Favorizuan bizneset, arrestohen dy elektricistë nga Lezha

July 17, 2017 13:32

Favorizuan bizneset, arrestohen dy elektricistë nga Lezha

 

Njësia Task Forcë e OSHEE Shkodër, pas verifikimeve në terren, ka denoncuar në prokurori dy elektricistët Gjelosh D. dhe Ndoc SH., që të dy nga Lezha, për shkelje të ligjit duke abuzuarm e detyrën, pasi toleruan subjektet që kishin cënuar matësin e energjisë elektrike.

Sipas OSHEE, të dy këta elektricistë, janë shoqëruar në Polici, ku po kryhen tashmë hetimet paraprake, nga ku mësohet se kanë plotësuar procesverbale të rreme në favor të bizneseve private.

Sakaq, aksioni ndaj debitorëve vijon, tashme duke u përqendruar gjatë orëve të natës!

 

July 17, 2017 13:32
Komento

1 Koment

  1. sapa July 17, 16:42

    Vetem se pasuroni kriminelet gjykates e prokurore se shtet nuk beni dot!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*