Fier, abuzuan me detyrën, nën akuzë elektricisti dhe kryeinxhinieri

November 21, 2014 22:37

Fier, abuzuan me detyrën, nën akuzë elektricisti dhe kryeinxhinieri

Një elektricist në OSHEE-në e Lushnjës dhe një kryeinxhinier në Fier u morën nën akuzë nga policia vendore, pasi akuzohen për shpërdorim të detyrës. Astrit Xhuliu, 53 vjeç, banues në fshatin Ngurrëz e Madhe të Lushnjës, u arrestua pasi është denoncuar nga banorja me inicialet L. K., 49 vjeçe, banuese në lagjen Savër, se i dyshuari i ka faturuar energji pa bërë leximin e sahatit elektrik. Kurse M. Zarka, 34 vjeç , banues në Fier, Kryeinxhinier në O.S.T, u mor nën akuzë sepse më 11 mars 2013 ka nxjerrë nga ndërmarrja një transformator pa dokumentacionin.

November 21, 2014 22:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*