Fiter Bajrami, Rama uron me një kartolinë me xhami

July 28, 2014 15:04

Fiter Bajrami, Rama uron me një kartolinë me xhami

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e Festës së Fiter Bajramit. Me anë të një kartoline elektronike të ideuar nga ai vetë, kreu i qeverisë ka uruar nëpërmjet rrjeteve sociale të gjithë myslimanët.

Në kartolinën shumëngjyrëshe bien në sy minaret e një xhamie të bardhë. Siç dihet, në postimet e Ramës, asgjë nuk është e rastësishme dhe kjo kartolinë mund të merret si një ogur i mirë për kërkesën e komunitetit mysliman për ndërtimin e xhamisë së re të Tiranës.

Projekti për këtë të fundit  është bllokuar për shkak të përfshirjes në të edhe të një qendre tregtare.

 

July 28, 2014 15:04
Komento

7 Komente

 1. lirka July 28, 15:23

  Edi leri kartolinat Shiko fullanin qe po na vjedh leket, qokat beji me leket e tua, nga ne paguhesh per te ruajtur leket tona jo per t’ia lene me I ruajt nje “cun tirone” qe po te kthehet ne boomerangun e dyte pas vrasjes se cunit tjeter te tirones para nje muaji. Ne presim angazhim serioz ne praktike dhe jo ekzibicionizma eterike permes internetit. Drejtoje kete vend ose largohu, per kete paguhesh dhe ke dhe shume benefite nga parate tona ti dhe familjaret e tu.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi July 28, 16:09

   Jeni në vehte mor z. Kryeministër? Po kartolinën për sali myslymanin ku e kini? Unë prisja kartolinën me shpella për të!? Më zhgenjyet? Tung!

   Reply to this comment
 2. Meteh July 28, 15:50

  ORE TI lirika,mos fol broçkulla.BSH nuk e ruan KRYEMINISTRI por GUVERNATORI qe paguhet me shume se ai.Fullani eshte i rrethuar me miq,siç edhe u emrua.Duhet te flasi me pare Prekuroria gjumashe si per çdo shkelje te ndodhur ne kete vend.Xhamin po e bllokon projekti i Bashkise,pasi do te ndertoi aty qendren tregtare.Per te rregulluar kete vend duhet TOPI I MATO GRUDES qe shembi kullen e barit.Rama ka deshire te bei shtet,por ka pengesa edhe brenda kualicionit.Kjo politike,drejtesi- eshte 99.9 % e korruptuar,TUNG.

  Reply to this comment
 3. gjembi July 28, 16:08

  kjo minarja se c’ka do ngjashmeri me sene t’jera

  Reply to this comment
 4. zefi July 28, 16:41

  fantazia i ka ngelur tek deshirat perverse ketij njeriu…..as si bojaxhi nuk ke vlere jo me per piktor….lere pastaj si kryeminister…..a e di populli qe ky njeri qe kemi per kryeminister, ne shume dite te javes, pyet shoqeruesit e vete, jo ruajtesit, por ata qe i pergatisin axhenden….i pyet ” ore shkerdhata, cfar do te bejme sote, si do e kalojme kohen……

  Reply to this comment
 5. RRONI Shkup July 28, 16:59

  Gjemmbi @ Te paste mamaja,te paska treguar fantazite e saja te shthurura.Bir kudre qenke,i nxene ne ndonje cep rruge.

  Reply to this comment
 6. Jozi July 28, 22:14

  PO FULLHANIN ME CFAR E UROVE EDI ME TELEGRAM?? APO E LINI NE HESHTJE SA TE HAROHET

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim