Flamur Noka mashtroi me formularin: Bëri burg në Prizren, mund të ketë firmosur dhe si bashkëpuntor i UDB

May 23, 2016 19:34

Flamur Noka mashtroi me formularin: Bëri burg në Prizren, mund të ketë firmosur dhe si bashkëpuntor i UDB

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka, ka mashtruar në formularin e dekriminalizimit, duke mohuar se është ndaluar apo deportuar nga ndonjë vend i huaj.

Gazeta Tema raporton se ka siguruar dëshmi zyrtare dhe dëshmitarë se Flamur Noka është ndaluar nga autoritet serbe në vitin 1991, ndërsa ka kaluar kufirin shqiptar për në Kosovë dhe është mbajtur rreth 40 ditë në burgun e Prizrenit. Sipas traditës së shërbimi sekret jugosllav, persona të tillë shpesh rekrutoheshin dhe për nevoja të shërbimit sekret jugosllav.

Pas 40 ditësh Noka është kthyer në Shqipëri, si i deportuar, status ky që duhet të deklarohet deomos në formular .

Në formularin që ai ka deklaruar pranë KQZ nuk e ka përfshirë fare këtë fakt.

Kjo është e rrezikshme, jo vetëm si shkelje ligji, por dhe si një kopleks që ai ka ndaj faktit se mudn t ëketë firmosur aty dokumente që i mbyllin jo vetëm prespektivëmn poltike, por dhe q ëmund ta përballin me ligjin. Kujtojmë se pavarësisht kapaciteteve të mjerueshme intelektuale, ai ka qenë Ministër i Brendëshëm i Shqipërisë dhe nës eka qenë dhe nënshkrues i ndonjë dokumenti të UDB, situata bëhet më serioze.

Sipas një historiani shqiptar nga Kukësi, Islam Spahia, gjithë të arratisurit shqiptar që kalonin kufirin dhe kapeshin nga policia, firmosnin me detyrim si bashkëputorë të UDB. E vetmja shpresë është se duke qenë ai që është, mund të mos ketë ditur cfarë të raportoj. / TEMA

noka-forular

 

May 23, 2016 19:34
Komento

30 Komente

 1. Alban_2016 May 23, 19:43

  OH BO BO….PLASI PESHKU.
  Plasni ne BURG keto funderrina dhe jashteqitje te Kombit Shqiptar. Fajet i ka UÇK qe nuk i ka pastruar me kohe keto krymba.

  Reply to this comment
  • Mollosi May 23, 21:17

   Cdo dite po dalin te dhena te reja per udheheqesit e larte te UCK-se (para dhe pas lufte) qe ishin bashkepunetore te UDB-se!

   Reply to this comment
  • Kau May 24, 19:08

   Une jam salier i kopese se saliereve, dhenve, dhive, derrave, qenerve, gomereve, ujqerve, çakejve. Eshte e pamundur qe kreu i kopese tone t’i kete lejuar keto gjera. Ai egersire nuk mund te kete qene as zagar i i oxhakut te Enver Hoxhes. Ai shpellar, aq me shume ky noçke, nuk mund te jete as spiun i Serbise. Turma jone eshte me e çmendura, llumi i perparimit ne Shqiperi dhe akoma me shume keshtu eshte shpellari ne krye te kopese tone. Na e kemi per nder te udhehiqemi nga nje shpellar, egersire, kriminel, spiun i Serbise.

   Reply to this comment
 2. Rimi May 23, 19:45

  Keto ne gjuhen popullore etiketohen “pordhe m rigon”!A thua se figura enigmatike e Mul Nokes do te pastrohet nese ka qene ose jo ne burg ne Prizeren kur dihet qe po te jesh ordiner ke vendin e sigurt ne kuplarane politike ku bejne pjese ajka e halabakerise e me mediokre e shoqerise Shqipetare e qe e kane emertuar Parlament!

  Reply to this comment
 3. Antikonformisti May 23, 20:03

  Me thene te drejten hajvan si Flamur Noka nuk i hyjne ne pune askujt, megjithate duhet verifikuar mire ky kelysh qe ngeli duke lehur ne favor te klanit serbomadh te kryesuar nga kryekrimineli nga Viçidoli.

  Reply to this comment
 4. Evita May 23, 20:05

  Flamur Noka – Dava Alabakesh! Nuk ka me alabak dhe simbolii injorances ky eshte prototip i alabakerise qe aderojne ne PD!

  Reply to this comment
 5. KA QI May 23, 20:31

  FILLOHENI NGA RRENJET:
  1-Esat Toptani—Vrau ne pa besi komandantin dhe valiun e shkodres dhe i hapi rrugen Malazesve per pushtimin e Shkodres
  2-Ahmet Zogolli nipi i Esatit ardhur ne Shqiperi nga Serbija dhe ‘minister i brendshem’…..deri shitjen e Vendit.
  3-Sali Berisha dhenderri serb qe e dogji Shqiperine …
  4-Azem ‘HAJDAR’ kryekrriminel–qe qelb vorrezat e deshmoreve agjent i UDB
  5-Flamur Nokat e sa e sa te tjere antishqipetare ne shernim te te huajve

  Reply to this comment
 6. SHPRESEHUMBURI May 23, 20:48

  PO NUK KA SI TE BEJE PERJASHTIM KATUNARI NOKA , NGA RREGULLI I VENDOSUR PREJ BEOGRADIT . NE KRYE TE PIRAMIDES SE UDB_se PER SHQIPERINE ESHTE SE PARI KANIBALI I VICIDOLIT ME GJITHE FAMILJEJN E TIUJ BIOLOGJIKE , DHE PASTAJ VININ E VIJNE ME RADHE SIMBAS HIERARKISE : BASHKIM GAZIDEDE , VISHO AJAZI,SAFET ZHULALI,LULEZIM BASHA,AZEM HAJDARI , DHE NJE TUFE ME DERRA , KU HYN EDHE KAFSHA FLAMUR NOKAJ . KETA MBAJNE PENG DHE KANE VENE NE SHERBIM TE UDB_se NJE PARTI TE TERE , DUKE SHITUR SHPIRTIN E TYRE , PER INTERESA PERFITIMI , PA IU BERE VONE FARE , SE PER KE PO PUNOJNE .PJESA DERMUESE E PERBERESVE TE KESAJ PARTIE , DUKE PUNUAR NE MENYRE TE VERBER NEN HYQMIN E BAJRAKTARIT TE VICIDOLIT, KANE HUMBUR DINJITETIN E TYRE (PER ATA QE KANE PASUR) , DUKE SHITUR ME E PA NDERGJEGJE VETEN E TYRE,PER TU PASURUAR DHE PO E FUNDOSIN CDO DITE E ME THELLE KETE VEND .

  Reply to this comment
 7. I URTU May 23, 21:01

  CFARE PO NDODH ME VETEDEKLARIM NA DEL SE KY VEND ESHTE BERE HANI I STAVROS TURP PER BESE

  Reply to this comment
 8. strazimiu moçaleve May 23, 21:41

  Per momentin e kemi kryetar te komisionit te sigurise paguhet nga taksat tona individ I programuar nga berisha sigurisht I bekuar nga Likja
  sorry por te gjith jemi fajtor

  Reply to this comment
 9. Lpl. May 23, 21:53

  Po ky paska bere krim kunder popullit , po ky qenka arrstisur ne Jugosllavi , dihet se arratisja eshte tradhti kombetare dhe per kete duhet te japi llogari para popullit di e ka pase guxim dhe e ka fshehur kete krim ky kriminel fudull te kerkohet qe te hiqet mandati se vete e kerkuan na dolen kriminele me shume nga PD kjo dihet se eshte parti tradhetaresh e kulakesh borgjeze keta na kane vene edhe pushken dikur gjate luftes une kam qene femi por e mbaj mend mire cfare tregonin atehere njerezit.

  Reply to this comment
 10. Fatos Dragjosha May 23, 22:06

  Po Eshte me se e vertete.Flamuri ka qene kap me nje kusherine temin dhe u ka burgos ne Prizren e mandej eshte cue per 2 dite ne beograde,mbasi kusherini jem nuk ndigjonte me firmos per UDBna,ndersa Muli firmosi.Kusherini ndeni ne burg ne Beograde 6 muaj e mandej iki ne Australi ,kurse Muli u kthye mbas nje muaj e ca ne mars 1991 ne Novosej me xhup firmato e pantallona xhinse.E dine Shishtaveci e tane Kuksi ,jo vetem policet e asaj kohe ,por firmosi edhe te sigurimi qe po jepte shpirt.,qe eshte bere hafije i serbit ,ndaj e don forte edhe kryespiuni serb Sali se e ka ushtar te bindur sa Nishani.

  Reply to this comment
 11. Arber Iliri May 23, 22:53

  Hahahaha, ky eshte lajm, Noka 40 dite ne burg.E kam vra mendjen shpesh pse Saliu e boni minister, sepse mund te gjente servile dhe ushtare te tjere me te qut e me moderne, pse Noken.Ve doren ne zjar qe paska firmos per UDB qe ti sherbeje.Osht i pavlefshem si spiun por vetem se ishte i tille e bene minister te brendshem.Cojeni ne gjyq nese del se nuk e ka raportuar, sipas ligjit Naimo, se ky edhe emrin e ka pas Naim, shifeni se eshte me dy emra.

  Reply to this comment
 12. Arber May 23, 23:49

  Vetem me kete fakt, atij duhet t’i hiqet urgjentisht mandati i Deputeti te Kuvendit te Shqiperise. Veprimtaria agjenturore e tij duhet te ndiqet nga Sigurimi i Shtetit Shqiptar..

  Reply to this comment
  • Tarifuqi May 24, 06:31

   Ene ti Arber ke qene i UDB-se. Ma ka thene vete Muli. Ate Arberin e kam axhent temin, me mban shkopin se duhet me shume se dy duar me ma mbajt lart. Arberi osht as per ket pune.

   Reply to this comment
 13. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... May 24, 00:04

  Per deri sa vete shefi i SHQUP-it Sali Bajge Berisha eshte agjent serb, nuk mund te bejne perjashtim edhe ushtaret dhe beshkepunetoret e tij. Qytetaret kete gje e dine, por te rekrutosh nje idiot Mut Noken per agjent te UDBS, tregon edhe dekompozimin e sherbimit sekret Serb. Megjitheate spiuni mbetet spiun dhe duhet te tridhet dhe te plaset ne bug ky patate nga Novosela e Kukesit Mut Noka.

  Reply to this comment
 14. Kris1 May 24, 05:02

  prralla me spiune si Flamuri na bejne te na rritet ndergjegja kombetare. Ne Qiperine tone te dashur kreret e partive politike , qeveritaret e kryetari i Shishes jane me dy shtetesi.Jane betuar ti sherbejne vatanit pa prekur interesat e sulltanit
  Perderisa nuk qerrrohet fara e keqe e Vucidollit cdo reforme do te prodhoje korrupsion

  Reply to this comment
 15. fteri May 24, 06:55

  Në qoftë se është e vërtet se F.Nodoka është burgosur 40 ditë nga serbët kjo do të thotë se atë e kanë rekrutuar si agjent të tyre në një kohë emergjente për Serbinë për të destabilizuar shqipërinë.Ky qënka agjent serb dhe S.Berisha e dinë shumë mirë ,edhe e emron Ministër të brendëshëm .Kjo është bandë dhe duhet shkatrruar me orgjencë.

  Reply to this comment
 16. anticensurë 25642654 May 24, 07:48

  që ju jeni më të mjerë se noka,duket nga shqipja plot gabime,por dhe që jeni dy herë më të mjerë më shumë në zgjuarsi kjo duket në këtë fjali:”E vetmja shpresë është se duke qenë ai që është, mund të mos ketë ditur cfarë të raportoj.”
  që ju jeni kokrrat e idiotëve vështirë se mund të gjesh argumete për ta kundërshtuar!!
  edhe sikur noka të mos dinte emrin e të jatit a të nënës së tij në atë kohë,nëse ai ka pranuar të rekrutohet si agjent i UDBsë,ai më pas ka pasur të gjithë mundësitë për të “ditur”!ai i ka pasur të gjitha mundësitë për të dhënë infrmacion UDBsë si politikan i një nga dy forcave më të mëdha politike,si deputet,por më e keqja është se ai ka qënë dhe ministër i brëndëshëm!!përveç të qënit pjestar i komisioneve parlamentare!!
  fshehja e një fakti të tillë nuk bën gjë tjetër veçse vërteton rekrutimin e tij nga agjentura sërbe!tjetër fakt është dhe ngritja e tij në politikë po të llogarisim saliun dhe ato që fliten për të!!

  Reply to this comment
 17. Une May 24, 08:09

  Jeni bo gazete me nivel shume te ulet.Flamur noka qe eshte palle dhe vegel e saliut kjo duket,Po gjykimi juaj eshte me propogande enveriste,njeriu i ri qe formoi komûnizmi duhet tr jeni ju te gazetes dita.

  Reply to this comment
 18. Mark uk May 24, 08:50

  Islam Spahia:Pse ju ka ndodhur ju qe ndoshta jeni ven ne sherbim te serbve,jo te gjith ka rene ne ket grack.

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 May 24, 09:51

   mark që në shumicën e rasteve je treguar një koqe gomari,këtë ta kam thënë shpesh,por që dhe këtë radhë të përpiqesh të thyesh rrekordin tënd të budallallëkut!?nuk besoj se të duhet mbështetja time!!
   mark!!
   ka disa gjëra që dihen fare mirë!!UDB dhe asfalia kanë bërë çështë e mundur të rekrutojnë agjentë!!të të mbajnë 40 ditë në burg!?vështirë të mos kenë provuar të paktën!
   ky palloshi duke mos deklaruar këtë gjë e bën veten më të dyshimtë!!
   mua ty dhe të gjithë shqipëtarëve,them shqiptarëve,jo për shqipfolësit,por për ata që kanë në zëmër dhe mëndje shqipërinë,që nuk kursejnë as mëndje dhe as zëmrën për shqipërinë,nuk na intereson të kemi si politikan një njeri mbitëcilin të paktën rëndon dyshimi i të qënit agjent i një nga agjenturave më të egra kundër shqipërisë dhe popullit shqiptar!!më tepër kur ky njeri ka qënë dhe ministër i brëndëshëm!!
   kështu o mork,në vënd që ti dalësh në mbrojte si një tifoz në stadium,ti duhet ti kërkosh i pari llogari!!
   jo vetëm si shqiptar por dhe si një mbështetës i PDs,partisë në të cilën ai militon!!
   dhe një herë po të them mark,mjafton vetëm hija e dyshimit për ti kërkuar llogari dhe për ta larguar nga niveli politik që ka!!në një rast të tillë nuk mund të priten hapjet e dosjeve sërbe,100 vjet pas vdekjes së nokës për të vërtetuar tëqënit ose jo agjent të tij!!
   këshu o marki,mos i dil në mbrojtje një njeriu të tillë!!ai duhet larguar dhe në të njëjtën kohë duhet hetuar gjithë veprimtaria e tij!!
   nëse ti je me të vërtet shqiptar nga ata që përshkrova më sipër,duhet të jesh në krah të shtetit dhe jo në krah të një individi!!nuk ka asnjë gjë të keqe të largosh një njeri nga politika,për të larguar një dyshim të madh!!mbi të gjitha kur ky person nuk është gjë tjetër veçse një copë gomari!pas një fakti të tillë duhej të ishte vet PDja ajo që duhej të kërkonte menjëherë largimin e tij!!mbrojtja e tij vetëm se e njollos atë,PDnë, më shumë!!vërteton dhe njëherë atë që është lënë të kuptohet për kryesinë e PD!si një strofull e agjentëve të sërbisë!!

   Reply to this comment
 19. Moisiu May 24, 09:15

  Po e tha ” Tema ” duhet besuar.
  Se Mero Baze kurr nuk ka gabuar.
  Per vite te gjata ka then – Sala esht me i miri!
  Ka thirrur fort – Gregori i Edit nuk asht i biri!
  ” E ka vella babe nga Kristaqi ”
  Keshtu ka ulerire Mero gagaci.
  Per Mulin sot Meron po ta besoni.
  Historite e tij te gjitha duhet ti pranoni.
  Se Mero ka shume me Ram e Sali.
  Sipas interesit i tregon perseri.
  Emrat i nderron, datat i sajon.
  Ky eshte Mero Baze, nje kameleon.

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 May 24, 10:04

   “Po e tha ” Tema ” duhet besuar.”
   ndoshta nuk është për tu besuar,por muli nuk e ka mohuar se nuk ka qënë i arrestuar dhe i mbajtur në burgun,JUGOSLLAV,e prizërenit!!
   shkruajta jugosllav për të vetmen arsye se në atë kohë ishte UDB ajo që e kishte në dorë!!
   të ishte nëburgun e prizërenit të sotëm nën sovranitetin e shtetit të kosovës!?diçka tjetër!duhej gjithashtu ta tregonte dhe jo ta mbante të fshehur!
   si ty dhe mua nuk na intereson që në politikën tonë,në kuvendin tonë, dhe mbi të gjitha në drejtimin e ministrisë së brëndëshme,të jetë një njeri mbi të cilin rëndon hija e dyshimit të të qënit agjent sërb!!
   moisi ji më parë shqiptar se duke qënë i tillë nuk të pengon të jesh PDist!!
   por kështu si po vepron ti!?
   duket sikur je më shumë UDBist se shqiptar!!
   duhet të jesht i i pari që duhet ti kërkosh llogari nokës,dhe jo të përpiqesh tia mbullosh pisllëqet!!ty të njollos më shumë se mua që jam kundërshtar i tij!!

   Reply to this comment
 20. Bilbil Sulovari May 24, 18:30

  Ky qenka flamut noçka qe uluret dhe tundet rrota sepse u mbroka nga UDB?Ja çfarè marke i ka shqypi drejtuesit,filoserb si babushi i pare,stervit ushtare qe dalin te tipit gomarè.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim