Flamuri shqiptar në majën më të lartë në Europë, Mula ngjitet në Elbrus

August 5, 2018 18:50

Flamuri shqiptar në majën më të lartë në Europë, Mula ngjitet në Elbrus

Alpinistja Arineta Mula ka arritur mëngjesin e së dielës të shpalosë jo vetëm flamurin e Kosovës, por edhe të Shqipërisë në malin më të lartë në Europë, në Elbrus të Rusisë.

Pavarësisht kushteve të vështira klimatike dhe mungesës së një udhëheqësi në këtë aventurë, Mula ka arritur të kalojë 5642 m të tij.

Arineta Mula preferoi ta ndajë suksesin e saj me të gjithë shqiptarët nëpërmjet rrjeteve sociale .

“Për Kosovën tonë”, ka shkruar Mula, e cila nuk harroi të shprehë edhe mirënjohjen për autoritetet e Shqipërisë.

“Kisha mundësi të tjera që më lehtësonin udhëtimin drejt Rusisë, por këmbëngula që të pres dhe të udhëtoj me pasaportën shqiptare”, shkruan më tutje ajo, për të treguar kështu edhe patriotizmin e saj.

s.a/dita

August 5, 2018 18:50
Komento

4 Komente

 1. Aliu nga Selenic August 5, 19:15

  Je veret bije e pa arritesh e shqiptarit.Te lumte dhe halla qumeshtin e asje nen heroin qe ka lindur heroin sice je ti Arneta Mula.!
  Do te mbetesh ne histori ku flamuri yne kombetar shpaloset ne majen me te larte te Evropes.!
  Ne ke gezuar Shume.!

  Reply to this comment
 2. Lala August 5, 20:12

  Kur degjon te tilla suksese nga te bijat e bijte e shqipes , mbushesh me besimin qe KOMBI SHQIPETARE do te ribehet.
  RROFSHI CUPE E T’JU RROJNE GJITHE TE DASHURIT TUAJ!

  Reply to this comment
 3. A August 6, 10:00

  Te lumte ARINETA MULA. E ke treguar vehten qe je vajze fisnike e popullit dhe e kombit shqiptar, duke ngritur ne kete maje mali te larte flamurin e kombit shqiptar dhe te shtetit kosovar.
  Por nga politikat e te dy shteteve si te Shqiperise dhe Kosoves, mos prit ndonje gje. Sepse politikanet dhe qeveritaret e kane mendjen per ndonje pisllik tjeter te rradhes. Ja ku e kemi debilin, endacakun dhe barbonin e rrugeve te Parisit qe nuk din te beje te tilla gjera, jo qe te behet alpinist, por te jete nje piktor i vertete, sepse zhgarravina dine te beje, per kete, po, mund te marri ndonje çmim.
  Edhe njehere pergezime te sinqerta ARINETA MULA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim