Fier, sërish zjarr në zonën pyjore të Shkozës

September 4, 2019 15:23

Fier, sërish zjarr në zonën pyjore të Shkozës

Një tjetër vatër zjarri është shfaqur në zonën pyjore të Shkozës në Cakran të Fierit, shumë pranë zonës që u përfshi nga flakët pasditen e djeshme.

Rreth 5 ha janë përfshirë nga flakët dhe për momentin zjarri ndodhet nën kurorë.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patosit dhe dy drejtuesit kryesor të tyre.

Në operacionin për shuarjen e flakëve janë angazhuar dhe punonjësit e Drejtorisë pyjore.

Flakët për momentin mësohet se ndodhen nën kontroll.

 

 

b.b/dita

September 4, 2019 15:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim