Financimi Anti-Covid, Rama: Rimbursim 100% i paketës bazë të trajtimit ambulator në banesë. Sot publikohet lista e ilaçeve

November 18, 2020 11:20

Financimi Anti-Covid, Rama: Rimbursim 100% i paketës bazë të trajtimit ambulator në banesë. Sot publikohet lista e ilaçeve

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” deklaroi se do të rimbursohet 100% paketa bazë e trajtimit ambulator në banesë , për personat e prekur me COVID-19.

Rama bën me dije se financimi Anti-Covid për trajtimin në banesë përfshin paketën 1.2 miliard lekë.

Pritet që sot në mbledhjen e qeverisë kryeministri Edi Rama të publikojë listën e ilaçeve që do të rimbursohen.

o.j/dita

November 18, 2020 11:20
Komento

7 Komente

 1. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. November 18, 14:42

  Kujdes,ruani fëmijët tuaj,kjo është fytyra e drogës!

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri November 18, 15:59

   Kujdes, ruani femijet tuaj, adash koktrashi eshte fytyra e droges.

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. November 18, 17:01

    Doli muti te beje adetin mutit,te lehi per drogaxhiun ramuti,dava muti!Mu ngjit nje mut poshte kepuces,habitati”rilindas”,dobiç ferre pa indetitet,zagar rrugësh,i depersonalizuar nga drogaxhiu,pa dinjitet,llum i shoqerise shqiptare,…….Ik ore jashtqitje!

    Reply to this comment
    • Zigur Qarri November 18, 17:24

     Sa mire e njihke veten mor adash koktrash, tamam sic ke shkruajtur aty siper je…”nje cope muti qe ben adetin e mutit, lehaqen i Salikadavres, dava muti qe ngjitesh poshte kepuces, habitat shqupisash, dobic ferre pa identet, zagar rrugesh, i depersonalizuar nga kufoma e Saliut, pa dinjitet, llum i shoqerise shqiptare, ik ore jashteqitje”
     E para here qe mund te te them, bravo.

     Reply to this comment
     • Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. November 18, 17:47

      Perseri dhe perseri muti,doli te beje adetin mutit,te lehi per drogaxhiun ramuti,dava muti!Mu ngjit nje mut poshte kepuces,habitati”rilindas”,dobiç ferre pa indetitet,zagar rrugësh,i depersonalizuar nga drogaxhiu,pa dinjitet,llum i shoqerise shqiptare,…….Ik ore jashtqitje!

     • Zigur Qarri November 18, 18:59

      Adash koktrashi.
      Ti ke mbaruar mor mjeran i shkrete, ke mbaruar, je ne krize te rende nervore dhe flet percart. S’ke faj ti, faj ka “Facebuki” qe ju ben publik ju rracen e idioteve kudo qe jeni.

 2. Erhard November 18, 20:28

  Po ne te tjereve,qe morem borxhe te medha per te blere barnat e covid 19,pse nuk ka riimbursoni?
  Apo ne jemi refugjate ne vendin tone?
  Edhe ne kemi paguar kontribute per sigurimet shendetesore tere jete dhe duhet te na kthehen ne sherbime mjeksore falas tani!
  Pse nuk na i jepni leket qe na takojne?
  Cfare arsyesh ligjore,morale,sociale,juridike etj ekzistojne,qe ju si qeveri nuk na keni riimbursuar edhe te te tjereve?
  Ky eshte krim shteteror!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim