Veliaj rrëzon opozitën në gjykatë për Parkun dhe parkingjet

May 16, 2016 16:40

Veliaj rrëzon opozitën në gjykatë për Parkun dhe parkingjet

Bashkia e Tiranës ka fituar në Kolegjin Zgjedhor tre betejat ligjore me Partinë Demokratike për referendumet vendore të kërkuara nga koordinatori i kësaj force politike, Jamarbër Malltezi. Pas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, edhe Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar sot kërkesat e PD-së për të mbajtur referendume vendore ku të pyeteshin qytetarët e Tiranës nëse duhet të ndërtoheshin: parkimi nëntokësor tek “Parku Rinia”, objektet social-kulturore dhe administrative në hyrjen e Parkut të Liqenit, si dhe këndi e lojërave po ashtu në Parkun e Liqenit.

 Trupa e gjyqtarëve të Gjykatës së Apelit ka vlerësuar si të drejtë vendimin e KQZ-së dhe nuk marrë kështu parasysh pretendimet e përfaqësuesve të Partisë Demokratike, duke e vlerësuar si të rregullt procedurën e ndjekur nga Bashkia e Tiranës. Ndërkohë që qytetarët duket se e kanë humbur interesin për t’i ndjekur këto çështje, Partia Demokratike i ka kthyer ato në një kauzë të sajën politike.

Ndaj vendimi i sotëm i Kolegjit për të rrëzuar 3 me 0 PD-në shënon një humbje të thellë për këtë forcë politike, e cila i ka kthyer vendimmarrjet e Bashkisë së Tiranës për punët publike të qytetit në çështje të mirëfillta të betejës së vet politike. Tashmë me këtë vendimmarrje i jepet fund edhe përpjekjeve për të bllokuar punët e Bashkisë, përfshi këtu edhe për ndërtimin e këndit të lojërave në Parkun e Liqenit, i cili në 1 qershor do jetë gati për fëmijët e Tiranës.

May 16, 2016 16:40
Komento

5 Komente

 1. toni May 16, 16:59

  Me ne fund gjykatat po i kthehen drejtesise! Vendim i drejte! Erioni eshte vizionar dhe po i jep fytyre te re Tiranes! Vazhdo sic e ke nisur

  Reply to this comment
 2. info analitike May 16, 20:03

  Po perse keto vendime qenkan te drejta ndersa ato qe hedhin poshte prtendimet e veliajt nuk jane te drejta. Dita gjykata nuk eshte loje femijesh qe tu shkoje pas tekave te lali Erit. Akoma eshte mister perse nuk eshte hetuar nga prokuroria fallsifikimi i firmes se gjobes qe do ta conte Veliajn drejt e ne burg duke e perjashtuar keshtu edhe nga politika.

  Reply to this comment
 3. informatori May 16, 22:56

  Si gjithmone , INFOANALILESHI , ka alergji ndaj Erion Velise .Kryebashkiaku i dashur per popullin e Tiranes dhe qe e ka votuar ne menyre plebishitare , po justifikon plotesisht besimin , duke e shndruar Tiranen ne nje qytet evropian , duke bere qe te haroet nje ore e me pare Lulzim Basha , qe , per 4 vjet , nuk ndroi ne rruget e qytetit as nje llambe te djegur . Erion Veliaj , ja mbylli gryken te gjitheve , perjashto ndonje idiot si INFOANALILESHI , me punen e perditeshme , pa u lodhur e pa pushuar , derisa te realizoje e tejkaloje premtimet dhe programin e fushates . Bravo Erion , eshte merita jote kryesisht , por edhe e Edi Rames , qe te propozoi ne krye te Bashkise . Turp te kene ata qe te vene shkopinj nder rrota dhe kryesisht ky lapaqen e bylmez i mesiperm , qe nuk pushon kurre duke te share , pa asnje argument e arsye .

  Reply to this comment
  • intelektuali May 17, 09:08

   Ore HALE socialiste po si nuk te vjen pak turp more mavri qe flet idiotizma, po a nuk e shikon ti more DUDUM se Edi Rama e ka mbushur Parlamentin dhe Shtetin me kriminela dhe Aleanca me Like Floririn po e ben Vatanin si nje CIFLIG feudal te Mafies enveriste me pushtet?

   Po drogen dhe kokainen e Rilindjes Socialiste qe po mbyt Boten e sheh more qorr, apo ke mbyllur syte dhe po kendon elegji per Partine e Punes

   Po Shukri Dibranin me PENISIN jashte duke gjurmuar dafllakun e vajzave te reja a e pe ne video dhe a e pe Edi Ramen si e prezantonte kete Don Juan socialist njesoj si Sekretaret e Partise se Punes qe i therrisnin gocat e reja duke i rene tavolines me gishtin e mesit ne dore:

   A E DI PSE TE KAM THIRRUR?

   Po ikni more MUTER se na plaset shpirtin me trunin e fishkur te servilit pa pozite fare qytetarie, ikini dhe beni shurren more te paudhe dhe merrni me vete edhe fadromistin pa shkolle Erjon Veliaj me gjithe betonin e tij sepse kjo qe po ben tek Shen Prokopi duke vjatuar si krokodil per femijet tironasa eshte:

   VEPER KRIMINALE

   njesoj si projekti i Edvin Mashtruesit per tye perishur stadiumin montumental te arkitektit te Duces.

   IKNI DHE ZHDUKUNI O MUTER ENVERISTA SE DO T,JU TREDHIM QE TE MOS MBIJE ME FARA JUAJ E KEQE KOMUNISTE.

   Reply to this comment
 4. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... May 17, 06:16

  Meqene se Kapter Jari nuk ka me shume tru se nje femije, parkun e lajrave te tyre t’a “inaguroje” ai.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim