“Flamuri i “Shqipërisë së Madhe” do shkaktonte probleme edhe në Greqi”

October 21, 2014 08:28

“Flamuri i “Shqipërisë së Madhe” do shkaktonte probleme edhe në Greqi”

Kryebashkiaku i Selanikut, Janis Boutaris, thotë se flamuri i “Shqipërisë së Madhe” do të shkaktonte problem edhe në Greqi.

Për këtë arsye, ai e ka dënuar shfaqjen e tij në stadiumin e Beogradit në ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Ai tha se akte të tilla shkaktojnë problem në Greqi, ashtu siç shkakton edhe ndeshja came.

Ndërkohë, Boutaris ka propozuar që ndeshja e kthimit Shhqipëri-Serbi të luhet në Selanik, në mënyrë që të shmangen tensioned.

Propozimi i tij është bërë në mbledhjen e Shoqatës Rajonale të Bashkive të Maqedonisë Qendrore, që u mbajt pasditen e së hënës.

October 21, 2014 08:28
Komento

6 Komente

 1. Hm... October 21, 08:37

  ti puthni kembet shqiptarit se si jua dhane pavaresine e Greqise ne pjate, ashtu iu dhane dhe Selanikun se ndryshe do flisnit bullgarisht sot

  Reply to this comment
 2. Lani Vlore October 21, 08:41

  Ben ndonje pune z.Kryebashkiak,sepse qytetaret e Selanikut nuk Kane buke per darke.

  Reply to this comment
 3. Mal Uka October 21, 11:35

  Ky far qeni plak,
  paska dale nsokak
  po lehe e spo nalet
  per qetnik po kallet
  Ulu oj kuli, gojen plot flliqni
  mule shko ngreqi Del edhe nserbi
  buju me shki
  o qeni faqezi
  Ti ski gjak shqipetari
  Ore grek magari

  Reply to this comment
 4. kuq e zi October 21, 11:55

  Filloi dhelpra greke gjoja si paqesoret e ballkanit
  Keni me probleme se serbia me fqinjet apo ju duhet pak media nderkomtare qe fton ket ndeshje

  Reply to this comment
 5. Arben October 21, 12:24

  MUND TE JETE E VERTETE, POR KY ESHTE PROBLEMI JUAJ DHE JO I YNI.

  SERBET NUK DIHET SE SA LLOJE FLAMUJSH KISHIN TE SHPALOSUR, SI BIE TE NGREME ARMET TANI.

  ESHTE NJE NDESHJE FUTBOLLI, JO ARENE POLITIKE E AQ ME PAK USHTARAKE.

  NJE NDESHJE QE NUK DUHET TE ISHTE ZHVILLUAR FARE, PASI KUSH ISHTE PJEKUR KUNGULLESHKA AKOMA.

  POR KESHTU ESHTE KUR UEFA E VE FUTBOLLIN NE SHERBIM TE POLITIKES.

  Reply to this comment
 6. mergimtari fv October 21, 12:37

  Kobra greke e nxjerr koken sa here i kanoset rreziku , fare djallezore , nuk thote kot populli ; ujku qimen e nderron por zakonin se harron , fajin e kemi vet ne shqipot qe nuk morem theset me flori nga bullgari dhe do ishim aleate sot e kesaj dite si balancr e serbo-grekeve .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*