Fier, vjedhja e naftës, 2 në pranga dhe një në kërkim

April 3, 2014 09:16

Fier, vjedhja e naftës, 2 në pranga dhe një në kërkim

Dy persona të dyshuar për vjedhjen e naftës në puset e kompanive private u ndaluan dhe një i tretë u shpall në kërkim nga policia vendore. Edi Çepele, 29 vjeç, banues në Jagodinë, me urdhër të Prokurorisë së Apelit Vlorë dhe Gjykatës, është kthyer në “arrest në burg”, për akuzën e vjedhjes së një sasie prej 346 litra naftë, më 30 tetor 2013 në Rroskovec. Kurse S. F., 17 vjeç, banues në Patos, u ndalua pasi më 1 prill, në bashkëpunim me Ervis Saliaj, 18 vjeç, në kërkim, kanë vjedhur materiale në kompaninë “Alpetrol”.

 

April 3, 2014 09:16
Komento

1 Koment

  1. Arben April 3, 16:24

    O JA KANE VJEDHUR ALB-PETROLIT, ME MIRE TI VJEDHIN KETA, SE NDRYSHE DO I VJEDHI KOCUA.

    JO PER GJE, PO KOCUA NUK KA KU TE COJE PARATE QE KA, NDERSA KETA BLEJNE NDONJECIK BUKE PER TE NGRENE ME KETO PARA.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim