FBI konfirmon ekzistencën e një hetimi për lidhje mes Moskës dhe ekipit të Trump

March 20, 2017 17:39

FBI konfirmon ekzistencën e një hetimi për lidhje mes Moskës dhe ekipit të Trump

Kreu i FBI-së, James Comey konfirmoi sot ekzistencën e një hetimi në lidhje me tentativat për ndërhyrjen ruse në fushatën presidenciale amerikane në 2016 dhe veçanërisht për një bashkëpunim të mundshëm mes anëtarëve të stafit elektoral të Trumpit dhe qeverisë ruse.

“Kam marrë autorizimin e Departamentit të Drejtësisë për të konfirmuar se FBI-ja, në kuadër të misionit tonë të kundërspiunazhit, do të hetojë mbi tentativat për ndërhyrje nga ana e qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale të 2016”, deklaroi James Comey gjatë një senace dëgjimore në Dhomën e Përfaqësuesve.

“Kjo përfshin hetime mbi llojin dhe çdo mundësi bashkëpunimi mes individëve që kishin të bënin me stafin e fushatës elektorale të Trump dhe qeverisë ruse, si dhe për të përcaktuar nëse ka patur koordinim mes fushatës dhe përpjekjeve ruse”, shtoi ai.

March 20, 2017 17:39
Komento

1 Koment

  1. XXXL March 20, 23:24

    Nuk po e kaperdijne dot FITOREN e Donald Trump, nuk dine se cfare te bejne, jane te paqarte, por nje gje duhet te jene te sigurt keta te FBI e cdo agjensi zbulimi etj, zgjedhjet ne Amerike i vendosi qytetari me voten e tij te lire dhe jo Rusia, keto jane pallavra dhe perralla me mbret.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*