“Filologjiku” shtyn datat e provimeve dhe sezonet

February 11, 2019 22:31

“Filologjiku” shtyn datat e provimeve dhe sezonet

Fakulteti i Historisë dhe i Filologjisë  shtyn deri në 3 mars mbylljen e semestrit të  parë të mësimit.

Dekanati ka dalë me një vendim për realizimin e programeve mësimore të parashikuara për këtë vit akademik, pa dëmtuar formimin e studentëve, sipas të cilit do të mbahet mësim edhe gjatë fundjavave, si dhe në oraret kur të ketë salla të lira.

Datat e provimeve të mbartura do të jenë: 26, 27, 28 shkurt, pas orës 14.00.

Sezoni i provimeve do të jetë në periudhën 04-24 mars 2019. Përgjegjësit e departamenteve dhe Sekretaria Mësimore, pas konsultimit me studentët dhe pedagogët, do të shpallin menjëherë datat e provimeve.

Institucioni në fjalë shprehet se periudha e semestrit të dytë do të jetë 25-mars deri në 23 qershor. Shtyrjet e datave vijnë pas bllokimit të mësimit për shkak të protestës studentore.

FHF shprehet në vendim edhe për mbrojtjen e diplomave në Bachelor dhe sistemin Master.

 

o.j/dita

February 11, 2019 22:31
Komento

2 Komente

 1. analist fdr. February 12, 06:15

  Studentet e 2018 Ishin konfuz I kshilluam ruajuni
  ”kali t trojes”???
  Rama I percau studentet . Prof ,universitetet in ..
  studentet nuk patent nje ”xhambaz,koke
  krisur” nje te paperserirshem tash 28 vjet
  – azem hajdare te Benin nje grev urine.,
  Atehere do te ngrihej e gjith shqiperia.
  Une I thrash do hy ne grev hands tha me fjti krshun
  Kurt I thane erdhi ish ambassd I okb me lesion mea e fjti diplomatic abdi baleta .
  Edie protests e 16 dh a.do psonnnjn fatin e studentve
  Pc te orga protests cdi cite NBA 5 bashkki.
  Ne funde me 20 shkurte te digjte qendren e diktarorit me 20 shkurte

  Dhjtoresh .90

  Reply to this comment
 2. tosi sales February 12, 08:50

  ngelsat e leshitdhise per mendimin tim nuk duhet te futen ne provim per heroizmin e madh qe treguan per bllokimin e mesimit per pjesen e shendoshe te studenteve dhe bile duhen shperblyer me 10 dite pushime ne harenin veror te Jales, nje keshille per ata vajza qe mbeten te ngujuara ne hardallosje te plote jashte cdo kontrolli ne godinen e fakultetit ne protesten me qesharake dhe te pakuptimte ne bote qe frymezohej nga Nafije dybeku Hijena , te bejne menjehere testi e shtatezanise,,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim