Flet avokati i kontrollorëve të Rinasit: Janë shoqëruar pa urdhër arresti, 4 prej tyre u liruan

April 8, 2021 09:34

Flet avokati i kontrollorëve të Rinasit: Janë shoqëruar pa urdhër arresti, 4 prej tyre u liruan

Katër nga kontrollorët e trafikut ajror të shoqëruar në polici tashmë janë liruar.

Lajmin e bëri të ditur për mediat avokati i punonjësve Rezart Kthupi.

Pra, numri i të shoqëruarve nga 28 zbret në 24.

Deri tani, asnjë urdhër arresti nuk është prerë për asnjë kontrollor.

Kontrollorët e trafikut ajror në Albcontrol janë marrë në pyetje në DVP Tiranë.

Shoqërimet e tyre për t’u marrë në pyetje janë bërë me urdhër të Prokurorisë pas kallëzimit që kompania Albcontrol bëri ndaj organizatorëve.

Ndërsa Prokuroria nisi menjëherë hetimet me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

“4 kontrollorë sapo kanë dalë nga policia. Sipas atyre që kanë dalë, kontrollorët janë marrë në pyetje. Kanë dhënë shpjegim për situatën. Për këta të katërt që kanë dalë, nuk ka akuza të ngritura”, tha avokati.

Kujtojmë se në aeroportin e Rinasit prej mëngjesit të së mërkurës nuk mund të realizohet asnjë fluturim.

Shkak është bërë shpallja e paaftësisë së përkohshme nga ana e kontrollorëve që akuzojnë se u është ulur, nuk janë dëgjuar për një vit dhe se u janë pushuar kolegë nga puna.

j.l./ dita

April 8, 2021 09:34
Komento

5 Komente

 1. Ti je avokat, paguhesh nga keta bythe-majmur dhe normal qe do mbrosh cdo anomali ne vendimet e tyre. April 8, 09:44

  Keto vende, si kulla e kontrollit, konsiderohen pika nevralgjiike dhe, edhe kur vendoset per greve, eshte nje perfaqesi qe ben greve, por puna nuk nderpritet.

  Reply to this comment
 2. SEFERI DURRSAKU April 8, 12:10

  ky rrypi ka qene ne FRPD e durresit
  skandal

  ky avokat ???//

  Reply to this comment
 3. labi April 8, 12:15

  Pse ky nuk arrestohet pastaj te marri vesh si behet ligji kur tall bythen me njerezit dhe kur te ze stresi se fiton 2400 dollare.

  Reply to this comment
 4. tony April 8, 13:37

  Ç’ far avokati je ti more ti je nje kriminel i etur per para ne kete situate emergjente te bllokosh aeroprtin dhe ti thua se kane te drejte kur ligji i shtetit e percakton shume mire dhe qarte se kuj i lejohen grevat dhe kujt jo. Do te ishte mire te kishe pasur nfonje te semure rende ne familje dhe ishalla te kesh per se shpejti qe ta kuptosh si duhet punen e drejt dhe mis te erresohen syte nga paraja turp te kesh del ne tv dhe luan rrolin ecte salushit dhe likes hajdutit, ti je nje maskara dhe kurre nuk mund avokat

  Reply to this comment
 5. mirel April 8, 16:06

  Kurvat e Ramutit bejne gati skenarin Bexheti 2.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim