Ferit Keta me hap kampioni, 11 fitore në 11 duele

September 8, 2018 22:42

Ferit Keta me hap kampioni, 11 fitore në 11 duele

Boksieri shqiptar Ferit Keta ka fituar këtë të shtunë ndaj boksierit turk Fatih Mehmet Karakus.

Dominimi i Feritit ishte konstant gjatë gjithë duelit, por deciziv ishte raundi i pestë i sfidës.

Keta zbrasi në këtë raund disa grushte të forta në trupin e kundërshtarit turk, duke e detyruar këtë të fundit për t’i hapur udhë fitores së tij.

Raundi i parë u pa nga dy sportistët si “fushë” për të studiuar lojën e kundërshtarit.

Edhe raundi i dytë dhe i tretë nuk solli ndonjë surprizë, ndonëse dy boksierët tentuan nga të gjitha mënyrat për të zënë në befasi kundërshtarin.

Raundi i katërt nisi i vrullshëm për boksierin shqiptar, i cili bëri disa goditje të sinkronizuara, duke fituar pikë dhe duke dhuruar spektakël tek të pranishmit.

Për Feritin, ndeshja e sotme shënoi fitoren e tij të 11-të.

s.a/dita

September 8, 2018 22:42
Komento

1 Koment

  1. Bravo shqipe September 9, 01:27

    Bravo shqipe

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*