Fiksojeni këtë datë, Shqipëria mund të marrë lajmin e shumëpritur

September 30, 2017 15:24

Fiksojeni këtë datë, Shqipëria mund të marrë lajmin e shumëpritur

Tashmë është zyrtare! Liderët e Bashkimit Evropian do të mblidhen në Sofje me 4 Maj 2018 për samitin me krerët e gjashtë vendeve ballkanike. Në kryeqytetin bullgar, Shqipëria mund të ketë momentin zyrtar të hapjes se negociatave me BE-në.

Mbajtja e samitit ballkanik me BE – në u konfirmua të premten në takimin mes kryeministrit Borisov dhe presidentit të këshillit evropian, Donald Tusk.

Kryeministri bullgar tha në takim se pret prespektivë të qartë dhe jo premtime boshe nga krerët e BE-së për integrimin e shteteve të Ballkanit Perëndimor.

Sipas Borisov, Bullgaria së bashku me Greqinë, Rumaninë dhe Kroacinë do të luajnë rolin e ndërmjetësve të mëdhenj mes Brukselit dhe rajonit.

Kreu i Këshillit Evropian, Donald Tusk theksoi angazhimin e institucioneve evropiane që të avancojnë hapat konrete me shtetet e Ballkanit Perëndimor në bazë të reformave që ata do të realizojnë në praktikë.

September 30, 2017 15:24
Komento

7 Komente

 1. Arben September 30, 16:45

  LE TE NISIN MASTURBIMET.

  TANI JA HODHEM B….THES.

  Reply to this comment
 2. ULLI MAGNA September 30, 18:57

  URTESIA E FQINJEVE TANE NA MESON:

  ” CHI VIVE SPERANDO, MUORE CAGANDO ! ” …

  Reply to this comment
 3. Timonier Edvini September 30, 21:19

  Prit, gomar te mbije bar. Mund te hapen mysybetet, per tu futur ne BE, po 27vjet kaluan, jo ceku bardhe, jo do behemi, si zvicra, dhe spame gje vecse koqet e koloit. tall hallatet evropa, e ameriqia me ne. Ne i besojme. dhe 27vjet bisedime mase do futemi ne be

  Reply to this comment
 4. Timonier Edvini September 30, 21:20

  Prit, gomar te mbije bar. Mund te hapen mysybetet, per tu futur ne BE, po 27vjet kaluan, jo ceku bardhe, jo do behemi, si zvicra, dhe spame gje vecse koqet e koloit. tall hallatet evropa, e ameriqia me ne. Ne i besojme. dhe 27vjet bisedime mase do futemi ne be.

  Reply to this comment
 5. Merqez Katunari October 1, 02:32

  Uuuurraaaaa shpetuam, do hapet negociatat me ne fund dhe pas 29 vitesh mbase na qasin atje ku disa te tjeret mezi presin qe dalin.
  Bac u kry!

  Reply to this comment
 6. Mira October 1, 08:24

  Mos qofte u sajofte…..i themi kesaj..
  Inshalla….

  Reply to this comment
 7. KORÇARI October 1, 22:40

  Më mirë të mos hyjmë në BE, sepse do fundosemi fare në baltë me ekonominë e zgjebur që kemi, do katandisur Skllavë të të fuqishmëve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*