Festa kombëtare e SHBA “bashkon” të pabashkueshmit

July 11, 2019 21:41

Festa kombëtare e SHBA “bashkon” të pabashkueshmit

Ambasada e SHBA në Tiranë kremton këtë të enjte Festën Kombëtare të Amerikës. Ashtu si dihet, festa kombëtare e SHBA festohet me 4 Korrik, por për shkak të situatës post zgjedhore në Shqipëri ajo u la të kremtohet pasditen e sotme.

Si duket ka qenë sërish SHBA që arriti të bëjë bashkë një numër poltikanësh e figurash publike në vend.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka qenë i pranishëm në fest, në shoqërinë e bashkëshortes, Ajola.

Kreu i opozitës Lulzim Basha është parë të mbërrijë në këtë festë me ish ministrin e punëve të jashtme Besnik Mustafaj, siç shihet edhe nga fotot e siguruara nga TCh.

Ndërsa të pranishme është edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bashkë me ish deputeten e kësaj force politike, Klajda Gjosha.

Festa e SHBA po shfrytëzohet nga të ftuarit për tu takuar e biseduar me njëri-tjetrin. Në fakt, znj Kryemadhi ka biseduar gjatë më dy përfaqësues të lartë fetar në vend: Kreun e Bektashinjve Baba Mondin dhe kreun e myslimanëve Bujar Spahiu.

e.ll./dita

July 11, 2019 21:41
Komento

2 Komente

 1. ALBAN DEGA July 11, 21:54

  KJO ESHTE AMERIKA PER SHQIPTARET!

  “ Dialog gjatë Konferencës së Paqes, Paris 1919

  Kryeministri i Britanisë, George Lloyd: Vërtetë sdi çdo bëhet me shqiptarët, përveçse të presin fytet e njëri-tjetrit. Shqipëria do të bëhet si malësitë e Skocisë në shekullin e 15-të.

  Presidenti i SHBA, Thomas Woodrow Wilson: Mister Lloyd, së pari mos fol keq për malet e Skocisë sepse është vendi i orgjinës së familjes sime. Së dyti, SHBA nuk do ti bëjë kurrë padrejtësi shqiptarëve dhe Shqipërisë.

  Mjafton ky dialog për të kuptuar qartë se mentori ynë i pazëvendësueshëm që në ngjizje të shtetit e deri më sot kanë qenë dhe janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës “

  Roland Qafoku
  Tema 23/6/19

  Dokumenti i mesiperm u be frymezim per poezine e meposhteme po ate dite

  SHBA TE QOFSHIM FALE !

  Te kemi Nene
  e na djale
  Ke shume vepra
  e pak fjale!
  Ca te degjuar
  ca bukeshkale
  Ca skiftere
  e ca si Sale
  Nga fiqiri
  krejt kane dale!
  Nga SPAK BKH
  e Vetingu
  Si qene lehin
  nga veringu
  Si Gebelsi
  si Geringu !
  Cjerrur zeri
  care laringu
  Molotove e
  bomba tymi
  Me Fake news
  Nga Djall Putini !
  Se vetingu me
  drejtesine
  U kane kallur l
  lemerine!
  Tym e flake
  duan Shqiperine!
  Si Likja me Saline
  Te shpetojne
  SaLikekracine!
  Serial vrasjet
  kusarine
  Krime Hage
  mbajne mbi shpine!
  Mina tritol
  nen lirine
  E rrenuan
  demokracine!
  Mbi 15 here
  e zhbene Shqiperine!
  Nene e babe
  e kane Rusine!
  Amerike o nenemadhe
  Fjala jote peshe sa male!
  Veprat tua monumentale!
  E duam Shqiperine
  si Amerika Demokratike !
  Se eshte
  Ora jone mitike !
  Eshte nena e lirise
  Eshte Shpetimi
  I Shqiperise
  Fatbardhesia
  e Shqiptarise !

  Zoti i bekofte Shtetet e Bekueme
  te Amerikes!
  God bless USA

  Reply to this comment
 2. Treshi maç July 11, 23:47

  Kujt iu be diss-i ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim