Fluks refugjatësh drejt Shqipërisë? Në Vlorë simulohet shpëtimi i emigrantëve

April 28, 2016 12:42

Fluks refugjatësh drejt Shqipërisë? Në Vlorë simulohet shpëtimi i emigrantëve

Autoritetet në Vlorë kanë nisur stërvitjen për të shpëtuar refugjatët në rast të një emergjence mbytjeje.

Stërvitja po bëhet në koordinim mes disa institucioneve, ku përfshihen edhe forcat e ushtrisë. Autoritetet po simulojnë raste të mbytjes së refugjatëve në det, duke u stërvitur dhe duke praktikuar metoda për shpëtimin e tyre.

Stërvitja po bëhet në Ujin e Ftohtë, ndërsa nuk dihet nëse qeveria ka informacion se ndoshta pritet një fluks i refugjatëve sirianë drejt vendit tonë.

Ndoshta kjo mund të jetë thjesht një masë paraprake në kuadër të planit të BE për t’i dhënë zgjidhje krizës së refugjatëve.

April 28, 2016 12:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim