Festa e Kurban Bajramit, myftiu i Tiranës mesazh për drejtësinë

August 21, 2018 12:11

Festa e Kurban Bajramit, myftiu i Tiranës mesazh për drejtësinë

Njerëzit besimtarë janë një hap përpara në raport me të drejtën, dhe sidomos nga armata problematike e drejtësisë në këtë vend është shprehur myftiu i Tiranës Ylli Gurra, duke dhënë dhe mesazhin e tij për drejtësinë në ditën e Kurban Bajramit.

“Njerëzit besimtarë po pa bërë dallime janë një hap më përpara në raport me të drejtën, me djersën dhe respektimin e tjetrit sidomos nga armata shumë problematike e drejtësisë në këtë vend. Gjithsesi përmes jush uroj Kurban Bajramin. Ardhtë i bardhë me gjithë të mirat dhe me këtë çelikosjen e marrëdhënieve tona bashkëvllazërore fetare dhe kombëtare”, tha Gurra.

l.h/ dita

August 21, 2018 12:11
Komento

4 Komente

 1. Arben August 21, 13:25

  Amin.

  Gjyqetaret dhe prokuroret duhet te jene besimtare dhe te

  studiojne Kuranin e Madherishem.

  Te jete e qarte, ajo shkolle qe pregatit sot gjyqetaret dhe

  prokuroret, eshte shkolla e ligjeve. Shkolla e drejtesise, qe

  eshte shkolla e Kuranit, duhet te jete pjese e detyryeshme

  per gjyqetaret dhe prokuroret e ketij vendi.

  Vetem keshtu ka drejtesi.

  Reply to this comment
 2. Irani August 21, 18:37

  Jemi shteti laik o turk il ne vendet arabe se atje sundon kurani qe i vrasin njerzit me gure

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*