Flet Renato Cepa: Nuk kam asnjë lidhje me Arben Frrokun

May 2, 2016 09:56

Flet Renato Cepa: Nuk kam asnjë lidhje me Arben Frrokun

Renato Cepa, identiteti i të cilit ishte vjedhur nga i dënuari me burgim të përjetshëm Arben Frroku është shprehur për Shqiptarja.com se nuk ka asnjë lidhje me të.

Ai thotë se është nënshtetas grek dhe se dokumentet i ka në shtëpi.

“Qe ne momentin e pare kur doli kjo histori jam ndjere vertet shume keq. Nuk kam te bej fare me kete histori dhe po me shkaterrohet familja nga e gjithe kjo situate. Nuk jam larguar nga shtepia asnjehere madje kam shkuar edhe ne Polici dhe Prokurori me deshire per te mesuar me shume por me kane thene qe nuk ka asnje urdher ndalimi per mua. Nuk e di nga kane dale te tilla fjale. Une te gjitha dokumentat e mia i kam ne shtepi. Jam nenshtetas grek,” shprehet Cepa.

Renato Cepa thotë se hera e fundit kur ka lëvizur drejt greqisë ka qenë këtë të mërkurë për të bërë kursin e patentës greke, ndërsa në Maqedoni ka qenë djali i tij per te blere karburant per makinen.

“Nuk kam asnje lidhje dhe nuk e di si eshte gjetur ai person me identitetin tim apo nga e ka gjetur pasi une te gjitha dokumetat i kam ne shtepi. Po kaloj nje moment mjaft te veshtire per shkak te zerave qe po qarkullojne rreth meje.” tha ai.

May 2, 2016 09:56
Komento

2 Komente

  1. ali75 May 2, 11:37

    ….. ky plere shet edhe femijen e tij per leka .E gjithe Korcha e nje kete familje matrapazesh .

    Reply to this comment
  2. eagle June 30, 13:23

    mos u cudisni me kete bastard …..ky gjate periudhes se 97 i ka bere te gjitha ka hyre barbarisht ne dy shtepi private dhe ka ngushtuar nje pjese te rruges shteterore e cila te con te mitropolia e Korces i ka lene 5 vjet pa uje dhe pa kanalizime te ujerave te zeza dhe ka ngritur shtepine me tre kate pa leje ndertimi pa karte pronesimi.Pse nuk verifikohet nga shteti i sotem ka dale disa here ne televizor shtepia mbrapa prefektures se Korces e Petro Fotografit per gjendjen e mjeruar ne te cilen ndodhet eshte pikerisht ky bastard qe ka lene peng ate shtepi qe nuk rregullohet dhe kete duhet ta shohe sidomos zv.kryeministri i cili eshte dhe Korcar.Pse nuk verifikohet??? jane dy familje te cilat jane lodhur me gjyqe dhe nuk kane gjetur drejtesi.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*