Festa e Kurban Bajramit. Falet namazi në sheshin “Skënderbej”

September 1, 2017 09:09

Festa e Kurban Bajramit. Falet namazi në sheshin “Skënderbej”

Qindra besimtarë myslimanë u mblodhën që në orët e para të së premtes në sheshin “Skënderbej” për të falur namazin e festës së Kurban Bajramit.

Përpara besimtarëve, kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj, bëri thirrje për më shumë dashuri dhe solidaritet mes njëri-tjetrit.

Ndërsa për Myftiun e Tiranës, Ylli Gurra, kjo festë ka një rëndësi shumë të madhe në këto kohë.

Në këtë ditë, besimtarët myslimanë shprehin devotshmërinë e tyre duke bërë kurban e duke u solidarizuar me njerëzit në nevojë. E për t’ju përmbajtur kësaj fryme solidariteti, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka vendosur që drekën e Kurban Bajramit ta shtrojë për të moshuarit që jetojnë në azilin e pleqve në Tiranë.

September 1, 2017 09:09
Komento

13 Komente

 1. anticensurë25642654 September 1, 09:30

  paradokale apo jo??

  Reply to this comment
 2. beni September 1, 09:45

  Ky esht integrimi ne be !!!!!!!

  Reply to this comment
 3. beni September 1, 09:48

  Ky esht integrimi ne be !!!!!!!
  Cna can mender bythen Rama e ish Minister integrimi Klaus thosha,Apo hajdut ilir Meta tashme President!!!!!!

  Reply to this comment
 4. Aureli September 1, 10:50

  Ja dhe bythperpjetet, turkoarabet shqipfolesa. Hallall, fare te forte paska pasur turku

  Reply to this comment
 5. vasili September 1, 11:00

  Tamam viti i Skenderbeut dhe jo i Gjergj Kastriotit,te cilit Rama,vllai i vockel i sulltan TAIPI Erdogan i ka zevendesuar ushtrine shqiptare me keta haxhiqamilas,qe tanime kane arritur ti pushtojne plotesisht keto troje,per te mos u larguar kurre me nga ato.

  Reply to this comment
 6. D O K L E A T I September 1, 12:16

  Po tani ç ‘u bë ?
  Saleh Berisha i vendosi rrotat Skenderbeut qe te e levizete mvaresisht ng “nevoja”.
  Tani Skenderbeun e mbulojne qe te mos shofin marrinat ne sheshin e krueqytetit te nje shteti gjeografisht ne Europe.

  Mbrenda, ne xhami, apo ne shtepi,falesh per vetevehten. Ne shesh sherben si reklame e financuar nga aktoret e caktuar.
  Perpara Shqiperi drejt BE !

  Reply to this comment
 7. Dashamiresi September 1, 12:29

  E vetmia gje , qe nuk deshiroj , jo ta shoh si pamje ,por kam neveri edhe kur degjoj te flitet per te !
  Nuk jam kunder besimeve e besimtareve , te cfardo bindje qofshin ata , por jam kategorikisht kunder skenave te tilla , sikur jetojme ne Arabine Saudite ! Te gjithe besimtaret e kulteve te ndryshme kane objektet e tyre te kultit dhe brenda tyre , jane te lire t`i ushtrojne ritet perkatese , pa ju bere askush pengese . Skena si keto , jane jo vetem irrituese , por edhe provokuese ! Pjesa derruese e pjesemarresve , me siguri qe nuk jane rezidente ne kufijte e sotem shteterore te Shqiperise dhe bartin me vete ngarkesa te huaja , negative per Shqiperine e per vete shqiptaret kudo qe jane !

  Reply to this comment
 8. Shoqata mjekeve pa kufi September 1, 13:23

  TE ‘KEQEN’ O NERONI SALI PARA MULLA OMARIT LIKE FLORI E ISLAM EDVIN OMAR PSIKOPATI

  Reply to this comment
 9. Karamahmuti i albanis September 1, 13:49

  Shkruajta dicka pak me pare se keta sum perpjetet nuk kan frike nga skenderbeu dhe tani pashe se skenderbeun e kan mbuluar gjate kohes qe keta kthenin sumen perpjet.
  Ky eshte nje turp per nje komb qe na hiqet se jan krenar se jan shqiptar.
  Me te verte qe ky komb qenka spermatozoid i prishur arab aksidental

  Reply to this comment
 10. kush e ktheu enverin ne legjende ? September 1, 14:14

  JAM 101% DAKORD ME KOMENTUESIN DASHAMIRESI:

  .Shtoj se cfare do te kete bere enverhoxha ja kam falur te gjitha qofte per keto invadoret islamike qofte dhe invadorin janullatos te vorio epirit.
  .
  vizita e bejkerit ne 1991 ne xhamine e tiranes dhe futja ne konferencen islamike nga Sali elez biberishaj ishin thika pas shpine..kuptohet + kolonelin janullatos

  Reply to this comment
 11. doda September 1, 14:41

  turp dhe sa qesharake nen kembet e gjergj kastriotit beseshkelurut falen per njevfevqe vas nuk ka te beje fare me shqiptaret

  Reply to this comment
 12. Artur September 1, 19:16

  A ka munirsi qe bashkia te bej punen e saj dhe te marre masa? Per syrin e shume njerezeve eshte the perdhunim shikimi e skenave te tilla. Te falen ne xhami sì njerez.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*