FATURA / Edhe Universiteti i Henrit vjedh ujin (!?)

October 21, 2015 10:54

FATURA / Edhe Universiteti i Henrit vjedh ujin (!?)

Universiteti Europian i Tiranes nuk paguan detyrimet tek Ujesjellesi i Tiranes – sipas nje raporti te ketij te fundit mbi debitoret.

UET ne pronesi te publicistit Henri Celi figuron debitor me nje shume prej 1.3 milione leke.

Lajmin e raporton agjencia City News, sipas te ciles per Henrin “nuk mjaftojne vetem borxhet miliona dollare ne Banka, apo detyrimet e pa shlyera ne tatime, tani dalin edhe detyrimet ne Ujesjellesin e Tiranes”.

Sipas kryeministrit Rama, ne shtator do fillonte aksioni per ujin dhe vjedhesve do t’ju tregohet vendi si ne rastin e atyre te energjise.

2

October 21, 2015 10:54
Komento

14 Komente

 1. Fjale pazari October 21, 12:51

  meqenese u ben tre vjet qeska dokturatura ne universitetet publike, NIKOLLA pret dokturaturen nga cili, si masterin nga kristali dhe do i paguaje leket e ujit si shperblim per demin e UET

  Reply to this comment
  • TARRASI October 21, 16:26

   Kjo sdo thote asgje dhe une figuroj qe skam paguar dritat por kjo eshte nga faturimet afrofe. Edhe pse kane kaluar 7 muaj nga verifikimi i gabit te bere ata akoma se kane korigjuar kete gabim.

   ESHTE FATKEQESI TE JETOSH NE SHQIPERI

   Reply to this comment
 2. one 15 October 21, 12:54

  kercenimet e Rames jane per fukarenjte jo per keta.
  Te ishin per keta edhe Tv Klanit i sekuestroheshin parate e mara nga Ministria e Mbrojtjes e Berishes edhe Henrit i viheshin prangat per evazion fiskal

  Reply to this comment
 3. kultura fiton October 21, 13:08

  kryeministri, prisni shtatorin, prisni
  erdhi tetori, cberi nje vrime ne uje,
  mos se doli uji i cilit pa paguar.
  dhe berberi nuk kish paguar, me kupon ujin dhe ja sekuestruan lokalin me gjith rubineten e ujit.
  mire ja bene , nje berber me pak, nje UET me shume.shkallohen te rinjte .ka edhe dokturatura ,falas per vipa politikanesh.
  taks forca hidrokarburet i kontrolloji dhe sa ere bien ato si mazut, kur levizin makinat ,se nga i sjellin xhanen keto nafta skarco,
  jo nga doganat, atoi kemi nen kontroll, i mbykqyri nje konpani e huaj….
  kjo eshte rilindja? ministra te zote,me shume bishtra milionash,te futura ne xhep,arsimi,shendetesia, energjitike.
  sa keq si te paret……………

  Reply to this comment
 4. mace bardhe October 21, 13:20

  Rama tha te festa e Top Kanalit qe keta jane ne rregull me shtetin se paguajne ujin dhe dritat.
  cdo thote per Henriun tani?

  Reply to this comment
  • Arben Duka October 21, 13:23

   Mirè qè ujin dhe dritat i ka paguar “Topi Canal”,po tè “Drejtèn e Autorit” ??!! Nè ditèn e inagurimit tè godinès sè re tè “Topit Canal” dègjuam si kudo deklaratèn bajate tè Kryeministit ,se “Topi” èshtè nè regull me qeverinè se paguan ujin dhe dritat.Nejse,nè njè ditè feste,nuk mund tè thuash dot mè shumè se kaq,por unè dua t’i kujtoj Kryeministrit se “Topi” dhe gjithè “Topat” e tjerè punojnè nè tè zezè se nuk paguajnè “Tè Drejtèn e Autorit”.Topi Kanal” mburret se prodhon rreth katèrqind orè program nè ditè (pak si shumè pèr t’u besuar),por tè paktèn 180 orè nè ditè ai i ka nè “tè zezè”.Janè rreth 5 nènkanale tè “Topit” qè japin muzikè shqiptare non stop pèr 24 orè rrjesht dhe dhjetra orè tè tjera programe artistike,shto dhe filma pa fund tè kinostudios “Shqipèria e Re”..Kaq shumè dhe s’paguan as njè qindarkè pèr tè drejtat e autorit.Pèr gjininè e kèngès jam super i sigurtè,mbasi shumè kèngè-.nga tè mijat transmetohen nè kèto kanale.Mora shèmbull “Topin” meqè paguan ujè e drita,por jo detyrimet ndaj autorève.Po nè kètè derexhe vjedhjesh janè dhe gjithè ekranet e tjera duke filluar nga “RTSH-PUBLIKU” e gjer tek “Folk plus” e “Folk minus” e “Folklorik”, e tè tjera,e tè tjera.Shto kètu dhjetra kanale radioje,kabllorè e ajrorè,kafene,restorante,”Arkiva Shqip” me strehim ilegal nè Gjermani.Nèse unè do isha Kryeministèr i Shqipèrisè nuk do tè shkelja nè asnjè ekran qè vjedh tè drejtat e autorit dhe me kèto vjedhje è pèrherèshme e tè pèrsèritura vit pas viti ngrènè godina luksose e studio maramandèse.Topi dhe gjithè Topat e tjerè janè kusarè-o njerèz.Transmetimet e tyre janè mashtrime dhe demagogji.Kèta kopukè nuk do qenè kaq tè pasur,por mund tè kishin falimentuar po tè paguanin mèndjen dhe mundin e autorève.Unè nuk i shoh mè kèta mashtrues,miq tè qeverive.ARBEN Duka ,autor teksesh pèr kèngè.

   Reply to this comment
   • Tarrasi October 21, 17:05

    Autoret mund ti hedhin ne gjygj dhe mund ta bejne me nje avokat bashkarisht keshtu qe te kene sa me pak shpenzime. Sic dihet ne shqiperi ka pak gjesa se do ta ftojne gjygjin por ata mund te shkojne ne Stratsburg dhe ta fitojne te drejten e tyre.

    Eshte e veshtire por jo e pamundur keshtu ata mund ta marrin si pike referimi per gjugje te ardhshme per ceshtje me te njenjten perberje.

    Nuk mund te rrime duarkryq e te presim nga qeveri e qeveritare sharlatane ka ardhur koha te marrim fatin tone ne duart tona.

    Reply to this comment
 5. gjermani i fundit October 21, 13:36

  aq zhuls do jete ky Cili sa ka cuar ujesjellesin ne faliment.Pse nuk u mbyll ky pazar diplomash nuk u morte vesh, qeras Cili me sponsorizim botimesh Cfare u be me udhezuesin e supermbeses per letersine, ajo e shkruan shqipen me keq nga c’e flet Josephina.

  Reply to this comment
  • info analitike October 21, 16:38

   Po ti mos u merzit o gjermani i fundit se Henrin prandaj po e mbajne me te mira sepse duan te shkollojne Tom Doshet, Pjerin Ndrenjte e Sterkajt e PS-se.

   Reply to this comment
 6. nacut e lagjes October 21, 13:44

  “…gjykata nuk gjeti një dashje në atë që ka ndodhur. Një lajm i mirë, të paktën sepse nuk kemi një Republikë që vret me dashje qytetarët e vet. Ky është një lehtësim për opinionin publik, përfshi këtu këdo të lidhur, implikuar apo interesuar në këtë çështje. Nëse gardistët me shefin e tyre në krye, gjeneral Ndrea Prendin, u shpallën të pafajshëm dhe për këtë vajtuan zemrat e familjarëve të viktimave të 21 janarit, e njëjta gjë mund të kishte ndodhur sikur ata të ishin gjetur fajtorë. Do të ankoheshin e vajtonin kështu familjarët e gardistëve që u dhunuan egërsisht deri në rrezikim jete atë mesditë të zymtë të 21 janarit. Ndaj përtej emocioneve të ditës…”

  Ky teksti me siper ka per autor mikun e ri te kryeministrit Henri Cili

  Reply to this comment
 7. shpatar October 21, 16:21

  Universiteti, qe presupozon edukimin dhe profesjonalizmin e studentve ,drejtohet nga nje kabinet hajdutesh .Keshtu duhet trajtuar ne Medja e jo fjale boshe qe nuk ngren peshe .Lereni cthot shteti dhe drejtesia se nga ata nuk kuptohen mire keto dardellisje institucjonesh .

  Reply to this comment
 8. i ri October 21, 16:56

  Lajm i vertete do te ishte se kush institucion ,shkolle universitet ,biznes apo kush do tjeter qe nuk vjedh ne Shqiperi.Shefi i mbjelljes se hajduterise ne kete vend kerkon tani ,dekriminalizim,,,,!
  KA MUNDESI QE TE MOS QESHESH ME KETD VEND KAQ QESHARAK,,,,?

  Reply to this comment
 9. Patriote October 22, 06:04

  Po c’prisnit te degjonit per Henri ( Naim ) Cilin , ju komentues ? Qe te jete korrekt ndaj detyrimeve ligjore shteterore ? Po joooooop, as mo t’ju genjeje mendja ?
  Ai edhe emrin e tij , e nderroi se ” kishte komplekse ” !
  Ai ka ne staf , Adrian Civicin , nje nga “rruajtesit ” e Bankes se Shtetit, ne Keshillin Mbikqyres,
  Prandaj te pretendosh , “ndershmeri ” te Cili , eshte : si te kerkosh “miell tek gabeli “- thote populli ! Cfare te besh , mban toka , gjithekend , se eshte e forte !
  Kur s’ka mace , minjte hedhin valle !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*