“Shpresonim për rezultat më të mirë, por pas 12 vitesh…”

September 24, 2017 19:07

“Shpresonim për rezultat më të mirë, por pas 12 vitesh…”

“Ne kishim shpresuar për një rezultat më të mirë, sigurisht”, këto ishin ndër fjalët e para me të cilat zonja Merkel iu drejtua popullit gjerman pas rezultateve të para të zgjedhjeve të Budestagut, ku partia e saj kryesonte fitoren.

Por ajo shtoi se CDU / CSU është partia më e madhe në parlament dhe do të formojë qeverinë e ardhshme.

Pas 12 vitesh përgjegjësi për qeverinë, nuk do të ishte e mundur që partia e saj do të ishte partia më e madhe, tha kancelarja.

Hyrja e AfD-së në Bundestag sjell sfida, shtoi ajo.

“Është një shqetësim i madh për popullin gjerman emigracioni dhe siguria, për të cilat do diskutojmë gjatë ditëve dhe javëve ne vijim. Kemi përgjegjësi të shumta por do flasim me partnerët tanë për të bërë më të mirën e mundshmë. Fushata zgedhore është drejtuar mjaft mirë doja të thoja”, shtoi ajo.

September 24, 2017 19:07
Komento

3 Komente

 1. C'a bohet kshtu September 25, 03:31

  ZX/Kancelarin zgjidhe arab dhe vendose me ligj ne Bundestag qe gjuha e dyte zyrtare te jete Arabishtja.

  Reply to this comment
 2. Mira September 25, 08:07

  Për të fituar zgjedhjet, i fitoi Afd dhe kjo s’ka diskutim.Pra ekstremistët e djathte….Tani nuk duan myslymanet e nesër dhe çifutët….
  Kështu erdhi dhe Hitleri në fuqi….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*