Fjalimi i plotë i Sali Berishës, që u duartrokit nga deputetët e PS

May 22, 2017 22:54

Fjalimi i plotë i Sali Berishës, që u duartrokit nga deputetët e PS

Kurrë ndonjëherë deputetët socialistë nuk kishin qeshur kaq nga fjalët e Sali Berishës. Ilir Meta ulur në postin e Kryetarit të Kuvendit ka qeshur me të madhe me fjalët e Berishës, që me një fjalim të shkurtër i ktheu përgjigje Ben Blushit, duke shpëtuar Edi Ramën. Berisha foli si mjek, kur tha se Ben Blushi është xheloz për atë që ka arritur Rama në politikë. “Doktori” shkoi më tej duke analizuar xhelozinë, si një ndjenjë që lind nga dashuria. Më poshtë fjalimi i plotë:

“Ishte një marrëveshje, pas të cilës u tha se nuk do të kishte asnjë fjalim dhe unë do t’i përmbahem. Nuk do të komentoj marrëveshjen, se ajo është një win win story. Jam mjek dhe nuk më shqit asgjë nga psikologjia. Duke të të dëgjuar ty, konstatoj një xhelozi të papërmbajtur.

Xhelozia është sentimenti që lind në dashuri dhe i cili provohet nga frika se personi i dashuruar preferon tani dikë tjetër.

Këshilla ime, se njerëz jemi ne, ne njerëz të mjerë jemi, këshilla ime prap medikale për ty është kjo, se më përmallove kur citove Nolin se aty thashë, t’u ka duk vetja Fan Nol.

Mos harro asnjëherë se dashuria lind xhelozinë, por xhelozia shkatërron dashurinë. Prandaj me karar Blush, se mund të kthehesh aty nga dole”.

 

May 22, 2017 22:54
Komento

8 Komente

 1. Dielli mbi Korab May 22, 23:09

  Tallu me shqiptaret ti MONSTER,..mir na e ben.
  Vrave,vodhe ,shkatrrove dhe prap na talll nga foltorja e Kuvendit.
  Nuk na ka faj askush,vet e kemi fajin qe votojme dy PLEHRAT e demokracise,PD-PS

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit May 22, 23:44

  aman o doktor, ç’a benzine i fut trurit a derbardhe? Kur flet ti per xhelozi dhe dashuri. Ti je si bitumi o doktor, veç per asfalt ben pune.

  Reply to this comment
 3. demo May 23, 05:32

  Leri te tjerat,leri vetingun se e pame ku perfundoi,Por kur forca politike e votuar per te vene drejtesine ne vend,shet gjakun e protestuesve te vet dhe ben aleance me xhelatin,kjo ka ndodhur ne kushte te tmerrshme dhune dhe skllaverie dhe quhet SINDROMA E STOKHOLMIT.Cfare e detyroi PS te kthehet ne nje skllave te bindur te PD dhe kumbares LSI?Asnje gje e jashtezakonshme.Vetem Bojkoti i nje PD te perkedhelur,qe nuk njeh detyrime,por vetem privilegje>Lere ne Vetmine e saj!!!Jo,Rama,do te shtiret si Savapci i madh.Blushi ka te drejte.Me Blushin te bashkohen edhe figura te tjera te PS,qe kot rrine me aty,dhe te perjashtojne Ramen nga Partia se i mori ne qafe,mori ne qafe edhe Shumicen e popullit qe votoi PS,per drejtesi.

  Reply to this comment
 4. DRENICA E KUQE May 23, 06:33

  E paska para vdekjes, thone ne anet tona: Qenka zgjua ne krah te djathte!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 5. Arber I May 23, 06:36

  Hajdutit, kriminelit dhe mashtruesit i ka ardhur fytyra ne vend nga telefonata e te derguarit te Departamentit te Shtetit Amerikan , Yee, qe e njoftoi se ai dhe familja e tij eshte e perjashtaur perjete nga Vetting-u.

  Reply to this comment
 6. fteri May 23, 07:07

  S.Berisha 100% komunisti më i vendosur i PPSH -së ,dhe ja ky komunistë i flakët u bë njëri nga personalitetet më të fuqishëm të politikës shqiptare në krye të PD-së mbas 90 në pluralizëm ,duke pasur në njërin krahë antikomunistët më të këqijë të kohës kaluar dhe në anën tjetër gangësterët e rrugës të tipit A.Hajdari me shokë dhe famëkeqit Gazidede i kapërceu të gjitha pengesat dhe u ndodhë për 27 vjet në krye të Partisë që i dha dërmën vendit ishte një mallkim për shqiptarët .

  Ky njeri i fuqishëm ka mbyllur çeshtjet kriminale të bujshme si firmat piramidale,djegëjen e jugut shqiprisë dhe vlorën dhe shkatrrimin e ushtrisë ,shitjen e detit dhe ,Gërdeci,e 21 janarin .Se kujtë i shpërnadu ryshfete për këtë qëllim nga amerika deri në BE-në etj.. e deri te Erdogani dhe Putini nuk dihet me siguri .Por kjo nuk ka asnjë rëndësi tek e fundit ai bëri detyrën u tregua një qytetar i denjët i kapitalizmit gjakatar.

  Por ama Ben Blushit i tha :Dashuria lindë xhelozinë,por xhelozia shkatrron dashurinë .Prandaj me karar Blush,se mund të kthehesh aty ku dole ? Pra te PPSH – 100 karat komunistë siç është Saliu.

  Saliun do ta dënoi vetë zoti…. për krimet që ka bërë Është e kotë të lodhemi për ta dënuar vetë.!…Ndoshat e vërteta do të dalë atë ditë kur do të zhvillohet sipas biblës gjyqi i madhë yjnor ! pra le të presim deri atëherë….

  Reply to this comment
 7. Zzzzzz May 23, 08:33

  SI SKENTI TURP O MUTRA SOCIALISTE QE TALLENI EDHE ME VEHTEN E FEMIJET TUAJ

  Reply to this comment
 8. Lennard May 23, 09:47

  As per Asfalt nuk ben se Prish Rrugen sic beri me Rrugen e Kombit.I erdhi goja ketij bastardi serbo-Agjent.Duket eshte i siguruar nga marreveshja.Z.rama deri tashti na ke treguar Pordhe me Rigon.Me mire te ishe ballaqafuar ne ndeshje me keta zagare,se sa e lidhe ushkurin e brekve me ndyresirat me te shemtuara.Po dukesh qe Ti vete ke frike.Po dije se nuk jane aq Trima.I pame ne vitin 97 ,:Nje dite pas zgjedhjeve nuk gjenin dot vrime per tu futur.trimat e sali Serbit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim