Fitore mes tensionit, Skënderbeu mposht Kukësin

December 2, 2017 19:08

Fitore mes tensionit, Skënderbeu mposht Kukësin

Tre gola, një karton i kuq dhe shumë tension. Në Korçë pati gjithçka, por në fund ai që u largua me tre pikë nga fusha ishte Skënderbeu.

 Taku shënoi për vendasti në minutën e 36-të të takimit, por Guri barazoi gjithçka 2 minuta nga përfundimi i kohës së rregullt për pjesën e parë.

Në të dytën, James shënoi golin që bëri diferencën, ndërkohë që dy minuta më vonë, Vangjeli merr kartonin e dytë të verdhë dhe lë fushën e lojës.

Kukësi kërkon të shfrytëzojë avantazhin numerik, por Skënderbeu mbyllet mirë pas. Kjo shkakton nervozizëm tek miqtë, sidomos në minutat e fundit.

Në fund, nuk ka ndryshim rezultati, Skënderbeu merr tri pikë me mjaft vlerë ndaj një rivali direkt për titull dhe shkëputet në kuotën e 28 pikëve, duke i bërë edhe një dhuratë të bukur Kamzës, që e sheh veten në vendin e dytë.

December 2, 2017 19:08
Komento

1 Koment

  1. spata December 3, 11:33

    Eshte vene nga FSHF nje koeficent per ekipin qe del kampjon .Kete e di shume mire Duka qe e fiton cdo vite. Skenderbeu doni ju nuk doni eshte kapmjon .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim