Festa e Çlirimit, Meta, Rama, Ruçi e Veliaj, kurora pranë Monumentit “Nënë Shqipëri”

November 29, 2017 10:47

Festa e Çlirimit, Meta, Rama, Ruçi e Veliaj, kurora pranë Monumentit “Nënë Shqipëri”

Krerët e Shtetit zhvilluan sot homazhe pranë Varrezave të Dëshmorëve për nder të 29 Nëntorit, ditës së Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazifashistë.

Në homazhe merrte pjesë Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama, Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ministra, deputetë, veteranë si dhe përfaqësues të familjeve të dëshmorëve.

I pranishëm ishte dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili vendosi një kurorë me lule pranë Monumentit “Nënë Shqipëri” në nderim të kujtimit të dëshmorëve të rënë në Luftën Antifashiste Nacionalçlirimtare.

November 29, 2017 10:47
Komento

2 Komente

 1. Nene Pashako e Guri Naimit D. November 29, 14:21

  Rrofofshi dhe i kujtofshi me UNITET, te renet e Kombit me kryetyre 28 mije deshmore te Luftes. N. Clirimtare.
  Faleminderit ju pasues te denje te athetarizmes..
  Lavdi VEPRES se te RENEVE!
  Lavdi !
  28 dhe 29 NENDOREVE te Pamvaresise e clirimit.

  Nga “Pasuesit Veterane” ne Toronto!

  Nene Pashako e Guri Naimit D.

  Reply to this comment
 2. Balta November 29, 16:13

  Çfar kujtoni edhe pas 70 vjetesh?!?!?
  Diten kur Nena Shqiperi u pshtua nga xhihadistet sllavo-komuniste nen udheheqjen e Dushan Mugoshes, Miladin Popoviçit, Alekander Rankoviçin e Velimir Stojniçit???????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*