Fleta e votimit: Renditja e partive për 25 qershorin, LSI e para

May 30, 2017 10:42

Fleta e votimit: Renditja e partive për 25 qershorin, LSI e para

 

KQZ ka hedhur shortin sot për të përcaktuar se si do të renditen partitë në fletën e votimit në zgjedhjet e 25 qershorit.

Ajo që bie në sy është se LSI renditet e para, PS-ja e dyta, PD-ja në vendin e gjashtë dhe listën e mbyll LIBRA e Ben Blushit.

 

RENDITJA 

LSI-1

PS- 2

Partia Kristian Demokrate-3

Partia Sfida per Shqiperine- 4

PR- 5

PD- 6

Pazrtia Bashkimi Demokristian -7

Partia Aleanca Demokristiane -8

PSD- 9

Aleanca Demokratike – 10

FRD- 11

Partia Demokracia Sociale – 12

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet PDIU – 13

Aleanca Arbnore Kombëtare  AAK – 14

Minoriteti Etnik Grek për të Ardhmen, MEGA – 15

Partia Komuniste e Shqiperise -16

Partia Aleanca Popullore per Drejtesi – 17

Partia LIBRA – 18

 

May 30, 2017 10:42
Komento

3 Komente

 1. optimizem per vendin May 30, 14:41

  18 parti, 18 kryetare, 18 zevendes, 18 kryesi, 18 ……., sa shume! E perse duhen per pluralizem? Po çfare ka njeri ndryshim nga tjetri? Prandaj shqiptaret e mençur duhet ti hedhin ne koshin e plehrave e te mos shpresojne se do i bien koqet dashit se i tunden: te votojne dy apo tri parti dhe pike. Telash per vete do ti kene po votuan me shume , ashtu si i kane pasur ketu e 26 vjet. Vendoseni pluralizmin mbi baza solide dhe jo mbi partiçka pa asnje ide ndryshe, vetem perserit sllogane.

  Reply to this comment
 2. kreshniku i maleve. May 30, 15:31

  Asnjë shpresë nuk ka për popullin me këto zgjedhje .Do të ketë vetëm shtërngim të rripit ,dhe pasurim të mëtejshëm të klasës së korruptuar të politikanve të pa ndreqshëm.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic May 30, 16:43

  Po si more ku gjendet floriri ai gjithmon zen vende te pare.! Keshtu ky flori kete vite zgjedhore synon te dal i pari si forc politike. Gjynah ne se nuk e ven ne veprim.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*