Flamur Noka, opozitari qe blen makinë 40 mijë euro më 2015. Të ardhurat zyrtare 2.4 milionë lek

May 7, 2016 18:17

Flamur Noka, opozitari qe blen makinë 40 mijë euro më 2015. Të ardhurat zyrtare 2.4 milionë lek

Opozita shqiptare e cila po lodhet duke ngritur zërin për korrupsion dhe varfëri, në të vërtetë jeton në luks dhe me pare të dyshimta.

Deputeti Flamur Noka ish Ministër i Brendëshëm ka blerë sipas deklaratës së pasurisë një veturë 40 mij euro në vitin 2015, ndërsa të ardhurat e tij zyrtare shkojnë rreth 2 milionë e 4 mij lek të reja në vit. Një veturë kaq e shtrenjtë, natyrisht blihet kur familja ka garanci se ka të ardhura të tjera të padeklaruara, pasi ajo është gati sa dy herë e gjysëm e të ardhurave familjare.

Mbetet po ashtu për tu hetuar se si ai u bë pronar I një apartamenti lukosoz tek Liqeni, aty ku proteston cdo ditë për parkun e fëmijëve dhe si ja del që me 2 milion e 400 milonë lek në vit, jeton në luks, blen dhe makinë 40 mij euro.

noka-deklarat-768x365

May 7, 2016 18:17
Komento

6 Komente

 1. eri May 7, 18:35

  ****Morra madhi i kuksit në vendë të mushkës tradicionalisht të kuksit tani u bë me lek dhe arrinë të blejë me parat e krimit një makinë na -40-mijë -euro !!!!,e ka marrë lumi këtë popull me këtë klasë kriminelësh hajdut ,të pa shpirtësh.

  Reply to this comment
 2. eri May 7, 19:53

  *****ka shitur gomarin e mushkën tradicionale të krahinës të kuksit dhe u përfshi në politikën fitimprurse të P.D-së ,të vjedhjes dhe grabitjes së pasurisë së shqiptarve, ku arrinë të bëhet edhe me pasuri prrallore dhe blenë edhe makine luksoze 40 mijë euro,.ku shumica e popullit nuk ka bukë për të hëngër nuk i shohin aqë para gjithë jetën duke punuar me punë të ndershme.

  Reply to this comment
 3. nuriu May 7, 20:37

  po kur ka qene minister ka luajtur drogen e lazaratit ,prandaj tani terbohet cdo te ejte

  Reply to this comment
 4. Mark.uk. May 8, 06:11

  Aq sa kushton makina e kti aq kushton ora e Edver Rames e nuk thuani as nje fjal.

  Reply to this comment
 5. Deda May 8, 09:12

  Eshte “shpifje”nuk eshte e mundur te koruptohet NDOKA,oratori me i mire i PD,trimi mbi trima “atdhetar”i flaket..Jo,Jo,kush u ka thene qe ky burre malesie eshte i koruptuar-mos e dhente zoti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*