Fituan nga 80 milionë në Telebingo, por s’janë paraqitur ende!

January 15, 2018 01:30

Fituan nga 80 milionë në Telebingo, por s’janë paraqitur ende!

Ardit Gjebrea njoftoi sot se dy fitues të Telebingos që duhet të tërheqin nga rreth 60 mijë euro secili nuk janë paraqitur.

Telebingo njoftoi se bëhet fjalë për dy bileta bileta fituese te çmimit Bingo te shortit special datë 31 Dhjetor 2017.

Ato janë:

1-Bileta me numer Serial 602493997310, shitur ne kiosken e gazetave qe ndodhet tek sheshi “Willson”, Tirane me shitese znj. Teuta Muça, me date 06.12.2017 ne oren 10:35

2-Bileta me numer Serial 602503823314, shitur ne kiosken qe ndodhet ne stacionin e autobusit te Unazes prane shkolles se Baletit, Tirane me shitese znj. Tefta Lamaj, me date 29.12.2017 ne oren 15:45

“Keto 2 bileta kane fituar nga 8.174.000 leke te reja secila. Sipas rregullores se lojes TeleBingo Shqiptare fituesit duhet patjeter te paraqesin bileten per te terhequr çmimin.  Afati per te marre çmimin eshte 60 dite kalendarike nga dita e shpalljes se fitimeve, pra kane dhe 45 dite kohe duke perfshire dhe te henen (sot)” – thuhet në një deklaratë për media të kompanisë.

 

January 15, 2018 01:30
Komento

3 Komente

 1. Pensionisti January 15, 16:31

  Tashti e besoni se si ky mashtrus profesionist shpall fitus njerea te njohur me te cilet ndan parat? ! Kush eshte ai i “humbur ” qe pasi ka blere bileten dhe nuk pret me padurim diten kur do te shpallen fituset , pra do terhiqet numuri fitus ? Te gjithata qe kane blere bileten jane gjith sy e vesh parne televizorit . Ndersa ky karagjozi deklaron se nuk qenkan paraqitur ! edhe kush pa !

  Reply to this comment
 2. Pensionisti January 15, 16:41

  Tashti e besoni se si ky mashtrus profesionist shpall fitus njerea te njohur me te cilet ndan parat? ! Kush eshte ai i “humbur ” qe pasi ka blere bileten dhe nuk pret me padurim diten kur do te shpallen fituset , pra do terhiqet numuri fitus ? Te gjithata qe kane blere bileten jane gjith sy e vesh prane televizorit . Ndersa ky karagjozi deklaron se nuk qenkan paraqitur ! edhe kush pa ! Dy fitus me nga 60mij euro (jo leke po euro) Tashti prisni lajmin e cuditshem :fitusit ishin ………. te cilet kishin harruar biletat ne…….; apo do te sajohet ndonje histori nga ato qe mjeshtri i madh kurdis per cdo jave qe do te cudise terre”boten”. Mashtrimi ka arritur persosmerine !Eshte epoka e mashtrimit !Ne politike , ne tregeti , ne art, ne kulture , ne shoqeri ! Por kampione mbeten lojrat e fatit gjithsesi !

  Reply to this comment
 3. Pensionisti January 15, 16:44

  Tashti e besoni se si ky mashtrus profesionist shpall fitus njerea te njohur me te cilet ndan parat? ! Kush eshte ai i “humbur ” qe pasi ka blere bileten dhe nuk pret me padurim diten kur do te shpallen fituset , pra do terhiqet numuri fitus ? Te gjith ata qe kane blere bileten jane gjith sy e vesh prane televizorit . Ndersa ky karagjozi deklaron se nuk qenkan paraqitur ! edhe kush pa ! Dy fitus me nga 60mij euro (jo leke po euro) Tashti prisni lajmin e cuditshem :fitusit ishin ………. te cilet kishin harruar biletat ne…….; apo do te sajohet ndonje histori nga ato qe ” mjeshtri i madh” kurdis per cdo jave qe do te cudise tere”boten”. Mashtrimi ka arritur persosmerine !Eshte epoka e mashtrimit !Ne politike , ne tregeti , ne art, ne kulture , ne shoqeri ! Por kampione mbeten lojrat e fatit gjithsesi !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*