Flenckeinstein: Bojkoti i zgjedhjeve nga PD? Ka folur Kushtetuesja

January 9, 2015 13:45

Flenckeinstein: Bojkoti i zgjedhjeve nga PD? Ka folur Kushtetuesja

Raportuesi i PE për Shqipërinë, Knut Flenckeinstein, thotë se në Shqipëri nuk ka ardhur si arbitër dhe as si mësues.

Duke folur në një konferencë për shtyp, ai ka komentuar edhe mundësinë e bojkotimit të zgjedhjeve nga ana e PD-së.

Flenckeinstein tha se Basha nuk i ka folur për këtë gjë, por vendimi i përket PD-së.

Megjgithatë, ai tha se për këtë çështje ka folur Gjykata Kushtetuese.

Basha është burrë i zgjuar dhe nuk më ka folur shumë për këtë çështje.

Dhe siç thashë, nuk jam arbitër.

Nëse një parti nuk dëshiron të marrë pjesë në zgjedhje, është vendim i lirë, i tyre.

Kam dëgjuar se legjislacioni apo çështja e ligjit fut në lojë Gjykatën Kushtetuese.

Mendoj se ajo është shprehur mbështetur në bindjet e saj, dhe unë personalisht nuk mund të jem më i zgjuar se Kushtetuesja.

Më lejoni të shtoj se shpresoj se të gjitha partitë politike të marrin pjesë në zgjedhje” tha ai.

January 9, 2015 13:45
Komento

1 Koment

  1. myzeqeja e vogel January 9, 19:32

    Shkerdhato pardhia dhimokram..e eshte anti shqiptare. Ne ver temave po smoren pjese ne zgjedhje

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*