Festat e fundvitit, gjykatat ulin dënimet për Nehat Kullën dhe Lavdërim Tufën

December 14, 2014 13:49

Festat e fundvitit, gjykatat ulin dënimet për Nehat Kullën dhe Lavdërim Tufën

Duket se edhe gjykatat shqiptare janë përfshirë në atmosferën e festave të fundit të vitit, duke zbutur dënimet për të burgosurit aktualë, apo për ata që janë të dyshuar.

Nehat Kulla ka përfituar nga zemërgjerësia duke marrë një ulje dënimi prej dy vitesh burg. Ai ka përdorur një klauzolë të amnistisë të vitit 2014, megjithëse prokurori që mori pjesë në gjykim nuk pranoi.

Ndërsa, Lavdërim Tufa, i dënuar për vrasjen e “Mirit të Xhikes” ka përfituar ulje me tre muaj burg. Gjykata ka liruar nga burgu dhe ka dënuar me kusht dhjetëra të ndaluarit gjatë aksionit të policisë rrugore, ku në pranga ranë qindra persona, për drejtim të automjetit në mënyrë të parregullt ose shkelje e qarkullimit rrugor.

December 14, 2014 13:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim