Flet djali i Azem Hajdarit: Ti nuk jeton për shkak të qarqeve antishqiptare

March 11, 2016 17:31

Flet djali i Azem Hajdarit: Ti nuk jeton për shkak të qarqeve antishqiptare

Kiri Hajdari përkujton ditëlindjen e babait të tij, deputetin e ndjerë, Azem Hajdari. Sipas tij, babai i tij nuk është më gjallë sepse këtë nuk e lejuan qarqe antishqiptare. Kiri thotë se, qarqeve antishqiptare nuk u pëlqeu ëndrra e Azemit për një Shqipëri të bashkuar.

JA STATUSI I PLOTË I KIRI HAJDARIT

Babe,
Sot më tepër se në cdo ditë të vitit kam kaq shumë mall për të taku e me t’ rrok fort. Është dita jote e lindjes, esht Marsi ky muaj qe vetem e shton dhe nuk e zbeh aspak ket mall.
Kanë kaluar 17 vite qe ti Babai , studenti, deputeti, idealisti, heroi i mungon Shqipërisë dhe Kosoves qe Ti i deshe aq shume.
Gjithmonë e me shumë. Unë bindem se historia te jep vendin qe ty te takon.
Ti nuk jeton me sepse qarqeve anti-shqiptare nuk u pelqeu endrra jote per nji Shqiperi te bashkuar me te gjitha trojet e veta si te gjitha kombet e tjera Europiane,
Une e di qe shpirti yt nuk prehet i qete, deri ate dite qe Shqiperia te bashkohet me trojet e veta te ndara padrejtësisht”.

12802940_933565153428495_9148261016532351506_n

March 11, 2016 17:31
Komento

16 Komente

 1. heroi lazaratit March 11, 17:49

  Na lini jeten ta jetojme pa horrorin azem hajgaren dhe pinjollet e tij te pshtirosur
  Nuk me kap plumbi se me ka fry dervishi LUZHES thoshte ky karagjozi..

  ai i di mor djale cfare ka bere yt ate ne shkolle e rezervave…nga cigarja-alkoli e deri ne veprime te turpeshme qe eshte perjashtuar nga shkolla

  ai i di mor djale se yt ate iku nga ushtria me certifikate si psikopat…

  a e di mr djale se yt ate ishte nja nga regjizoret e paguar te prillit 1991

  ai di mor djale sa pula ka vjedhur yt ate me llastiqe

  a e di ti mor djale kush ja conte brahim rugoves ca cuca nen moshe

  a e di mr djale se yt ate ishte nje nga mafjet e lazaratit

  a e di mr djale se yt ate se yt ate ishte regjizori i tritolit

  A E DI MOR DJALE SE BERISHA ME HAJDARIN ISHIN DY DJAJ QE NJERI DO TA HANTE TJETRIN

  po keto rrjeshta i ke lexuar ndonje here more gjytyrumi Fatmires qe ishte ne krahun e krimineleve ne 21 janar dhe gerdec

  GAZETA « RD » 18 GUSHT 1995
  FRAGMENT NGA FJALA E SALI BERISHËS PËR GREVËN E URISË TË AZEM HAJDARIT

  « Azem Hajdari mbetet një bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit,
  një shërbëtor i Ramiz Alisë
  . Duke gjykuar mbi faktet e jo mbi fjalët, kemi të drejtë të themi se kishim dy Azemë : ai i mitingjeve që «bënte gjëmën», kurse ai në jetë që bëhej mik me Irakli Koçollarin e sigurimsa të tjerë, dehej sa nuk kontrollonte se ç’nxirrte nga xhepat. Azem Hajdari si Rita Marko, se Rita Marko ka qenë i vetmi pushtetar që ishte edhe kryetar i sindikatave, vendosi ta ndërpresë grevën e mezeve dhe të rakisë në kafenenë e Xhelës. Deputeti Hajdari, i përfolur nga shtypi dhe nga zëra të tjerë për problemin e vrasjeve në prag të zgjedhjeve të 22 marsit, i futur në grevën e urisë, i armatosur, rast unikal në historinë e grevave të urisë, i braktisur nga të gjithë, i shtrydhur nga Çupi dhe Këndezi, i keqtrajtuar nga Kurt Kola, i rrethuar nga ish 80-lekëshat, përsëri Hajdari dështon. Askush në dhjetorin e vitit ’90 nuk i shkoi pas Azem Hajdarit. Studentët dhe rinia ju bashkuan PD, me të vetmin qëllim madhor, shkatërrimin e totalitarizmit, por jo në shërbim të Azem Hajdarit… »

  azemin e vrane pordhet e tij.i kishte hyrer vetja ne qejf si pablo-eskobarit..prandaj i ka mbire bari rezilit

  Reply to this comment
 2. Bayoneta March 11, 17:54

  Historia e radhit Azem Hajdarin ne rradhet e atyre qe i sherbyen me vullnet klikes se UDBse pas vdekjes se Enverit,pra eshte fajtor per prishjen e shtetit dhe pasurise se shqiptareve ,rrahjes,vrasjes,zhdukjes se shqiptareve .Eshte bashkefajtor si klani Ramiz,Sali Serbi qe shkaterruan kombin e detyruan te emigroje per nje kafshate dhe kjo klike serbe sot zoteron nje monopol shume te pasur nga vjedhjet e pasurise se shqiptareve.Ti vazhdo me recitimet e gjoja vuajtjes se je pa babe,po ka ne Shqiperi shume njerez dhe familje qe baba yt,Ramiz pushti dhe Sali serbi ju kane mbyllur familjet.Baba yt ishte ai qe dergonte fugonat me leke ne Lazarat per kryengritje dhe eshte ai qe hodhi Faren e pare te droges.Azem Hajdari morri ate qe i takon tradhetarit te kombit qe ju thyente dhembet njerezve bashke me qenin Gazidede,Ai morri ate qe morren esat pasha dhe lloj lloj kelyshash serb.Edhe dita e Sali Kermes do vije.Kombi shqiptar ka derdhur gjak nga kelyshet malok te UDBse.Famlija juaj jeton me leke te vjedhura dhe po te kishte shtet ju konfiskonin cdo gje eqe e ka bere jot eme me tarifat e seksereve te gjykatave.Nuk ka shqiptar ne kete bote qe ti dhimbset spiuni serb Azem Hajdari po ik e na le se te ishe ne vende te tjera do ti hiqnin dhembet me pinca per ato qe ka bere yt ate.

  Reply to this comment
 3. 1992 March 11, 18:17

  ke te drejte o zalli Kirit

  nje nga keto qarqe antishqiptare ishte dhe keshilltarja e ambasades francize qe ja fryu tyt eti..atij fare babe me koqe ne dore

  Azem Hajdari në 1992 pati një skandal shumë te madh në ambasadën franceze. Ja lypi troc njërës prej këshillëtareve të ambasadës, madje e kapi në një diçka per ta shtrire që sot konsiderohet akt dhunë seksuale i denueshem me burg. Këto intelektualë të PD-së vendosën që do ta nxirrnin Azem Hajdarin nga kryesia për t`i thënë që t`i nuk mund të jesh kryetar, kur ti shkon dhe e kap tjetrën prej gjoksi dhe don me i “kcy” siper..sikur me qene jot ‘ome

  Reply to this comment
 4. TLN March 11, 18:19

  Ha ha. Nuk ta mban bytha te thuash qe yt ate nuk jeton se e vrau Berisha.

  Reply to this comment
 5. # March 11, 18:22

  Ti je pjelle e Azemit.
  Te takon ta duash dhe ta admirosh ne infinit.Asht ligj i natyres dhe nuk mund te dalim jasht natyrese.
  Por ne qe perjetume kohen me bemat e tyt eti.Rrezulton negativ kritizer i cakorduem dhe i pa bosht strategjik qe ti ia adreson se deshti bashkimin e kombit shqiptare.Nuk ishte ne nivel te atill qe fjala e tije zinte vend dhe ta ndiqte populli.Azemi ka kryer edhe krime.Ma shume se asgja ishte njeri ordiner i pa fantazi dhe pa vizion per te ardhmen.

  Reply to this comment
 6. Na bashkoj kenga popullore March 11, 20:01

  Po ku ka me dal i mir pjella e keqe

  Reply to this comment
 7. orli March 11, 20:14

  Kiri qenka nen efektet e droges!gjynah ja harxhoi te gjitha parate e bera me pislliqe “heroit te ka..it,te kombit se me shkau goja) tani i kane mbetur parate e mamit qe i ka pas fituar nga shitja e eneve te guzhines ne kohen e komunizmit….

  Reply to this comment
 8. A.P.S Katharina die Große.Madona prej Sauku March 11, 21:12

  Azem Hajdari futet tek KRIMINELAT e Kombit shqiptar.
  Busti i tij duhet terhequn zvarre deri tek Gjykata ku punon guzhinjerja gjykatsja e plepave Fatmirja me floket e verdha.

  Reply to this comment
 9. mirel March 11, 21:32

  Dardha bie nen dardhe
  Ky me trap nga I jati

  Reply to this comment
 10. Ssssss March 11, 21:59

  Po ctu desh o kiri qe i hap plaget popullit ma hajdar hajdarin,,, edhe vete ashtu ishte hajdar, dhe si hajdar shkoj,,,,e ke degju ffrazen ne tirane qe edhte perdorur gjimone ( ai eshte hajdar fare) kshu dhe puna babit tend,,,)ik dhe mos na hap barkun,,,, sa femij ka len jetim ai hajdari,,,,i ka lene pa baba dhe te farfer,,, jo si ti qe jeton ne amerike per qejf me leket e shqiptareve, ,, ,

  Reply to this comment
 11. Beniku March 12, 00:40

  Degjo ,more djali i Azemit ! Shqiptari e ka patur dhe e ka zakon qe nuk te shan pas vdekjes,po baba yt e mbushi kupen me veprime antipopullit ,sa jo vetem populli qeshi kur u vra,por edhe ata qe e perren per te marr pushtetin,kur epane se nuk e muaren dot e lane te shkallet e kryeministrise. E ke baba e ta qash ,po jo ne popull,futu brend ne shtepi e qaje. Jo vetem hero nuk eshte ,po edhe ai busti duhet hequr……..Ndaj mos dil her tjeter te flasesh se do degjosh te shara me shume se sot. Te pakten mesojmire se kush e vrau……

  Reply to this comment
 12. XXXL March 12, 00:42

  Pse i bini gjate, Azem FHajdari ishte nje KRIMINEL dhe Antishqiptar.

  Reply to this comment
 13. AKIL YLLI March 12, 01:33

  E ka ngatrru me Azem Galicen!

  Reply to this comment
 14. Arben March 12, 09:20

  O KIRO, OSE FOL NDONJE GJE ME KONKRETE, OSE LERE LE KETE MUHABET.

  JOT EME, E KA SHITUR GJAKUN E AZEMIT, PER DISA PERFITIME.

  ME KETE FILLO PERBALLU, PO QE SE E ARRIN TA BESH.

  EDHE PO NUK ARRITE TA BESH DOT, NUK KA GJE, POR MOS FOL THJESHT PER TE FOLUR.

  Reply to this comment
 15. mohikani March 12, 10:43

  shura e azemit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim