Rama nxjerr video nga Divjaka: Rilindje turistike dhe bostan

August 1, 2018 09:18

Rama nxjerr video nga Divjaka: Rilindje turistike dhe bostan

 

Kreu i qeverisë, Edi Rama e ka nisur ditën e sotme ndryshe nga ditët e tjera.

Ai ka publikuar një video nga festa e Bostanit në Divjakë, ndërsa shprehet se turizmi dhe prodhimet bujqësore rrisin eksportet.

“Mirëmëngjes, dhe me këto pamje nga Festa e Bostanit në Divjakën e rilindur turistike dhe të prodhimeve fantastike bujqësore që rrisin eksportet çdo vit e më shumë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook.

“Festa e Bostanit” në Divjakë ka mbledhur mijëra pushues në sheshin kryesor të Parkut Kombëtar të Karavastasë. I pranishëm në këtë aktivitet ishte dhe ministri i Turizmit Blendi Klosi i cili vlerësoi punën e prodhuesve të zonës.

Fermerët ekspozuan për pushuesit, varietetet e ndryshme të bostanit, gatime me bazë shalqiri dhe pjepri, si, lloje të ndryshme sallatash, tortat me bostan, gliko të ndryshme dhe ëmbëlsira të tjera me këtë bazë.

l.h/ dita

August 1, 2018 09:18
Komento

8 Komente

 1. Gzim Kulufi August 1, 10:06

  Akoma ruhet kjo bukuri natyrore!? Cfar ka ngjare keshtu me shqiptaret!? Si nuk i prishin edhe keto pjese te natyres, sic kane prishur edhe pjeset e tjera te bregdetit!? Sikur u fol njehere se Pacolli do te ngrinte hotelet e tij aty!? Apo u kane ardhur mende ne koke shqiptarve!? -gjeja me e pabesueshme ne bote kjo!

  Reply to this comment
 2. vasili August 1, 11:03

  Esht njelloj ta quash Festa e Bostanit,ose Festa e Rames,pasi rama i ngjan bostanit nga jashte dhe brenda.
  Kur do zgjohet dhe te flasi si kryeminister,kjo rrumbullakesi gjatoshe dhe te na cicerije nga maja e thanes, jo vetem per suksese,por se pari per hallet konkrete te qytetarit dhe si do ti zgjidhe ato.

  Reply to this comment
 3. valentina August 1, 12:50

  para se shqiptaret ti jepnin shkelmin perfundimtare nga pushteti Fatos Nanos,ti tillie reklamash me bostan beri dhe ai,sic duket dhe ky pallosh kryeminister nuk ka cfare te jape ne politike dhe merret me bostanin,ptuuuuuu mashtrues i ndyre.

  Reply to this comment
 4. loni August 1, 13:13

  O Edo, mos na i bej shume reklame se do na vijne tirana’s te na e betonizojne!

  Reply to this comment
 5. hasan hyseni August 1, 13:41

  O Vasil jeni ktheyr ne kritikues per cdo gje,vleresoni te miren e kritikoni te keqenkurse ti Valentine do Salushen te te vere zjarr apo te te zhduke me gjithe fare e fis??Thriti kujteses ,,,,,,,,

  Reply to this comment
 6. Bukur shume ! August 1, 16:24

  Shume bukur ! Po ne Vark udhetohet pa Jelek Mbrojtes ?!!!
  Gabim shume i madh ! Nuk duhet te lundrohet ne vark pa Jelek Mbrojtje zoti Minister ! Shembull shume i keq ! Ju keni rrezikuar jeten e turisteve dhe tuajen gjate ketij lundrimi !

  Reply to this comment
 7. katarakti August 1, 16:33

  Nje kryeminister qe e do dhe e vlereson te bukuren. Krejt ndryshe nga egersira qe zbriti ne Tirane nga guvat e Viçidolit. Vetem injorantet e urrejne. Pasi shkaterruan gjithçka,pasi iu versulen me pishe ne dore gjithçakje te ndertuar gjate 45 vjeteve tani mjaullisin: Pse nuk po e ben Edi kete, pse nuk po e ben ate?! Do 200 vjet te rregullohen ato qe shkaterruat ju! Kuptuat?!

  Reply to this comment
 8. Arben August 1, 18:29

  Do ham shalqi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin