Financial Times: Hillary Clinton, fituese e zgjedhjeve presidenciale në SHBA

January 2, 2016 21:45 Updated

Financial Times: Hillary Clinton, fituese e zgjedhjeve presidenciale në SHBA

Gazeta “Financial Times” parashikon se presidenti i ardhshëm amerikan do të jetë grua. Siç thekson gazeta, këto zgjedhje presidenciale do të jenë zhvillohen një raud ciklik.

Edhe pse me Clintonin po tallet kandidati republikan Ted Cruz, dhe përkundër rezultatit të ngushtë që po tregojnë anketat, Hillary Clinton do t’i fitojë zgjedhjet.

Kështu Demokratët do të kthehen në Senat. Mandatin e saj  Clinton do ta fillojë në Washingtonin shumë të polarizuar, dhe nuk do ta ketë fare lehtë të udhëheqë.

January 2, 2016 21:45 Updated
Komento

3 Komente

 1. toni January 3, 00:00

  Asnjehere. Kjo eshte e paafte.

  Reply to this comment
 2. nostradamus January 3, 03:55

  Pa asnje pike dyshimi une si shqiptar do te votoj per te madhen Hillary Clinton…..!!!

  Reply to this comment
 3. whittman January 3, 04:11

  Krenare qe Hillary Clnton vjen ne Shtepine e Bardhe !!! Une si shqiptar jam krenar qe do te
  votoj per presidenten time zonjen Klinton….!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*