Florije Peçi lind vajzë, priten analizat e ADN për babanë

June 4, 2013 19:19

Florije Peçi lind vajzë, priten analizat e ADN për babanë

Florije Peçi, vajza e aksidentuar në Himarë, që shkaktoi trazim në opinionin publik pas lajmit se kishte mbetur shtatzënë gjatë kohës që kurohej, ka lindur fëmijën.

Mësohet se ajo ka lindur fëmijën e seksit femër në spitalin “Mbretëresha Geraldinë”.

Pas lindjes, vajzës së vogël, sipas prokurorisë, do t’i merret një sasi e vogël gjaku, e cila do t’i nënshtrohet ekzaminimit të ADN-së këtu në Shqipëri dhe Austri, për të krahasuar me personat e dyshuar si autore të përdhunimit të saj.

Studentja Peçi, sipas kallëzimit të familjarëve, është abuzuar seksualisht brenda në klinikën ku po mjekohej pas aksidentit të pësuar. Ky përdhunim, sipas familjarëve, është kryer në kohën kur vajza ndodhej në gjendje koma. Lindja e fëmijës pritet të zbardh misteret e këtij përdhunimi.

June 4, 2013 19:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?