Fleckenstein: E qartë se kush janë përgjegjësit e situatës në Shqipëri

May 12, 2017 09:46

Fleckenstein: E qartë se kush janë përgjegjësit e situatës në Shqipëri

Eurodeputeti Knut Fleckenstein, njëkohësisht raportuesi i Parlamentit Europian për Shqipërinë, ka mbështetur deklaratën e bërë dje nga Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn.

Fleckenstein thekson se mbështet deklaratën e Hahn dhe se është e qartë kush janë përgjegjësit për krizën në Shqipëri. Ai shkruan gjithashtu se gjatë vizitës që ka zhvilluar në SHBA, zyrtarët amerikanë janë shprehur të trishtuar për situatën në vendin tonë.

“E mbështes këtë mesazh për popullin shqiptar. Edhe pas bisedimeve që kam zhvilluar në SHBA, të gjithë janë të trishtuar për situatën. Është e qartë se kush janë përgjegjësit”, shkruan Fleckenstein.

May 12, 2017 09:46
Komento

7 Komente

 1. intelektuali May 12, 10:55

  FAJTORI KRYESOR PER SITUATEN ESHTE KRYEMINISTRI SHQYPTAR QE E KA LENE SHTETIN TE ROKULLISTET PA FRENA NE DORE TE NDERKOMBETAREVE

  prandaj:

  Fleckensteini perpara se te mbeshtesi Letren e Hapur Enveriste te kolegut te tij Hahn per shqyptaret dru me pre qe pushteti i Rilindjes Edviniste i ka leshuar ne dore te Botes si femije befotrofi dhe u ka mbushur trastat me kanabis sativa si zahire per “dite te zeza”, pra ky emisar qe duket sikur po vuan “te zinjte e ullirit” per popullin shqyptar, le te hedhe syte pak tek ambasadorja e tij Vlahutin qe i blen vilat lluksoze te Samir Mane Albanezi dhe deklaron zyrtarisht 10 fishin e cmimit real.

  Atehere:

  Do te dale me qarte se kush eshte pergjegjesi per situaten tragjike ku eshte futur sot Shqypnia e Rilindjes Edviniste.

  Reply to this comment
  • Nonos May 12, 11:56

   O Inelektual i Zenit o Qorre qe nuk shikon e as degjon por ti do te jeshe nder ata zagaret qe ju ushqen Zeni me kocka….hapi syte e veshet o llapushe…Edi Rama jua ka vene kembet ne nje kepuce..vetem ata maloket e qelber keni me vete….do te takoheni te shtunen me shoket tuaj Buthqira..

   Reply to this comment
   • intelektuali May 12, 12:59

    Nuk shkruhet “buthqira” por “bythqira”, po pse intelektuali duhet te jete i Zenit dhe pse duhet te jete zagar e veshllapush?

    sepse:

    Teza jote enveriste:

    PO TE MOS JESH ME MUA JE ME ARMIKUN!

    eshte fare debile dhe dallkauke dhe mund te genjeje vetem KOQE-LOQET fanatike, por jo intelektuelet e vertete shqyptare qe nuk duan t’i puthin bythen Fleckenshteinit qe mbeshtet Letren e Hapur te Hahnit per shqyptaret dru me pre si puna jote, njashtu sic bente enver ne Kohen e Qepes te Partise se Punes me Letrat e tij te Hapura,

    por:

    Intelektualet e vertete shqyptare duan te mesojne te VERTETEN dhe ajo eshte shume e thjeshte per t’u shkruar dhe treguar:

    PSE KETYRE EMISAREVE TE BE-SE NUK U VJEN ZERI FARE PER HAJDUTEN VLAHUTINI?

    dhe:

    SI DUAN T’I MESOJNE MORAL SHQYPTAREVE KETA EMISARE TE BE-SE KUR VLAHUTINI VJEDH TASKAPAGUESIT EVROPIANE PA KURFARE TEKLIFI DUKE MASHTRUAR ME CMIMIN E VILES NE FARKE TE TIRANES?

    Ky eshte thelbi i debatit ne gazeten DITA qe nga stresi i policeve te Edvinit ka mbyllur faqet online per te kerkuar ARMIKUN e brendeshem,

    kur:

    ARMIKU ESHTE AI VETE DHE RILINDJA E TIJ ENVERISTE.

    Reply to this comment
   • intelektuali May 12, 13:00

    Nuk shkruhet “buthqira” por “bythqira”, po pse intelektuali duhet te jete i Zenit dhe pse duhet te jete zagar e veshllapush?

    sepse:

    Teza jote enveriste:

    PO TE MOS JESH ME MUA JE ME ARMIKUN!

    eshte fare debile dhe dallkauke dhe mund te genjeje vetem KOQE-LOQET fanatike, por jo intelektualet e vertete shqyptare qe nuk duan t’i puthin bythen Fleckenshteinit qe mbeshtet Letren e Hapur te Hahnit per shqyptaret dru me pre si puna jote, njashtu sic bente Enver Hoxha ne Kohen e Qepes te Partise se Punes me Letrat e tij te Hapura,

    por:

    Intelektualet e vertete shqyptare duan te mesojne te VERTETEN dhe ajo eshte shume e thjeshte per t’u shkruar dhe treguar:

    PSE KETYRE EMISAREVE TE BE-SE NUK U VJEN ZERI FARE PER HAJDUTEN VLAHUTINI?

    dhe:

    SI DUAN T’I MESOJNE MORAL SHQYPTAREVE KETA EMISARE TE BE-SE KUR VLAHUTINI VJEDH TASKAPAGUESIT EVROPIANE PA KURFARE TEKLIFI DUKE MASHTRUAR ME CMIMIN E VILES NE FARKE TE TIRANES?

    Ky eshte thelbi i debatit ne gazeten DITA qe nga stresi i policeve te Edvinit ka mbyllur faqet online per te kerkuar ARMIKUN e brendeshem,

    kur:

    ARMIKU ESHTE AI VETE DHE RILINDJA E TIJ ENVERISTE.

    Reply to this comment
  • arturi May 12, 12:29

   Mire e ke ti intelektuHale! Poshte imperialistet dhe revizionistet. Te na rruaje Salih Karaxhiçi, Fazlliçi, Janulla, si dhe shume toça te tjere si puna jote!

   Reply to this comment
   • intelektuali May 12, 15:00

    Kurse ti thua:

    RRNOFTE E QOFTE VLLAHUTINI QE VJEDH TAKSAPAGUESIT E EVROPES DHE IU JEP LEKSIONE MORALI SHQYPTAREVE DRU ME PRE!

    prandaj:

    o Toc budalla imperialistet dhe revizionistet e Enverit qe jane HAJDUTE me cizme nuk i duan me te vertete ne Shqypni!

    Reply to this comment
  • Aleksander May 12, 12:57

   Intelektuali i leshit,fillo te mendosh si do ta vrasesh kohen pasi te dalesh nga cadra.Po vjen fundi i cadres,fundi i lulit e saliut,po vjen dita te kalojne ne nje cader jo prej plastmasi , nga ku s’do t’i nxijne me jeten dot askujt. Fillo mendo per hallet e tua o i mjere !

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim