Sherr pastaj gaz mes Ulsiut dhe Baçit por pyetja mbeti pa përgjigje

July 20, 2019 20:06

Sherr pastaj gaz mes Ulsiut dhe Baçit por pyetja mbeti pa përgjigje

Pak ditë më parë, në mbledhjen që u zhvillua në Komisionin e Ligjeve, deputeti Bashkim Fino iu drejtua avokatit të shtetit, Artur Metanit, me një pyetje përsa i përket vendimit të Gjykatës së Strasburgut mbi pallatin e familjarëve të Lulzim Bashës në Vlorë.

Fino kërkoi informacione mbi çështjen dhe për mënyrën sesi u humb papritur ky gjyq nga Avokatura e Shtetit në Strasburg.

Në përgjigje të tij, Metani iu drejtua Finos duke i thënë: “I quajtur zoti deputet”.

Kjo ka nevrikosur Bashkim Finon, i cili tha se kishte 22 vite deputet.

Ndërkohë që sherri ka vijuar mes Finos dhe Ulsi Manjës.

“Ti duhet të mbash qëndrim si kryetar i Komisionit për këtë gjë”, tha Fino.

Mirëpo, kryetari i Komisionit të Ligjeve i është përgjigjur keq Finos: “Gishtin mos ma drejto mua, se nuk jam shoku yt unë”.

Por mesa duket ky sherr tashmë është hedhur mbrapa krahëve dhe paparazzi i ka fotografuar të dy duke bërë humor me njëri- tjetrin.

Pavarësisht gazit të deputetëve mbetet ende i pasqaruar fakti që gjyqi me familjen e Bashës u humb papritur nga Avokatura e Shtetit, menjëherë pas marrëveshjes Rama-Basha në 2017, kurse avokatja e Bashës në këtë gjyq, në bazë të së njëjtës marrëveshje u katapultua nga sektori privat në postin e Avokates së Popullit.

e.t./dita

 

July 20, 2019 20:06
Komento

4 Komente

 1. Tori July 21, 08:00

  Sigurisht qe Fino ose eshte bere pishman qe e ka bere ate pyetje ose i kane bere presion.

  Reply to this comment
 2. Lili July 21, 10:32

  Derrat mirren vesh nder vetin edhe tallen me shqiptaret!
  Derra ne pamje fizike , po edhe ma derra ne mendjet e tyre!
  Po mbasin gjenje budalla me i votuar , pse mos te tallen se e fine vleren e tyre keta horra ma mire se ne!
  As pese pare burrnje!

  Reply to this comment
 3. info analitike July 21, 19:35

  Shikojeni Bacin qe eshte bere me i gjere se i gjate. E ka me kollaj te rrotullohet se te ece. E shikoni more shoke si i ka majmur partia keta!!! Pale pastaj Ulsiu me emer ariu qe nuk ka lene familjar pa punesuar ne zyrat e shtetit. Gezuar shoke, ju vazhdoni merruni me thiatrot e ketyre hajvaneve. Mos pyesni kot se ai vendim ishte marre qe me 17 Maj e Baci le ti kerkoje llogari Rames e jo ketyre kamariereve qe vecse i sherbejne cdo teke te kriekaqolit. Ja kjo ishte rilindja more shoke, ajo qe do ti bente gjemen Saliut, e gezofshi!!!

  Reply to this comment
 4. Pinjolle te qelbur qe karrigen ja lene trashegimtareve July 22, 09:06

  Qesharake, keta jane gangstere dhe derra te majmur tallen ne kuvend dhe bejne karshillek popullit te traumatizuar nga politika e qelbur e tyre. Ptuu fare e keqe qe kene lishuar rrenje se bashku me pinjollet tuaj te qelbur qe do te zene karriget qe do te leshoni juve

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim