“Fitore e frikshme!” – termi më idiot që kam dëgjuar!

July 12, 2017 10:36

“Fitore e frikshme!” – termi më idiot që kam dëgjuar!

 

PS-në lart e ngriti,
fryma popullore,
po ca “diturakë”,
i tremb kjo fitore!

Fitorja në fjalë,
o ju “mendjendritur”,
është e merituar,
nuk është e grabitur!

PS ka fituar,
fuqishëm dhe pikë,
zero një përqindshat,
e quajnë “një frikë”!

Jo nga injoranca,
e kanë formuluar,
po thjeshtë fitoren,
për të zhvleftësuar!

Të liqtë e quajnë,
një fitore frike,
por ajo për mua,
quhet historike!

Jini hall i madh,
o zero përqindsha,
se për ju-fituesit,
janë ca përbindsha!

Logjika e tyre,
konkurron hajvanin,
se kështu i bie,
të kesh frikë Sovranin!

Dhe më shumë të kishte,
s’ka gjë alarmante,
se PS-ja është,
një forcë tolerante!

PS-ja s’përdori,
një gjuhë të urryer,
s’vjen për të sunduar,
po për të shërbyer!

Këto katër vite,
në pushtet ka qënë,
dhe prova të shumta,
për këtë ka dhënë!

Ne që për PS-në,
pa kushte votuam,
presim të shikojmë,
Shqipërinë që duam!

Këtë herë e vetme,
u ngrit lart në maja,
humbjet-a fitoret,
do jenë veç të saja!

Nuk ka kush t’i fusë,
shkopinj ndënë rrota,
jo më kot i mori,
ato mijëra vota!

Veç tani kuptohet,
vlera e çdo vote,
“Fitore e frikshme!”,
shprehja më idiote!

A. Duka

July 12, 2017 10:36
Komento

5 Komente

 1. Zani Burimi July 12, 13:28

  Sakte, qarte dhe bukur!

  Reply to this comment
 2. Shahisti July 12, 17:37

  Paska dale çyryk nga spitali i gjori bejtexhi.

  Reply to this comment
 3. demo July 12, 20:15

  Kur ujku kapet ne lak
  S`eshte me ujk,por eshte trap
  dhe kapterri i Skraparit
  Nuk eshte me gur i Kandarit
  Populli nuk lindi sot
  Qe s`i njeh keta malok.

  Reply to this comment
 4. Moisiu July 13, 08:49

  “Fitore e Frikshme – termi me idiot qe kam degjuar”…
  Drejt ke o Duke…Kjo do ca mend per ta kuptuar…

  Reply to this comment
 5. Toni July 13, 10:27

  E di qe je i mencem o i perzieri i Dukajve.Je nji bejtexhi musulmano-ortodoks,se babai yt eshte quajtur Marko Sotiri.Gjeje prejardhjen tende e shkruaj sa te duash bejte.Po ne fillim shkruaj per veten tende dhe hijen e lisit ku te ka qendisur Markua,ndjese paste.Kaq

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim