Fier, vjedhje energjie dhe plaçkitje, kapet i dënuari, 2 nën akuzë

February 4, 2015 23:36

Fier, vjedhje energjie dhe plaçkitje, kapet i dënuari, 2 nën akuzë

Komisariati i Policisë Lushnjë ndaloi dje të shpallurin ne kërkim P.B., 16 vjeç, banues në lagjen Karbunarë e Madhe. Ndalimi u krye pasi Gjykata e Rrethit Vlorë, më 22 korrik 2014, e ka dënuar në mungesë me 3 muaj burg për veprën penale “vjedhje”. Kurse policia e Fierit nisi procedimin penal në gjendje të lirë për 2 persona, S.I., 65 vjeç dhe P.H., 47 vjeç, pasi grupi i Task-Forcës së OSHEE-së i ka kapur me lidhje të paligjshme energjie në banesa dhe një prej tyre rezultoi se ishte debitor i energjisë elektrike.

February 4, 2015 23:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*