Fier, gjueti pa leje në Seman, në pranga 2 gjahtarë

October 15, 2014 23:19

Fier, gjueti pa leje në Seman, në pranga 2 gjahtarë

Policia vendore shoqëroi dhe mori nën akuzë në gjendje të lirë 2 gjahtarë për akuzën e “gjuetisë pa leje”. Të akuzuarit janë Alket S., 38 vjeç, banues në fshatin Muçaj dhe Ymerlli H., 52 vjeç, banues në fshatin Hamil, komuna Dermenas. Të dyshuarit u kapën nga Policia Pyjore, duke gjuajtur me armë gjahu në pyllin e fshatit Seman, me qëllim për të vrarë shpendë dhe kafshë të egra. U sekuestruan në cilësinë e provave materiale dy armët e gjahut, çifte ruse të kalibrit 12mm, në në pronësi të tyre.

October 15, 2014 23:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim