Fino apo Duka? Gazetarët përfshihen nga debati i ashpër në rrjetet sociale

January 18, 2018 20:15

Fino apo Duka? Gazetarët përfshihen nga debati i ashpër në rrjetet sociale

Kush do të zgjidhet më 7 shkurt president i Federatës Shqiptare të Futbollit, kryetari aktual Armando Duka që kërkon mandatin e pestë, apo ish-kryeministri, dy herë ish-ministër, deputeti i zgjedhur 6 herë, kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës dhe Sekretari Organizativ i PS Bashkim Fino që kërkon mandatin e parë?

Kjo teme e cila do te diskutohet sot ne mbremje ne emisionin e gazetarit Roland Qafoku ka ngjallur debate dhe replika mes gazetareve ne rrjetet sociale.

Pasi gazetari dhe drejtuesi i emisionit e ka postuar temen ne FB, ka komentuar gazetari Artan Hoxha, e me pas replikat kane vijuar.

 

duka1

duka2

 

January 18, 2018 20:15
Komento

5 Komente

 1. Sportdashesi asnjanes. January 18, 21:46

  Duka duhet te marre arratine dhe nuk mund te rikandidoje per here te 48. Ngul hudhra shkul hudhra Duka. Dhe aq shume i perfolur per allishverishe dhe korrupsion. Sa per Finon nuk me duket kandidatura me e goditur. Do te doja te shihja figura me dinjitoze qe mund ti japin FSHF nje imazh te ri. Por nese do mbetesha midis Dukes apo Finos do tja jepja voten pa dyshim ketij te fundit.

  Reply to this comment
 2. Jaho January 19, 03:54

  Nje kujtese te gjithe sportdahesve shqiptar.kemi kaq vite qe shohim poshtersite Dukes dhe grupit mafioz qe ai perfaqeson.ne vertet nuk kemi mandat per te votuar por jemi qytetare te lire te bejme presion per te mos u zgjedhur Armando Duka ne krye teFSHF.A i harruat ndrshjet e trukuara,braktisjen e tifozeve nga stadiumrt.po titillin e vjedhur Vlotes me 2011 dhe ofendimin e nje qyteti te tere nga ky gangster.Po sjelljen prej kapadaiu me te gjithe.po marrjen peng te kampionatit me arbitra kukulla qe nxjerrin fitues ate qe utdheron padroni Duka.Ky hajdut otdiner nuk mund te jete me.Ai duhet te jape llogari per vjrdhjet e fondeve per manipulimin e gares dhe favorizimin e ekipit te Korcrs qe eshtr nje biznrs i paster i tij dhe bandrs qe perfaqeson
  Me e pakta keto dite qytetaret fuybolldashrs duhet te protrstojne para gjithe stadiumeve te vendit kumder krdaj figure te urryet per gjithe tifozet shqiptar.ky eshte momenti per te hequr te keqn.

  Reply to this comment
 3. Jaho January 19, 07:20

  Armando Duka duhet te jape llogari ne gjykate.

  Reply to this comment
 4. Me hiq cakej e vendos ujqe per te ruajtur delet nuke vazhdohet me keshtu January 19, 07:36

  Si duka dhe fino as me pak dhe as me shume qe te du pjella te jashteqitjes shqiptare jane.Se fundi du te theme se nje president i ri duhet te kete jo vetem nje ardhe nga plejada e fundit e futbollisteve,por dhe e pa perlyer mga e djeshmja dhe e sotmja sa korruptive aqe dhe kriminale me bandat blu-roze.Mjaft eshte MJAFT me figura qe ngado qe ti kthejshe kane te perbashket binjakezimin me boten e krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne dite e vite deri me sot.

  Reply to this comment
 5. Lili January 19, 11:28

  Edhe dashamir i footbollit edhe vyrtyve te sportit edhe duhagji ky… Mesazh ma antisportiv e antishendet nuk mundesh me gjet!
  Duhet me zgedh ne jete: ose qefin ose punen edhe kur zgedh punen duhet pak me sakrifikuar edhe me percjell ate qe FIFA kerkon: njereze me pergjegjesi morale e qytetare: promovimi i duhanit, alkoolit nuk jane gjera qe percjellin frymen e FIFAs.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*