Fier, 5 punonjës të Postës, nën akuzë për abuzime 

August 15, 2014 08:23

Fier, 5 punonjës të Postës, nën akuzë për abuzime 

Sektori për Krimin Ekonomik dhe Financiar, pas një hetimi një mujor, nisi dje procedimin disiplinor në gjendje të lirë për 5 punonjës të Postës Shqiptare, Dega e Fierit. Burime zyrtare thanë se janë marrë nën hetim Z. B., B. K., M. B., S. I., dhe L. S., të cilët akuzohen për veprën penale “vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Të dyshuarit nuk kanë kaluar për llogari të Kompanisë CEZ, shumat e derdhura nga qytetarët për pagesat e energjisë elektrike. Materialet proceduriale do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit, për veprime të mëtejshme.

August 15, 2014 08:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*