xhakete vjetet e grisur nga mamutho-korrupsioni, sic deklaroi disa here Sali Berisha, Dr. Profesori qe bashke me Banden e tij te Gangstereve ia kaloi me dhjetfish korrupsionit te Docentit Nano!
  Aq me teper Nano as nuk vrau e as ekzekutoi pa gjyq si Sala e te tijt ne Otranto, ne Gerdec e me 21 janar 2011 …

  Reply to this comment
 21. Martini March 24, 05:25

  A mani ore i thoni Ati kingu të vijë se na ka marë malli shumë.Na mori në qafë po nuk erdhi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim