Fier, plagosi kambistin, policia arreston Berishën

October 19, 2015 08:42

Fier, plagosi kambistin, policia arreston Berishën

Policia e Fierit arrestoi personin që grabiti të premten e kaluar me armë zjarri një kambist. Sipas njoftimit, është finalizuar operacioni policor “Porosia” dhe në pranga ka rënë shtetasi Kreshnik Berisha, 34 vjeç, banues në Tiranë.

Sipas policisë, ai rezulton të ketë grabitur në lagjen “Sheq i madh” të Fierit shtetasin Artur Çepele. Arrestimi i Kreshnik Berishës është bërë për veprën penale të “vjedhjes me armë në bashkëpunim” dhe “mbajtjes pa leje të armëve luftarake”.

Gjithashtu, u ndalua edhe 43-vjeçari  Dritëro Lajthia, banues në Tiranë, për veprën penale të “sigurimit të mjeteve për vjedhje”.

October 19, 2015 08:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*