Fc Zyrich përjashton Gjimshitin, lojtari rrezikon kombëtaren

January 9, 2016 20:48

Fc Zyrich përjashton Gjimshitin, lojtari rrezikon kombëtaren

Mbrojtësi i kombëtares Berat Gjimshiti mund të konsiderohet praktikisht një lojtar pa ekip.

Ekipi ku ai luan, FC Zurich ka vendosur që ai së bashku me tre lojtarë të tjerë të mos stërviten më me ekipin e parë.

Portali “blick.ch” shkruan se Gjimshiti dhe tre lojtarët e tjerë të FC Zurich, jo vetëm që nuk do të jenë më në listën e trajnerit për ndeshjet zyrtare, por madje as nuk do të mund të stërviten më me pjesën tjetër të ekipit. Për këta katër futbollistët, ambientet stërvitore të klubit do të jenë të hapura për t’u stërvitur individualisht.

Në këto kushte, Gjimshiti është në kërkim të një ekipi të ri ndërkohë që mosaktivizimi i rrezikon atij edhe grumbullimin me kombëtaren për Kampionatin Europian 2016.

January 9, 2016 20:48
Komento

5 Komente

 1. kujtesa January 9, 21:07

  A ka ndonje arsye pse ka ardhur perjashtimi nga ekipi? Vetem keshtu do te themi se kemi te bejme me lajm.
  Ky eshte gjysem lajm!

  Reply to this comment
 2. dfg January 10, 00:29

  Ky nuk eshte LAJM,por GJYSEM LAJM!
  Konkretisht nuk ka vlere sepse nuk thote kryesoren:
  -PSE U PERJASHTUA LOJTARI NGA EKIPI??

  Reply to this comment
 3. Kapter baba nga Lezha. January 10, 04:03

  Shoku gezetaruc perse nuk jep aresyen e pejashtimit te Gjimshitit nga klubi FC Zurich?!

  Reply to this comment
 4. dani January 10, 10:45

  Edhe reprezentacioni i Zvicres duhet ti perjashtoje ata islamiket qe nuk e kendojne himnin zviceran.Lojtaret shqiptare te kombetares zvicerane jane analfabeta dhe injoranta….

  Reply to this comment
 5. KORÇARI January 10, 12:19

  Kohet e fundit kam vene re nje largimi ne mase te lojtareve SHQIPTARE nga skuadrat me te cilat luajne prej vitesh, SHPRESOJ QE KETO LARGIME TE MOS JENE PJESE E NDONJE INATI RRACIST NDAJ SHQIPTAREVE, NUK KAM KUPTUAR AKOMA ARSYET E LARGIMEVE TE BERISHES, CANES,GJIMSHITIS, etj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?