FIER/ Numërohen 169 nga 591 kuti votimi, PS udhëheq me 61.6% të votave

June 26, 2017 11:40

FIER/ Numërohen 169 nga 591 kuti votimi, PS udhëheq me 61.6% të votave

Në qarkun e Fierit janë numëruar 169/591 kuti votimi.

Në bazë të këtij numërimi PS udhëheq me 40787 vota ose 10 mandate, e ndjekur nga PD me 17984 vota ose 4 mandate, LSI me 8461 vota ose 2 mandate, dhe PDIU me 2440 vota ose 0 mandate.

Në Lushnje janë hapur kutitë 2856/2 ku PS numëron 151 vota, PD 82 vota, LSI 16 vota dhe PDIU 4 vota ndërsa kutia 2856/1, numëron 188 vota për PS, 77 vota për PD, 14 vota për LSI dhe 5 vota për PDIU.

June 26, 2017 11:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim