Flet Strakosha: Dibalës ia prita penalltinë me ndihmën e babait dhe Zotit

October 14, 2017 21:21

Flet Strakosha: Dibalës ia prita penalltinë me ndihmën e babait dhe Zotit

Heroi i Lacios në sfidën ndaj Juventusit, Thomas Strakosha, foli në një prononcim të shkurtër për “lazionews24” kur tregoi edhe sekretin e pritjes së 11-metërshit. Ja fjalët e gardianit shqiptar:

Strakosha: “Cfarë bëra unë? Nuk e bëra vetëm unë. E bëri skuadra, grupi, stafi, tifozët. Kjo ishte një fitore e grupit jo vetëm e njërit. Çfarë mendove para se të gjuhej penalltia? Mendova se barazimi nuk do të ishte i drejtë, sepse bëmë gjithçka mirë në fushë.

Zoti më ndihmoi. Si Grigioni (trajneri i portierëve) ashte edhe babai im, më këshilluan që të hidhesha në krahun e djathtë. E kishim studiuar Dibalën dhe dinim se ku do shkonim. Unë kam pritur një penallti më në fund. Na ndihmoi pak edhe fati.

Lorik Canën? Ai është është një person i shkëlqyer dhe ishtë një lojtari i madh në fushë, i cili jepte gjithmonë këshilla”, përfundoi portieri.

October 14, 2017 21:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*